6 czerwca 2021 Udostępnij

Rozpoczęcie treningu rowerowego

Jazda na rowerze to jeden z najłatwiejszych, a nawet najszybszych sposobów na zdobycie kondycji. Niektórzy nie zastanawiają się nad tym, jak ich ciało reaguje na jazdę na rowerze. Inni chcą wiedzieć, jak dokładnie mogą się odchudzać bez wyciskania z siebie potu. Jeśli myślałeś o jeździe na rowerze, aby schudnąć, ale nie jesteś pewien, czy jest to właściwe dla Ciebie, możemy pomóc. Czytaj dalej, aby poznać korzyści płynące z treningu na rowerze i dowiedzieć się, jak możesz schudnąć, ciesząc się przebywaniem na świeżym powietrzu.

Zacznij powoli

Nawet jeśli jesteś gotowy na odchudzanie mentalnie, Twoje ciało może potrzebować czasu, by nadrobić zaległości. Niestety, bez programu treningu rowerowego krok po kroku, wiele osób kończy z rezygnacją lub doznaje kontuzji. Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie temu jest powolne rozpoczynanie treningu. Jeśli zależy Ci na tym, by każdego dnia posuwać się dalej, ale nie jesteś pewien, czy dasz radę, wysokiej jakości rowery elektryczne mogą Ci pomóc. Na przykład, jeśli próbujesz pedałować pod górę i po prostu nie możesz tego zrobić, możesz użyć roweru elektrycznego, aby pokonać dodatkową milę.

Zmieniaj intensywność

Podobnie jak w przypadku ćwiczeń na siłowni, Twoje ciało w końcu przyzwyczai się do jazdy na rowerze. Aby zapobiec zahamowaniu postępów przez pamięć mięśniową, zmieniaj intensywność swoich jazd. W naprzemiennych dniach możesz ćwiczyć krótkie sprinty o wysokiej i niskiej intensywności. Ten rodzaj treningu rowerowego spala więcej kalorii i sprawia, że przejażdżki są interesujące.

Trening obwodowy

Trening obwodowy to kolejny sposób, w jaki możesz nabrać kondycji. Łatwo jest włączyć jazdę na rowerze do programu treningowego. Wybierz kilka ćwiczeń z ciężarem własnego ciała i stwórz serię sekwencji, które możesz wykonywać na świeżym powietrzu. Na przykład, możesz zdecydować się na 15-minutową jazdę połączoną z serią przysiadów, wyciskania na ławce i unoszenia kolan. Wykonuj sekwencje tyle razy, ile jesteś w stanie bez uczucia przepracowania. Jeśli jesteś nowicjuszem, staraj się wykonać sekwencję dwa do trzech razy.

Bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, w jaki sposób trenujesz na rowerze, musisz robić to bezpiecznie. Zawsze zakładaj kask i inne środki ochrony, które uznasz za stosowne. Nawet najbardziej zapaleni rowerzyści mogą ulec wypadkowi i doznać zagrażających życiu obrażeń. Na rowerze oprócz smartfona powinieneś mieć pod ręką apteczkę pierwszej pomocy. Należy również włączyć ustawienia lokalizacji, na wszelki wypadek, gdyby zdarzył się wypadek. Ułatwi to odnalezienie Cię, nawet jeśli powiesz komuś, dokąd jedziesz. Jeśli jedziesz rowerem po głównej drodze, musisz również uważać na kierowców. Nawet jeśli przestrzegasz przepisów, musisz mieć się na baczności przed kierowcami, którzy ich nie przestrzegają. Używaj odblasków na rowerze, a jeśli to możliwe, noś kamizelkę odblaskową.

Na koniec, zaleca się również poinformowanie kogoś, dokąd się wybierasz i jak długo planujesz wyjechać. Utrata wagi może wydawać się bitwą pod górę, jednak jazda na rowerze może sprawić, że wspinaczka będzie nieco mniej bolesna. Możesz sprawić, że Twoje treningi będą bardziej przyjemne, podziwiając widoki i dając z siebie wszystko, gdy będziesz na to gotowy.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl