11 listopada 2021 Udostępnij

Wypadanie włosów u kobiet: jak skuteczne są przeszczepy włosów?

Przeszczep włosów dla kobiet to rodzaj procedury, która staje się coraz bardziej popularna. Chociaż mężczyźni są głównymi kandydatami do przeszczepu włosów, łysienie plackowate może również dotyczyć kobiet. Około połowa kobiet po sześćdziesiątym piątym roku życia doświadcza przerzedzenia i utraty włosów, co może być wynikiem genetyki lub poziomu testosteronu. Schorzenia takie jak PCOS lub skutki uboczne niektórych leków mogą również prowadzić do utraty włosów u kobiet.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów u kobiet to technika stosowana w celu chirurgicznego odtworzenia utraconych włosów. Do wypełnienia łysych miejsc na skórze głowy wykorzystuje się własne włosy pacjenta. Jest to zazwyczaj jedyna możliwość odrastania włosów, gdy utrata włosów jest trwała, a istnieją różne techniki do rozważenia, w tym procedurę przeszczepu włosów FUE. Przed poddaniem się przeszczepowi włosów, można zalecić alternatywne opcje przywrócenia wypadających włosów, takie jak leczenie miejscowe.

Jak działa przeszczep włosów u kobiet?

W większości przypadków łysienia plackowatego i innych problemów związanych z utratą włosów u kobiet występuje zwykle odosobniony obszar utraty włosów. Może to być spowodowane wieloma różnymi przyczynami, w tym urazami głowy i włosów, hormonami i szkodliwą stylizacją. Zazwyczaj utrata włosów będzie zlokalizowana w jednym miejscu, a przeszczep włosów wykorzystuje włosy z bardziej stabilnych obszarów głowy, przenosząc je na dotknięty obszar i zachęcając do odrastania. W przypadku przeszczepu włosów metodą FUE, mieszki włosowe są usuwane jeden po drugim, a następnie wszczepiane w chore miejsce.

Techniki transplantacji włosów u kobiet

Niektóre z najczęstszych przeszczepów włosów, które sprawdzają się u kobiet, to tradycyjny FUE, DHI FUE i Sapphire FUE. Sapphire FUE, która wykorzystuje szafir do przeprowadzenia operacji i zapewnienia, że instrumenty są precyzyjne i przejrzyste dla najlepszych rezultatów, jest często najczęstszym i najbardziej skutecznym wyborem dla kobiet poddawanych zabiegom przeszczepu włosów. Metoda ta pozwala chirurgowi na użycie większej precyzji i dokładności podczas otwierania kanałów na dotkniętym obszarze.

Kto nadaje się do przeszczepu włosów u kobiet?

Choć istnieje wiele różnych rodzajów łysienia, które sprawiają, że kobieta jest odpowiednią kandydatką do zabiegu, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, ważne jest, aby pacjentka miała wystarczającą ilość włosów dawcy, aby przenieść je w miejsce dotknięte łysieniem. Kobiety, które zmagają się z łysieniem plackowatym mogą być dobrymi kandydatkami do zabiegu, ale nie wszystkie będą odpowiednie ze względu na ilość włosów, które zostały utracone. Kobiety, które cierpią z powodu łysienia trakcyjnego, stanu, który jest często wynikiem szkodliwej stylizacji lub noszenia włosów zbyt ciasno przez długi okres czasu, mogą być również idealnymi kandydatkami do zabiegu przeszczepu włosów.

Podczas gdy większość ludzi wyobraża sobie mężczyzn i łysienie typu męskiego, gdy myślą o odpowiednim kandydatem do zabiegu przeszczepu włosów, procedury te mogą być również idealnym wyborem dla kobiet, które cierpią z powodu różnych warunków, w tym łysienia typu żeńskiego i łysienia trakcyjnego.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl