19 września 2023 Udostępnij

Lidl zdecydował się zrezygnować z tych warzyw i owoców, więc nie będziesz ich już mógł/mogła kupić w tej sieci sklepów.

Lidl zdecydował się na wycofanie części produktów w kolejnym kraju. Tym razem, sieć sklepów postanowiła usunąć część warzyw i owoców z niemieckich sklepów. Czy następnym krajem, w którym to się stanie, będzie Polska? Jakie produkty nie będziemy mogli kupić w Niemczech? Lidl sukcesywnie wycofywał wiele z tych produktów. O jakie dokładnie produkty chodzi? Poniżej wyjaśniamy.

Z jakich produktów Lidl się wycofuje?

Wkrótce mieszkańcy Niemiec nie będą mogli już kupować świeżych warzyw i owoców transportowanych drogą lotniczą w Lidlu. Ostatnio sieć sklepów ograniczała ilość towarów przewożonych w ten sposób. Zauważamy, że Lidl stopniowo rezygnuje z korzystania z transportu lotniczego, który ma ogromny wpływ na emisję dwutlenku węgla. W 3250 sklepach Lidla w Niemczech nie będzie już możliwości zakupu owoców i warzyw importowanych samolotem. To może wydać się niewielką ilością. Przewóz towarów spożywczych nie odbywa się głównie drogą powietrzną. Jednak takie rozwiązanie spowoduje brak niektórych produktów w sklepach. Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów.

Co to oznacza, że Lidl przestaje importować towary drogą lotniczą?

Jak wybrać najlepszy grill elektryczny?

Zakończenie importu towarów drogą lotniczą oznacza, że niektóre produkty nie będą dostępne w Lidlu w Niemczech. Niektóre świeże towary, które nie są dostępne poza sezonem, są importowane do Europy właśnie drogą lotniczą. W Lidlu, poza sezonem, przestaną być dostępne zielone szparagi. Sieć sklepów stopniowo zwiększa liczbę krajów, w których rezygnuje z importu drogą powietrzną. Pierwszym krajem, od którego rozpoczęto, było Szwajcaria w 2009 roku. Następnie, w 2022 roku, towary zniknęły z Austrii i Szwecji. Czy to oznacza, że wkrótce w Polsce również zabraknie warzyw i owoców? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dalszej części artykułu.

Czy Lidl w Polsce również zrezygnuje z oferowania warzyw i owoców?

Obecnie Lidl nie podjął decyzji o wycofaniu importowanych drogą lotniczą warzyw i owoców z Polski. Jednak w tym roku nie tylko w Niemczech, ale również w Holandii zniknęły te produkty. Sieć sklepów zrezygnowała z nich również w marcu 2023 roku. Lidl stopniowo rezygnuje z transportu lotniczego, co wkrótce może dotrzeć do Polski. Ponadto Lidl wycofuje gazetki papierowe ze sklepów. Aby dowiedzieć się o nowych promocjach pobierz aplikację Lidl Plus.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl