7 kwietnia 2021 Udostępnij

Czy można zdrowo się odżywiać przy ograniczonym budżecie?

Jedzenie zdrowej diety jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zdrowa dieta nie powinna być restrykcyjna ani przygnębiająca; powinna oferować smaki i potrawy, które lubisz, a także okazjonalne smakołyki, jednocześnie spełniając Twoje potrzeby żywieniowe i kaloryczne. Powinna być elastyczna, pozwalając ci na uzupełnianie paliwa, kiedy tego potrzebujesz i ograniczanie go, kiedy nie. Ale nawet jeśli chodzi o smakołyki i okazjonalne wysokotłuszczowe posiłki, dieta powinna być wypełniona zdrową żywnością, białkiem i produktami o wysokiej wartości odżywczej, a nie pustymi kaloriami. Taka dieta wzmacnia układ odpornościowy, pomaga utrzymać zdrową wagę i zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele długoterminowych schorzeń. Może być jednak kosztowna.

Supermarkety i restauracje nie pomagają w tej kwestii

Prawdopodobnie zauważyłeś, że supermarkety mają tendencję do przedkładania produktów o wysokiej zawartości cukru lub tłuszczu nad zdrowsze opcje, a marki oferują największe okazje na najsłodsze przysmaki. Nawet jeśli chodzi o jedzenie na mieście, śmieciowe jedzenie jest o wiele tańsze niż bardziej pożywne opcje, a w ulubionych restauracjach, placki, hamburgery i ryby z frytkami są o wiele bardziej prawdopodobne, aby być w menu specjalnym niż sałatki. Kiedy pytamy, co powstrzymuje nas przed zdrowszą dietą, koszty są często najważniejszym problemem. Ale, choć prawdą jest, że zdrowe odżywianie przy ograniczonym budżecie może wymagać nieco więcej namysłu, nie jest to niemożliwe. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc. Zobacz ile jabłko kcal zawiera.

Shop Around

Szukając tańszych posiłków i składników, lokalny supermarket może nie być najlepszym rozwiązaniem. Poszukaj taniej żywności również online i porównaj ceny między sklepami. Low Price Foods może być fantastyczną opcją. Oferują one fantastyczne ceny na ogromny zakres żywności, ponieważ wiele elementów są blisko, lub po prostu poza ich najlepszych przed dat. Wszystkie te produkty są całkowicie bezpieczne, ponieważ data przydatności do spożycia jest wyznacznikiem jakości, a nie bezpieczeństwa. Oznacza to, że w ich magazynie znajduje się szereg produktów spożywczych za połowę ceny, którą można by zaoszczędzić w dużym supermarkecie. Podczas gdy niektóre produkty o przedłużonej trwałości, które są dostępne w najtańszym supermarkecie online, są niezdrowe, konserwy rybne, ziarna, zboża i inne opcje mogą być istotną częścią zdrowej diety. Zakupy na bazarach ze świeżą żywnością i zwracanie uwagi na oferty mogą również pomóc.

Planowanie posiłków

Planowanie posiłków jest prawdopodobnie jednym z najlepszych sposobów na poprawę diety przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy. Zaplanuj swoje posiłki na cały tydzień, upewniając się, że są one zdrowo zbilansowane. Następnie kupuj tylko te składniki, które są Ci potrzebne. Gotuj od podstaw Gotowanie od podstaw, zamiast używania sosów i podgrzewania gotowych dań, daje Ci dużo większą kontrolę nad tym, co jesz. To świetny sposób na zdrowe zamiany, a także oznacza, że możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując tańsze, świeże składniki zamiast droższych, markowych produktów.

Cook In Bulk

Gotowanie posiłków od podstaw oznacza również, że możesz gotować hurtowo. Zamiast przygotowywać posiłki, kiedy ich potrzebujesz, ugotuj dużą porcję i zamroź resztki na inny dzień. Oznacza to, że zawsze masz gotowy pożywny posiłek i często jest on o wiele bardziej przystępny niż gotowanie w mniejszych porcjach. Często kluczem zarówno do zdrowego odżywiania, jak i jedzenia w ramach budżetu jest planowanie. Jeśli jesteś przygotowany, aby umieścić trochę więcej wysiłku w, ani nie musi być bitwa.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl