6 listopada 2021 Udostępnij

Czasowe czy trwałe przedłużanie włosów, co wybrać?

Przez lata i lata celebryci z całego świata używali peruk i przedłużeń włosów, aby wyglądać piękniej. Mieli niesamowite, spektakularne, prawie niemożliwe włosy. Były przedłużane, nawet jeśli wiele z nich o tym nie wiedziało.

Dzisiaj przedłużanie włosów, czy to tymczasowe czy trwałe, jest dostępne nie tylko dla bogatych i sławnych, ale dla każdego. Jest to produkt, który z biegiem czasu uległ demokratyzacji.

Zdecydowałaś się już na przedłużanie włosów, ale nie wiesz, który system jest dla Ciebie najlepszy i najbardziej odpowiedni. Zastanawiasz się, jakie są różnice między różnymi rodzajami przedłużania włosów dostępnymi na rynku. Słyszałeś znajomych mówi o tym, ale nadal nie wiem, jaki rodzaj rozszerzenia wybrać dla siebie. Tak więc, ten informacyjny post jest dla Ciebie. Dowiedz się więcej o przedłużaniu włosów tutaj.

Czym są przedłużenia włosów?

Nie komplikując zbytnio tematu, powiemy, że są to dodatki do włosów, które mogą zmienić ich długość i objętość.

Wyjaśnienie: przedłużenia są stosowane nie tylko po to, by włosy wyglądały na dłuższe, ale także by zwiększyć ich objętość. Czasami nawet dodanie objętości może sprawić, że włosy będą wyglądały na krótsze.

Przedłużanie może również zmienić kształt Twoich włosów - chcesz mieć kręcone włosy przez noc, warkocze afro, dredy? Przedłużanie włosów jest opcją, dzięki której możesz osiągnąć ten cud.

Jak zapewne wiesz, istnieją syntetyczne przedłużenia włosów i naturalne przedłużenia włosów. Przedłużanie włosów naturalnych jest zazwyczaj droższe, ale również trwalsze i lepszej jakości.

Trwałe przedłużanie włosów

Trwałe przedłużanie włosów może trwać od 4 do 8 tygodni, zanim będzie trzeba je usunąć z powodu zniszczenia lub zmian w naturalnych włosach.

Przedłużenia trwałe są umieszczane tak blisko skóry głowy, jak to tylko możliwe. Jest to cecha, która sprawia, że trudno je usunąć bez pomocy ekspertów w tej dziedzinie.

Należy również pamiętać, że nasze włosy rosną średnio jeden centymetr na miesiąc. Z tego powodu należy od czasu do czasu poprawiać przedłużenia permanentne, aby przymocować je z powrotem do linii włosów, w pobliżu czaszki.

Założenie pełnego zestawu trwałych przedłużeń może trwać od 2 do 4 godzin. Wszystko zależy od tego, ile przedłużeń zdecydujesz się użyć, a także od umiejętności i doświadczenia osoby zajmującej się przedłużaniem.

Tymczasowe przedłużanie włosów

Jak sama nazwa wskazuje, przedłużenia tymczasowe są idealne na specjalne okazje lub na wyjazdy, kiedy chcesz mieć świetnie wyglądające włosy przez określony czas.

Są to włosy zdejmowane, a nie przedłużane na stałe. Pozwalają one w ciągu kilku minut dodać włosom objętości i długości. Nie potrzebujesz eksperta, aby je założyć.

Ze względu na swoją wszechstronność, tymczasowe przedłużenia włosów stały się bardzo popularną i niedrogą opcją. Są one łatwe w zakładaniu i nie wymagają wcześniejszego doświadczenia.

Istnieją dwa rodzaje tymczasowych przedłużeń włosów: clip-in i niewidoczne nici.

Najbardziej popularne są przedłużenia clip-in, które umieszcza się niepozornie pomiędzy warstwami włosów i mocuje wsuwkami lub klipsami.

Przedłużenia clip-in warto zdjąć przed snem. Nie stanowi to problemu, ponieważ są one łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Fakt, że można je zdjąć do snu nie wpływa na odpoczynek i jest bardzo cenioną zaletą dla osób, które korzystają z tego typu przedłużania włosów.

Istnieją również halo przedłużanie włosów, idealne dla osób, które mają mało czasu. Można je założyć w jednej chwili. Niewidoczne przedłużanie włosów, czyli halo, nie niszczy włosów, ponieważ nie doczepia się do nich i nie wyrywa pasm, dzięki czemu jest idealne dla kobiet o cienkich i słabych włosach. Przedłużanie włosów halo jest zazwyczaj tańsze niż przedłużanie włosów clip-in.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl