2 grudnia 2021 Udostępnij

10 Niezbędników Treningowych, które musisz mieć w swojej torbie na siłownię

Zaplanowałeś już swoją wyprawę na siłownię, wchodzisz i... czegoś zapomniałeś. Albo nie pomyślałeś o czymś, co może Ci się przydać, co w rezultacie wprawia Cię w zły nastrój, zanim jeszcze zaczniesz swój trening.

Chcielibyśmy pomóc Ci w tej sytuacji, przedstawiając listę 10 przedmiotów, które zawsze powinieneś mieć w swojej torbie na siłownię.

Słuchawki

Naprawdę nie można sobie wyobrazić bieganie na tej bieżni lub chodzenie, że StairMaster bez słuchania muzyki, podcastów, i więcej. Tak więc, sugerujemy posiadanie pary słuchawek tylko do użytku na siłowni - niech zawsze pozostaną w Twojej torbie na siłownię!

Suchy szampon

Kiedy skoki pod prysznic nie wydaje się atrakcyjne po treningu, a wolisz zrobić to w domu, doskonałą opcją jest mieć butelkę suchego szamponu w torbie. Pochłonie on cały pot i sprawi, że Twoja podróż do domu będzie nieco bardziej komfortowa.

Chusteczki oczyszczające

Są idealne do usuwania makijażu, wycierania potu lub po prostu do odświeżenia się. Dlatego trzymaj paczkę chusteczek oczyszczających w swojej torbie na siłownię i nie martw się, jeśli twój wodoodporny tusz do rzęs nadal będzie się rozmywał.

Ubrania treningowe

Zawsze sprawdzaj, czy są w Twojej torbie. Jeszcze lepiej, mieć kilka ładnych zestawów, które pozostają w torbie na siłownię. W ten sposób będziesz mogła wymienić zużyte ubrania na świeże zaraz po powrocie do domu - koniec z wilgotnymi ubraniami i zalegającymi w suszarce.

Butelka na wodę wielokrotnego użytku

Nawadnianie organizmu podczas ćwiczeń to coś, co powinieneś robić zawsze. Łatwo jest zapomnieć o kupieniu butelki wody w drodze na siłownię, więc zaopatrz się w butelkę wielokrotnego użytku i napełniaj ją w domu lub na siłowni. Bądź nawodniony i oszczędzaj środowisko jednocześnie.

Ręcznik

Nic z korzystania z ławki oblanej cudzym potem nie jest przyjemne, a ręcznik może zarówno uchronić cię przed tym problemem, jak i zapobiec pozostawieniu spoconej powierzchni. Dlatego nigdy nie zapominaj o ręczniku.

Wiązanie włosów i szczotka do włosów

Zawsze miej w torbie kilka spinek do włosów i szczotkę do włosów. Nie ma nic gorszego niż próba pobicia swojego osobistego rekordu podczas biegu z włosami przyklejonymi do wszystkiego. Pakując więcej niż jedną gumkę do włosów, nigdy nie będziesz musiał tego znosić.

Batony proteinowe, koktajle, przekąski!

Potrzebujesz paliwa po treningu, a to może zająć trochę czasu, aż dotrzesz do domu. Twoje mięśnie muszą być przywrócone tu i teraz, więc zachować kilka barów proteinowych lub gotowe koktajle w torbie, i mieć te przekąski czeka na Ciebie, a nie na odwrót.

Niezbędnik pod prysznic

Miej w swojej torbie na siłownię małą, wodoodporną torbę ze wszystkimi niezbędnymi pod prysznicem rzeczami na te dni, kiedy zdecydujesz się wskoczyć pod prysznic. Zalecamy wodoodporną torbę, ponieważ na pewno nie chcesz zamoczyć wszystkich innych rzeczy w rozlanym szamponie.

Środek odkażający do rąk

Ludzie dotykają wszystkiego w siłowni, więc jeśli nie planujesz obsługiwać wszystko z ochronnymi rękawicami winylowymi, zalecamy pakowanie, że dezynfekujący do rąk i go używać. Zachowaj siebie i innych bezpiecznych!

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl