22 kwietnia 2017 Udostępnij

Jak tanio zrobić zakupy spożywcze?

W ostatnich miesiącach ceny produktów spożywczych rosną niestety szybciej niż byśmy chcieli. Coraz więcej z nas musi niestety rezygnować ze swoich przyzwyczajeń zakupowych i wybierać zamienniki, które będą tańsze.

Niestety czasami oznacza to jednak produkty, które są jakościowo gorsze i oczywiście także mniej zdrowe. Ale tak nie musi być. Mamy więc kilka ciekawych wskazówek jak można taniej kupować jedzenie. Warto postawić na świeże owoce i warzywa. Będzie to przede wszystkim tańsze i co oczywiście ważne także zdrowa.

Porównuj ceny

Produkty przetworzone oraz mrożonki pozwalają zaoszczędzić wyłącznie czas, gorzej będzie z ceną oraz walorami spożywczymi. Warto kupować w sklepie, gdzie będzie tanio. Oczywiście kupowanie pod swoim blokiem będzie wygodne, ale na pewno cenowo nie będzie to dobry wybór. Można także skorzystać z porównywarek ofert sieci spożywczych online. Powinniśmy także zwracać uwagę na stosunek cen i wagi. Czasami będzie lepiej kupować większe opakowanie, które starczy na dłużej. Wiele sklepów obok cen stawia również przeliczniki na kilogram. To szansa, by to nasze kupowanie było mądre.

Chwyty marketingowe

Uważajmy na chwyty sklepów, którzy robią wszystko tak, by zachęcić nas do kupowania. Chodzi między innymi o stworzenie atrakcyjnych estetycznie etykiet, które zachęcą nas do zakupów. Dąży się do tego, by klient, który jest wzrokowcem zaczął kupować oczami.

Jak wybrać najlepszy grill elektryczny?

Kuszące oferty

Nie polegajmy na takich metodach, ponieważ może to nas zmylić. Lepiej sprawdzić skład, ponieważ to co gorzej zapakowane w praktyce może być po prostu lepsze. Pamiętajmy, by polegać na własnej głowie i mądrości.

Nie można kupować na pamięć, z czasem bowiem zapamiętamy najlepszy stosunek cena/jakość. Problemem będzie jednak to, że wielu producentów wykorzystuje to oraz swój wizerunek, by skutecznie windować ceny. Łatwo w taki sposób pominąć promocje, które się pojawiają i są dla nas najkorzystniejsze. Można kreować swoje nowe smaki i nową jakość, jeśli będziemy zorientowani.

Gazetki promocyjne

Korzystać należy właśnie z gazetek co prawda wiele promocji nie będzie przynosić jakichś szczególnych korzyści, ale trzeba na nie zwracać uwagę. Są jednak sprawdzone sklepy oferujące prawdziwe promocje. Real gazetka zawiera zawsze aktualne promocje na produkty, z których warto skorzystać. Może czasami lepiej będzie robić większe zapasy w niższej cenie, ale trzeba zwracać uwagę na datę ważności czy jest odpowiednio długa. Dobrym wyborem będzie również robienie zakupów rzadziej, ale w większych ilościach. W ten sposób mamy nie tylko oszczędność czasu, ale także benzyny no i co najważniejsze idąc do sklepu z listą kupujemy to co rzeczywiście będzie nam potrzebne i nie będzie bez sensu wydawanych pieniędzy.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl