7 listopada 2022 Udostępnij

4 prozdrowotne sposoby na spędzenie wakacji

W natłoku codziennych obowiązków łatwo jest zapomnieć o tym, by odpowiednio zadbać o siebie. Niezależnie od tego, czy chodzi o zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną czy praktykowanie miłości własnej - każdy z nas zasługuje na trochę wolnego czasu dla siebie i swojego samopoczucia. Doskonałym sposobem na spędzenie tego czasu wolnego jest wyjazd na wakacje ukierunkowane na zdrowie, gdzie Twoje ciało i umysł będą odżywione, a Twoje baterie naładowane. Oto kilka wspaniałych pomysłów na spędzenie wakacji:

Odosobnienia z ayahuascą

Odosobnienia z ayahuascą sięgają setek lat wstecz i choć pierwotnie były praktykowane przez rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej, obecnie można je znaleźć w większości miejsc na świecie, na przykład w ośrodku Avalon w Hiszpanii. Główną ideą tych odosobnień jest oczyszczenie się od wewnątrz - podczas pobytu na nich przechodzisz różne rytuały i ceremonie, które pomagają ci pozbyć się starych ran emocjonalnych i szkodliwych wzorców zachowań.

Istnieją różne rodzaje odosobnień, na które można się zdecydować: niektóre obejmują współczesne zajęcia wellness, takie jak medytacja, joga i masaże, podczas gdy inne oferują niezwykłe i unikalne praktyki, takie jak holotropowa praca z oddechem, ceremonie rapé, sesje indywidualnego doradztwa i terapia barowa. Wielu gości wychodzi z doświadczenia ayahuaski czując się bardziej wolnymi, wyrazistymi i odpowiedzialnymi istotami ludzkimi, a niektórzy nawet odnajdują swój cel w życiu.

Ośrodki wellness

Jeśli ayahuasca nie brzmi jak twoja filiżanka herbaty, świetną alternatywą dla nich jest jeden z wielu ośrodków wellness na całym świecie. Te rekolekcje mają bardzo podobny pomysł, z nieco innym środowiskiem i działaniami. Zazwyczaj ośrodki wellness będą miały wiele niesamowitych udogodnień, w których możesz się leczyć, takich jak SPA, basen, siłownia i bufety ze zdrową żywnością all-inclusive.

Dodatkowo, ośrodki wellness mają tendencję do oferowania wszelkiego rodzaju działań związanych ze zdrowiem lub mindfulness dla swoich gości. Na przykład, joga, taniec i zajęcia medytacyjne, jak również różne gry sportowe, takie jak golf, tenis, ping pong i tak dalej. Traktuj to jako luksusowy wyjazd, w którym możesz skupić się na leczeniu i dbaniu o siebie.

Odwiedź targi turystyczne, aby wybrać najlepszy kierunek na wakacje!

Piesze wakacje

Dla tych, którzy wolą być w ruchu i zwiedzać atrakcje turystyczne podczas wakacji, wakacje piesze to genialny pomysł. Jak można wywnioskować z nazwy, piesze wakacje to w zasadzie spędzenie całego czasu na spacerowaniu z jednej części kraju do drugiej. Szczególnie popularne są szlaki piesze Camino de Santiago - większość z nich znajduje się w Hiszpanii, ale można też znaleźć niektóre w innych częściach Europy.

Powodem, dla którego piesze wakacje są świetne jako rekolekcje wellness, jest to, że pozwalają zostawić wszystkie myśli lub problemy za sobą i martwić się tylko o jedną rzecz, która jest chodzeniem. Spędzasz cały czas w otoczeniu bujnych krajobrazów, przyrody i uroczych miasteczek, gdzie możesz podjąć wyzwanie fizyczne, jednocześnie ładując się psychicznie.

Wycieczki przyrodnicze

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym, sposobem na relaks i odpoczynek od naszego codziennego życia są wycieczki na łono natury. Badania pokazują, że choć ludzie są istotami społecznymi, to pragną również przebywać na łonie natury, otoczeni dużą ilością zieleni i świeżego powietrza. Istnieje tak wiele różnych miejsc i rzeczy, które możesz zrobić, w tym kemping w górach, wolontariat w schronisku dla zwierząt, jazda konna lub uprawianie sportów wodnych. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, upewnij się, że idziesz z czystym umysłem i pozytywnym podejściem.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl