18 września 2021 Udostępnij

5 sposobów na ochronę na drodze

Po przejściu na drodze lub wielkiej autostrady, można narazić się na ryzyko dla każdego z nieodłącznych niebezpieczeństw, które przychodzą wraz z jazdy. Nawet najbardziej ostrożny z kierowców może jeszcze uruchomić ryzyko spotkania wypadku, jak nie wszyscy kierowcy mogą być na tej samej stronie, jak ty. Pomimo obecności przepisów mających na celu ochronę kierowców na drodze, wciąż jest wielu, którzy są zaniedbania, świadomie lub nie, jak wolą nie słuchać tego, co prawo mówi.

Tak więc, to nie jest dla Ciebie, aby polegać na innych kierowców dla swojego bezpieczeństwa podczas drogi. Raczej, to jest dla Ciebie, aby dążyć do utrzymania się dobrze chronione wystarczająco od wszelkich niebezpieczeństw. Defensywna jazda jest wszystko o prewencyjnych technik jazdy można zrobić tak, że można dostać się z punktu A do B, i do domu, bezpiecznie.

Z tym powiedział, oto pięć sposobów można chronić się na drodze:

1. Zawsze zapinaj pasy bezpieczeństwa

Jedną z pierwszych rzeczy, które mogą być nauczane przez Florida PIP Statutes lub jakichkolwiek lokalnych praw, gdzie jesteś z jest, aby zapiąć pasy bezpieczeństwa, gdy jesteś wewnątrz samochodu. Dotyczy to zarówno kierowcy, jak i pasażera. Dzieci również nie są z tego zwolnione, ponieważ nawet te siedzące na fotelach samochodowych muszą być przytrzymywane przez ochronę pochodzącą z pasów bezpieczeństwa.

Jeśli dojdzie do zderzenia, pasy bezpieczeństwa często stanowią pierwszą linię obrony lub ochrony, zwłaszcza w przypadku wypadków z dużą siłą uderzenia. Można zapobiec lataniu lub nagłemu przemieszczaniu się ciała, gdy jest ono przytrzymywane przez ochronę, jaką zapewniają pasy bezpieczeństwa.

2. Zachowaj czujność

Jeśli jesteś senny, czujesz się chory, miałeś ciężką noc lub cokolwiek innego, co wpływa na twoją zdolność koncentracji, możesz chcieć tymczasowo uniknąć prowadzenia samochodu. Utrata koncentracji podczas jazdy nie jest najlepszą rzeczą, jaka może Ci się przytrafić.

Pamiętaj, że jest tak wiele rzeczy, które wchodzą w grę, gdy prowadzisz samochód. Twój umysł musi trenować oczy, aby się skupić, pozostać na drodze i być czujnym. Następnie, twój umysł jest również kontrolowanie rąk do manewrowania kierownicą i kontroli biegów, jeśli w ogóle, nawet w tym hamulców i klocki przyspieszenia.

Musisz więc uspokoić się, skupić i zachować czujność. Regularnie obserwuj lusterko boczne i tylne. Jeśli wiesz, że nie można skupić się podczas jazdy na dzień, to może równie dobrze po prostu zdecydować się na opuszczenie pojazdu, i iść na transport publiczny zamiast.

3. Utrzymuj swój pojazd w dobrym stanie

Jako właściciel samochodu, masz obowiązek pozostać na szczycie konserwacji samochodu. Tak więc, jest to bardzo ważne, aby utrzymać swój pojazd w dobrym stanie. Nawet jeśli wydaje Ci się, że w najbliższym czasie nie będziesz musiał wysyłać swojego samochodu do serwisu, to i tak najlepiej będzie, jeśli to zrobisz.

Niektóre wypadki drogowe zdarzają się nie tylko z powodu błędów ludzkich, ale także z powodu wadliwego samochodu. Na przykład, klocki hamulcowe mogą nie działać prawidłowo lub kierownica jest problematyczna. Będziesz chciał uniknąć tych sytuacji za wszelką cenę.

4. Nie wychylaj się z telefonem

Ta czwarta wskazówka nie może być wystarczająco podkreślone. Chociaż istnieją zasady przeciwko korzystania z telefonu podczas jazdy, niestety, wciąż jest tak wielu, którzy to robią, po prostu dlatego, że myślą, że nie zostaną złapani. Być może słyszałeś o tych strasznych historiach śmiertelnych wypadków z kierowcami brakuje niebezpiecznego zakrętu wszystko dlatego, że spędził dwie sekundy patrząc na wiadomość tekstową w telefonie.

Jeśli nie jest to ważne, wiadomości te zawsze mogą poczekać do później. Nie będziesz musiał ich teraz czytać. Jeśli masz ważny telefon, to zjedź na bok, zaparkuj samochód i odbierz połączenie.

5. Zachowaj dystans

Zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdem a tym przed Tobą jest bardzo ważne. Jest to tym bardziej konieczne, jeśli jesteś po pojazdu, znacznie większe niż twoje, jak jeśli jesteś jazdy sedan i jest duża ciężarówka przed tobą. Nie widzisz ruchu przed sobą i nigdy nie wiesz, kiedy ten pojazd gwałtownie zahamuje.

Jeśli zatrzymanie było nagłe, a Ty byłeś zbyt blisko, to oczywiście dochodzi do zderzenia. W przypadkach, gdy masz przed sobą ciężarówkę, niestety możesz znaleźć się pod nią, a takie wypadki są bardzo niebezpieczne i często śmiertelne.

Tym bardziej, gdy jedziesz w nocy lub w warunkach słabej widoczności, bądź bardzo konkretny w kwestii odległości, którą utrzymujesz.

Wnioski

Bezpieczna jazda powinna być Twoim największym priorytetem, kiedy już wyruszysz na drogę. Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą, czy pasażerem pojazdu, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Cokolwiek robisz, nigdy nie lekceważ prawa, nawet jeśli myślisz, że nie zostaniesz złapany. Pamiętaj, że prawo istnieje nie bez powodu i to od Ciebie zależy, czy będziesz go przestrzegać. Co najważniejsze, zachowanie bezpieczeństwa na drodze nie jest tylko dla Ciebie, ale także dla innych pieszych i Twojej rodziny, która czeka, aż wrócisz bezpiecznie do domu.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl