7 grudnia 2020 Udostępnij

4 Wszechnaturalne środki zaradcze w leczeniu łuszczycy

Łuszczyca jest poważną chorobą skóry, która jest spowodowana przez komórki skóry wymieniające się szybciej niż powinny. Prowadzi to do bardzo swędzącej, czerwonej wysypki, która może dotyczyć wielu różnych części ciała. W niektórych przypadkach jest ona przejściowa i objawy same zanikają bez leczenia. Jednak wiele osób zmaga się z nią przez wiele lat i ma ona duży wpływ na ich życie. Utrudnia prawidłowy sen, ponieważ czujesz się niekomfortowo, a ludzie czują się świadomi tego, jak wygląda.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją pewne skuteczne metody leczenia, które mogą przynieść ulgę w razie wystąpienia objawów, nawet jeśli nie chcesz używać mocno leczniczych kremów. Są to jedne z najlepszych naturalnych sposobów na znalezienie ulgi od łuszczycy.

Naturalne kremy

Nawet jeśli możesz chcieć uniknąć mocno leczniczych kremów przepisanych przez lekarza, nie oznacza to, że powinieneś całkowicie unikać kremów leczniczych. Istnieje kilka wspaniałych firm, takich jak Grahams, które tworzą całkowicie naturalne zabiegi, które są niezwykle skuteczne dla osób z łuszczycą, a także dla innych chorób skóry, takich jak egzema czy trądzik różowaty. Są one wykonywane przy użyciu całkowicie naturalnych składników, co oznacza, że ryzyko podrażnienia skóry jest znacznie niższe, ale nadal są bardzo skuteczne w zwalczaniu objawów łuszczycy.

Cydr jabłkowy Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy z cydru może brzmieć jak dziwna rzecz w leczeniu chorób skóry, ale w rzeczywistości jest bardzo skuteczny i wiele osób z łuszczycą go używać. Jest on szczególnie dobry, jeśli masz łuszczycę na skórze głowy, więc jeśli okaże się, że skóra głowy jest niewiarygodnie swędząca, zrób roztwór z wody i octu jabłkowego cydru i wcieraj go. Upewnij się tylko, że krótko po tym wypłukasz skórę głowy, aby nie powodowała podrażnień. Nie używaj tego środka, jeśli Twoja skóra jest popękana i krwawi, ponieważ może to być bardzo bolesne.

Ekspozycja na słońce

Słońce jest świetne na łuszczycę, co jest jednym z powodów, dla których jest bardziej prawdopodobne, że w zimie będzie się ona nasilać. Ważne jest, aby starać się uzyskać jak najwięcej słońca, nawet w zimie, więc upewnij się, że spędzasz co najmniej 5 lub 10 minut na zewnątrz każdego dnia. Latem, używaj filtrów przeciwsłonecznych w miejscach, które nie są dotknięte łuszczycą i ograniczaj ekspozycję na słońce, ponieważ zbyt duża ilość może uszkodzić skórę i zwiększyć ryzyko wystąpienia raka.

Sól Epsom

Sól epsomowa lub sól z morza martwego są bardzo skutecznymi sposobami zmiękczania skóry i pozbycia się części martwego naskórka, który powoduje podrażnienia. Jeśli napełniasz wannę solą, a następnie moczysz ją przez 15 minut, powinieneś zauważyć dużą różnicę. Kiedy wyjdziesz z kąpieli, użyj dobrej jakości środka nawilżającego, aby zablokować wilgoć, a uzyskasz długotrwałą ulgę od objawów.

Jeśli cierpisz na łuszczycę, są to proste, naturalne środki zapobiegające bólowi i swędzeniu.

Bershka

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl