16 listopada 2021 Udostępnij

Najważniejsze wskazówki dotyczące poprawy zdrowia psychicznego poprzez zmianę wystroju wnętrz

Ludzie nie bez powodu mówią "Home sweet home". W końcu to właśnie tam spędzasz większość czasu. Dlatego też wystrój domu może mieć znaczący wpływ na Twoje samopoczucie psychiczne, zarówno pozytywny, jak i negatywny. Ciasny dom wypełniony dekoracjami prawdopodobnie wywoła efekt odwrotny do zamierzonego. Oto kilka najlepszych wskazówek dotyczących zmiany wystroju, dzięki którym Twój dom stanie się relaksujący i wygodny.

Zmniejszanie bałaganu

Wszyscy mamy jakieś bagaże w naszym życiu. Jednakże, podczas gdy ja może być niezwykle wymagający jasny umysłowy zagracenie, czyścić up pokój jest stosunkowo prosty. Metoda KonMari, jedna z najbardziej popularnych praktyk dekoratorskich, opiera się na redukcji niepotrzebnych lub niechcianych rzeczy z przestrzeni życiowej. Dlatego radzimy trzymać się minimalistycznych dekoracji, zatrzymując tylko przedmioty, z którymi masz głęboki związek, przedmioty, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy lub zmotywowany. Nawet coś tak prostego jak odgruzowanie pokoju może zrobić znaczną różnicę. Po miesiącach zamknięcia, sprzątanie przestrzeni życiowej może być wyzwalające i dostarczyć Ci pomysłów do rozwoju.

Wykorzystaj innowacyjne projekty

Podczas przemeblowania zawsze istnieje kontrast między chodzeniem po stylowe, nowe przedmioty a zachowaniem bardziej tradycyjnego wyglądu. Nowoczesne projekty często wykorzystują szkło lub marmur, które mogą wydawać się zbyt sterylne dla wygody. Drewniana podłoga była podstawą nie bez powodu, a to dlatego, że ludzie są bardziej zrelaksowani, gdy mogą zobaczyć dotyk natury w swoich domach. Nowoczesne dekoracje zazwyczaj łączą te dwa elementy. Na przykład, obrotowy gadżet od Floately wykorzystuje drewniane deski do reprezentowania tradycyjnego stylu i łączy je z bardziej współczesnym, kanciastym designem, aby utrzymać go w ciekawym stanie.

Kup trochę roślin

Nawiązując do kwestii wykorzystania materiałów drewnopochodnych, rośliny są świetnym sposobem na zwiększenie atrakcyjności i komfortu domu. Żywe rośliny dodają bardziej naturalny wygląd do przestrzeni życiowej, a także oczyszczają powietrze wewnątrz domu, nawet jeśli pośrednio.

Jeśli chcesz dodać roślinę, nie wyglądając przy tym zbyt nachalnie, rozważ Airsai, obrotową doniczkę z Floately. Ma ona idealny rozmiar dla małej rośliny, dzięki czemu można ją postawić na stole i nie przeszkadza otoczeniu. Doniczka może unosić się w powietrzu i powoli obracać, zapewniając bardziej interesujące wrażenia niż statyczne ustawienie. Obracająca się roślina jest również równomiernie nasłoneczniona w ciągu dnia, co zapobiega jej niekontrolowanemu wzrostowi.

Poprawa oświetlenia

Wykazano, że oświetlenie ma znaczny wpływ na nastrój ludzi. Na przykład, żywe (długofalowe) kolory zwiększają poziom energii i stymulują, podczas gdy zimniejsze (krótkofalowe) kolory mają bardziej kojący efekt. Jednak nawet ogólne zwiększenie ilości światła może złagodzić niepokój i stres. Przenośne oprawy oświetleniowe to doskonały sposób na dodanie niestandardowego rozwiązania oświetleniowego, które można dowolnie przenosić lub wymieniać. Jeśli chcesz użyć lampy biurkowej lub półkowej, rozważ Voltę, pływającą żarówkę firmy Floately. Zapewnia ona kojące, ciepłe światło, a możliwość unoszenia się w powietrzu sprawia, że jest bardziej interesująca do obserwacji. Nie zużywa też dużo energii, ponieważ jest to dioda LED, mimo bardziej tradycyjnego wyglądu.

Nie krępuj się często zmieniać

Ludzie potrafią zmieniać zdanie pod wpływem kaprysu, dlaczego więc nie może być tak samo z dekoracjami? Jeśli nie masz pewności co do radykalnych zmian, pamiętaj, że są one tymczasowe. Jeśli skończy się na tym, że będzie wyglądał gorzej niż przewidywałeś, nie krępuj się zmienić go ponownie, w końcu to właśnie o to chodzi w przemeblowaniu. Aby poznać więcej pomysłów na inteligentne dekoracje domu, sprawdź inne produkty Floately na stronie: https://floately.com

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl