4 października 2022 Udostępnij

8 sposobów na to, byś mógł trenować w tym roku

Ćwiczenia to coś, co Twoje ciało docenia w każdej formie i w każdym stylu. Regularna aktywność fizyczna przynosi korzyści, zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i wzmacniając zdrowie psychiczne. Uzyskanie dobrego treningu może być zabawne, niezależnie od tego, czy chcesz to zrobić sam, czy z rodziną, ale najlepsze ćwiczenia to te, które lubisz robić najbardziej. Oto osiem sposobów, w jaki możesz ćwiczyć w tym roku.

Dołączenie do siłowni

Jednym z najlepszych wskazówek, aby osiągnąć swoje cele fitness jest dołączenie do siłowni. Można znaleźć te ośrodki w swojej okolicy i zobaczyć, co każdy oferuje. Zazwyczaj zapewniają one asortyment sprzętu do ćwiczeń, takich jak bieżnie dla cardio lub hantle dla treningu siłowego.

Będziesz mieć pełny dostęp do maszyn, więc wypróbuj różne z nich, aby zobaczyć, co lubisz najbardziej. Większość siłowni ma szeroki zakres godzin, aby dopasować się do Twojego harmonogramu.

Ćwiczenia w grupie

Niektórzy ludzie wolą ćwiczyć sami na siłowni, a inni mogą uzyskać najlepsze ćwiczenia w ustawieniu grupowym. Jeśli lubisz ćwiczyć z innymi, rozważ dołączenie do grupowej klasy fitness. Istnieją różne klasy, które możesz wziąć, aby dopasować swój ulubiony styl fitness.

Jeśli chcesz tańczyć, zapisz się na zajęcia zumby. Weź udział w zajęciach jogi, aby uzyskać relaksujący, medytacyjny trening. Niektóre siłownie i studia będą miały również opcje dla cardio, treningu siłowego lub mieszanki obu.

Pływanie w basenie

Pływanie to doskonały wybór ćwiczeń dla siebie i całej rodziny. Kiedy jesteś w basenie, otrzymujesz trening o niskiej intensywności i jednocześnie dajesz odpocząć swoim stawom. To sprawia, że pływanie i inne ćwiczenia w wodzie są popularne wśród seniorów lub osób cierpiących na artretyzm lub bóle stawów.

W basenie możesz wykonywać nie tylko ćwiczenia cardio. Znajdź kilka ciężarków piankowych, aby uzyskać wydajny trening oporowy.

Filmy z ćwiczeniami w domu

Jeśli mieszkasz w odległej okolicy, możesz nie mieć łatwego dostępu do parku, siłowni, basenu lub innych obiektów rekreacyjnych. Jednym z rozwiązań jest wykonywanie ćwiczeń w domu.

Możesz zapisać się do programu fitness online, gdzie znajdziesz filmy z ćwiczeniami na żądanie. Miejsca takie jak YouTube to łatwy sposób na znalezienie programu odpowiedniego dla Ciebie, czy to cardio, trening oporowy, joga lub cokolwiek innego, co lubisz. Niektóre usługi mają treningi na żywo, więc możesz ćwiczyć z trenerem i resztą klasy.

Spacer na świeżym powietrzu

Sznurowanie butów do tenisa i spacer na zewnątrz to jeden z najprostszych sposobów na produktywny trening w każdy dzień tygodnia. Zbierz dzieci lub znajdź przyjaciela, z którym będziecie mogli porozmawiać podczas spaceru. Możesz spacerować po okolicy, parkach, centrach handlowych, lokalnych boiskach piłkarskich lub innych miejscach, które przypadną Ci do gustu.

Chodzenie jest ćwiczeniem o niskim wpływie, które może obniżyć ciśnienie krwi, spalić kalorie i zmniejszyć stres z dnia. Słońce świecące na twarzy z chłodną bryzą może zrobić różnicę w twoim nastroju.

Joga z każdego miejsca

Joga istnieje od tysięcy lat i ludzie używali jej do medytacji i uzdrawiania duchowego. Jest to również aktywność fizyczna, która może stworzyć rewelacyjny schemat ćwiczeń, z którego korzysta cała rodzina. Uprawianie jogi może pomóc w zachowaniu równowagi, elastyczności i zdrowia serca. Jeśli nie przeszkadzają Ci parne warunki, spróbuj gorącej jogi.

Ta forma jogi podnosi temperaturę i wilgotność, aby spróbować odtworzyć klimat kraju pochodzenia jogi - Indii. Niektóre studia podkręcają temperaturę do ponad 100 stopni Fahrenheita. Niezależnie od tego, czy chcesz zwykłą czy gorącą jogę, obie dadzą ci świetny trening. Najlepsze jest to, że możesz uprawiać jogę w studiu, w domu, w parku, na plaży lub gdziekolwiek indziej, gdzie jest to najwygodniejsze.

Wędrówka po szlaku

Stany Zjednoczone mają ponad 400 parków narodowych, w tym co najmniej jeden w każdym stanie. Parki te mają szlaki, po których można chodzić samemu, z przyjaciółmi i całą rodziną. Najlepsze jest to, że do większości z tych parków można wejść za darmo.

Zanim pójdziesz, sprawdź zasady dotyczące zwierząt domowych - być może będziesz mógł zabrać ze sobą psa na szlaki. Te parki to świetny sposób, aby ćwiczyć i jednocześnie chłonąć naturalne piękno Ameryki.

Jazda na rowerze

Czy pamiętasz, że jako dziecko uczyłeś się jeździć na rowerze? Prawdopodobnie nadal pamiętasz, jak to zrobić, nawet jeśli minęło kilka lat. Jazda na rowerze to świetny sposób, aby uzyskać trening cardio i nauczyć swoje dzieci zabawnej umiejętności.

Możesz jeździć na rowerze rekreacyjnie w swojej okolicy, w parkach lub na szlakach. Można również włączyć jazdę na rowerze do codziennego transportu. Jeżdżenie rowerem do pracy pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na paliwie i obniżyć emisję dwutlenku węgla przy jednoczesnym zapewnieniu sobie ćwiczeń.

Łatwy trening

Ćwiczenia mają wiele korzyści dla Twojej rodziny - za każdym razem, gdy ćwiczysz, Twoje ciało wynagrodzi Ci to. Regularna aktywność fizyczna może pomóc Ci schudnąć, zwiększyć poczucie własnej wartości, lepiej spać i zmniejszyć ryzyko chorób. Treningi przychodzą na różne sposoby, więc każdy może znaleźć coś, co lubi robić regularnie. Mamy nadzieję, że te 8 sposobów na trening pomogło Ci zainspirować się do ruszenia się!

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl