7 września 2021 Udostępnij

5 produktów żywnościowych, które poprawiają jakość treningu

Istnieje wiele pokarmów, które możemy jeść, które pomogą nam lepiej radzić sobie w sporcie i życiu, ale także pomogą nam lepiej radzić sobie na siłowni. Wiele osób bierze suplementy przedtreningowe, aby zwiększyć poziom energii i wydajności, ale są pokarmy już znalezione w naturze, które mają te same korzyści i są zdrowsze na inne sposoby niż tylko ćwiczenia. Oto pięć pokarmów, które powinieneś wprowadzić do swojej diety, aby osiągać lepsze wyniki podczas treningu.

Orzechy

Orzechy zawierają białka i kalorie niezbędne do budowania masy mięśniowej. Ponieważ mają wysoką zawartość tłuszczu, są świetną przekąską przed treningiem. Około 25 minut przed wyjściem na siłownię, zjedz kilka orzechów, aby uzyskać wszystkie składniki, których potrzebujesz do wyrzeźbienia mięśni. Jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać ten ważny żywności wewnątrz systemu jest jeść mieszankę szlaków. Trail mix nie tylko oferuje orzechy, ale suszone owoce, jak również, co jest kolejnym przedtreningowe zszywki, ponieważ zawierają one dużo prostych węglowodanów.

Owies

Owsianka jest podstawowym daniem guru ćwiczeń. Owies zawiera witaminę B, która przekształca węglowodany w energię, a owies zawiera dużo węglowodanów. Owies również rozkłada się w systemie wolniej, więc organizm tworzy i spala energię na bardziej spójnym poziomie, co oznacza, że wytrzymałość będzie dłuższa i bardziej równomierna podczas treningu. Jeśli robisz biegi długodystansowe lub robisz dłuższy trening na siłowni, zjedz trochę płatków owsianych na śniadanie przed wyruszeniem na swój reżim ćwiczeń, aby uzyskać jak najwięcej z ciała.

Kawa

Kawa jest nie tylko dobra na początek dnia, ale korzyści zdrowotne płynące z jej picia mogą Cię zaskoczyć. Kawa jest powiązana z zapobieganiem raka wątroby, a także jest dobra dla zdrowia psychicznego jako wzmacniacz nastroju. Oprócz tego, że kawa daje Ci kofeinowy zastrzyk energii, którego potrzebujesz, aby mieć lepsze wyniki na siłowni, jest ona również naturalnym spalaczem tłuszczu. Jak ćwiczyć, jesteś nie tylko będzie spalić tłuszcz z treningu, ale dostaniesz dodatkowy impuls w spalanie tłuszczu z porannej filiżanki joe.

Jogurt grecki

Istnieje wiele jogurtów na rynku, ale grecki jogurt jest najlepszy. Grecki jogurt ma mniej sodu niż zwykły jogurt i dwa razy więcej białka. Białko z greckiego jogurtu również pozostaje w organizmie dłużej, co oznacza, że mięśnie mają więcej ochrony podczas treningu, co pomoże zapobiec szczepów i łez. Jeśli dodasz do jogurtu owoce, kombinacja ta zwiększy korzyści i będzie świetnym źródłem paliwa podczas pompowania żelaza.

Jajka gotowane na twardo

Jajka są doskonałym źródłem białka, a białko jest tym, czego potrzebujesz podczas treningu, aby budować masę mięśniową i mieć dużo energii. Przed uderzeniem siłowni, mieć jajko ugotowane na twardo lub dwa i widać korzyści podczas ćwiczeń.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl