13 stycznia 2021 Udostępnij

Pomysły na aranżację wnętrz

W dobie technologii czas spędzony w domu zwiększył się, a w miarę jak coraz więcej pracy domowej jest odrabiane, czas spędzany jest głównie w domu. Ludzie polegają na technologii komunikacyjnej, narzędziach pracy i wszelkiego rodzaju rozrywkach. Jedyną rzeczą, która nie została uwzględniona w planie, jest odżywianie, ale daj jej czas, a na pewno osiągnie swój cel.

Aby móc spędzać więcej czasu w domu, korzystając z technologii, ważne jest, aby stworzyć środowisko sprzyjające dobremu samopoczuciu. Na te czasy, gdy nie patrzysz na ekran, oto kilka wskazówek dotyczących projektowania wnętrz, które pomogą Ci stworzyć środowisko, w którym będziesz się czuł szczęśliwy i komfortowo. Kto wie, może nawet namówić cię, żebyś spędził więcej czasu z dala od ekranu.

Wielkość pokoju

Rozmiar pokoju, w którym się znajdujesz, lub poczucie przestronności, które zapewnia, może sprawić, że poczujesz się wolny lub zamknięty. Z tych dwóch uczuć, ty oczywiście wolisz jedno od drugiego. Nawet jeśli pokoje w Twoim domu są małe i przestronne, nie martw się. Twoje zdrowie i samopoczucie nie powinno być zagrożone. Istnieje kilka sztuczek, których można użyć, aby dać sobie takie samo poczucie wolności jak w dużym pokoju.

Wybierz biżuterię w jasnych kolorach, ponieważ odbijają one światło, czyniąc pomieszczenie bardziej przestronnym. Zredukuj bałagan, który zajmuje cenną przestrzeń, i wybierz meble, które mogą służyć wielu celom, więc nie trzeba tak wiele. Wybieraj również mniejsze przedmioty dekoracyjne, które nie zakłócają równowagi w pomieszczeniu.

Inne sztuczki to opuszczanie okien w celu ich otwarcia, wieszanie luster i używanie pasków na ścianach w celu zwiększenia wysokości. Życie na małej przestrzeni bez poczucia przytłoczenia to styl życia, ale możesz być szczęśliwy, jeśli wybierzesz odrobinę minimalizmu.

Właściwe oświetlenie

Pokój z dużą ilością naturalnego światła jest cieplejszy i bardziej komfortowy. Posiadanie wystarczającej ilości naturalnego światła może również zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia depresji i niepokoju. Badania wykazały, że naturalne światło poprawia nastrój.

Jeśli masz pokój z małymi oknami, które przepuszczają dużo światła, możesz go jeszcze rozjaśnić. Wybór naturalnych kolorów z odcieniami żółtego i pomarańczowego może naśladować kolor słońca, zapewniając jednocześnie to samo ciepło. Możesz również pomalować sufit na niebiesko, aby rozjaśnić swoje wnętrze. Jasne dywany na jasnych płytkach lub drewnie również ozdobią Twój pokój.

Kolor

Schematy kolorystyczne są ważne, aby wpłynąć na Twój nastrój. Są zabawne kolory, są ciemne kolory. Kolory, które chcesz powitać w swoim domu, obejmują jasne odcienie, takie jak żółty, pomarańczowy i zielony. Żółty i pomarańczowy mogą pobudzać kreatywność, a chłodny niebieski lub zielony dadzą Ci poczucie spokoju i wyciszenia.

Kolory, których zdecydowanie należy unikać, to ciemne odcienie niebieskiego, czerwonego i fioletowego. Ciemne odcienie tych kolorów mogą ukoić ducha i dodać motywacji i energii.

Czystość

Czysty dom prawie zawsze oznacza szczęśliwy dom, ale należy upewnić się, że kolor, światło i przestrzeń są wliczone. Jeśli uzupełnimy go o czystość, będziemy mieli dom, który jest idealny do spędzania czasu. W końcu, kto chce zostać w brudnym domu?

Poza tym, ten bałagan może być żenujący. Może próbujesz skupić się na pracy lub na czymś, co lubisz, w głębi duszy czujesz się zestresowany w brudnym domu. Jeśli nadal będziesz sprzątać, nigdy nie zostaniesz w tyle.

Dobrze jest być w domu, ale upewnij się, że dom, w którym spędzasz większość czasu, zapewnia ci wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli nie, weź kilka dni wolnego i zrób to dobrze. Twój umysł będzie ci wdzięczny.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl