11 marca 2022 Udostępnij

Jak przygotować się do zabiegu stomatologicznego

Przygotowanie jest kluczem do każdego rodzaju procedury stomatologicznej. Niezależnie od tego, czy chodzi o poważny czy drobny zabieg, bycie zorganizowanym zarówno w fazie przed-, jak i pooperacyjnej może oszczędzić Ci wiele stresu i zmartwień, a także sprawić, że procedura będzie musiała przebiegać płynniej.

Uzyskanie chirurgii stomatologicznej jest bardzo różne od chodzenia do rutynowych wizyt u dentysty. Wymaga wiele starannego myślenia i planowania strategicznego. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj zabiegu jesteś zarezerwowany, istnieje wiele prostych kroków, które możesz podjąć, aby przygotować się właściwie.

Wykonaj te kluczowe kroki, aby przygotować się do nadchodzącego zabiegu stomatologicznego.

Zapytaj o środki przeciwbólowe

Nie jest tajemnicą, że zabiegi chirurgii stomatologicznej mogą być nieprzyjemne. Aby poczuć się lepiej podczas zabiegu, można zastosować leki przeciwbólowe. Od lekkiego dyskomfortu po ostry ból, mogą one znieczulić interesujący nas obszar, aby zmniejszyć dyskomfort.

Pamiętaj, aby zapytać swojego dentystę o oferowane przez niego środki przeciwbólowe podczas dokonywania rezerwacji na zabieg, abyś mógł przygotować się fizycznie i psychicznie. Dentyści mogą również oferować leki anksjolityczne (przeciwlękowe), które mogą uspokoić nerwy przed zabiegiem.

Szybkie wyszukiwanie w Internecie pod hasłem "IV sedation dentist near me" pokaże Ci, którzy dentyści w Twojej okolicy oferują dożylne uśmierzanie bólu lub leki przeciwlękowe, dzięki czemu będziesz mógł wybrać najlepszego dentystę dla swoich potrzeb.

Jeśli jesteś pewien, że będziesz chciał dożylnej ulgi podczas lub po zabiegu, upewnij się, że wcześniej poinformujesz o tym swojego dentystę. Będzie on musiał przygotować dla Ciebie odpowiedni rodzaj i dawkę leku przed wykonaniem zabiegu.

Ubierz się wygodnie

Będziesz chciał czuć się jak najwygodniej przed, w trakcie i po zabiegu. Noszenie wygodnych ubrań pomoże Ci poczuć się bardziej zrelaksowany i swobodnie.

Czy to joggersy i workowaty sweter lub swobodnie płynąca długa sukienka, znajdź to, co ubrania są najwygodniejsze dla Ciebie. Pamiętaj, aby mieć na sobie coś, co umożliwia łatwy dostęp do żył w ramionach, jeśli planujesz podawanie leków dożylnych.

Jeśli zamierzasz zostać gdzieś na noc po zabiegu, nie zapomnij spakować zapasowej pary ubrań na następny dzień. Chociaż nie będziesz się nigdzie specjalnie wybierać, zawsze miło jest mieć świeży strój do noszenia po operacji!

Unikaj jedzenia i picia, jeśli to konieczne

Jeśli będziesz przyjmować jakąkolwiek formę uspokojenia do zabiegu, możesz zostać poproszona o powstrzymanie się od jedzenia i picia czegokolwiek na 12 godzin przed zabiegiem, jako środek ostrożności. Jest to poza niewielką ilością wody, aby pozostać nawodnionym.

Ważne jest, abyś trzymał się wskazówek, których udzielił Ci Twój dentysta odnośnie postu przed zabiegiem. Nie chcesz przecież opóźnić zabiegu ani doprowadzić do mdłości podczas podawania leków.

Po zabiegu należy spożywać lekkostrawne, miękkie pokarmy, takie jak zupa, jogurt lub puree ziemniaczane. Jeśli nie jesteś pewien, co powinieneś jeść lub pić, skontaktuj się ze swoim dentystą przed zabiegiem i zasięgnij porady.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl