19 września 2023 Udostępnij

Lidl zdecydował się zrezygnować z tych warzyw i owoców, więc nie będziesz ich już mógł/mogła kupić w tej sieci sklepów.

Lidl zdecydował się na wycofanie części produktów w kolejnym kraju. Tym razem, sieć sklepów postanowiła usunąć część warzyw i owoców z niemieckich sklepów. Czy następnym krajem, w którym to się stanie, będzie Polska? Jakie produkty nie będziemy mogli kupić w Niemczech? Lidl sukcesywnie wycofywał wiele z tych produktów. O jakie dokładnie produkty chodzi? Poniżej wyjaśniamy.

Z jakich produktów Lidl się wycofuje?

Wkrótce mieszkańcy Niemiec nie będą mogli już kupować świeżych warzyw i owoców transportowanych drogą lotniczą w Lidlu. Ostatnio sieć sklepów ograniczała ilość towarów przewożonych w ten sposób. Zauważamy, że Lidl stopniowo rezygnuje z korzystania z transportu lotniczego, który ma ogromny wpływ na emisję dwutlenku węgla. W 3250 sklepach Lidla w Niemczech nie będzie już możliwości zakupu owoców i warzyw importowanych samolotem. To może wydać się niewielką ilością. Przewóz towarów spożywczych nie odbywa się głównie drogą powietrzną. Jednak takie rozwiązanie spowoduje brak niektórych produktów w sklepach. Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów.

Co to oznacza, że Lidl przestaje importować towary drogą lotniczą?

Zakończenie importu towarów drogą lotniczą oznacza, że niektóre produkty nie będą dostępne w Lidlu w Niemczech. Niektóre świeże towary, które nie są dostępne poza sezonem, są importowane do Europy właśnie drogą lotniczą. W Lidlu, poza sezonem, przestaną być dostępne zielone szparagi. Sieć sklepów stopniowo zwiększa liczbę krajów, w których rezygnuje z importu drogą powietrzną. Pierwszym krajem, od którego rozpoczęto, było Szwajcaria w 2009 roku. Następnie, w 2022 roku, towary zniknęły z Austrii i Szwecji. Czy to oznacza, że wkrótce w Polsce również zabraknie warzyw i owoców? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dalszej części artykułu.

Czy Lidl w Polsce również zrezygnuje z oferowania warzyw i owoców?

Obecnie Lidl nie podjął decyzji o wycofaniu importowanych drogą lotniczą warzyw i owoców z Polski. Jednak w tym roku nie tylko w Niemczech, ale również w Holandii zniknęły te produkty. Sieć sklepów zrezygnowała z nich również w marcu 2023 roku. Lidl stopniowo rezygnuje z transportu lotniczego, co wkrótce może dotrzeć do Polski. Ponadto Lidl wycofuje gazetki papierowe ze sklepów. Aby dowiedzieć się o nowych promocjach pobierz aplikację Lidl Plus.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl