23 września 2021 Udostępnij

Naturalne sposoby na redukcję stresu i niepokoju

Niezależnie od tego, czy stres wynika z zaburzeń finansowych, zdrowotnych, zawodowych czy lękowych, jego wpływ na organizm może być fatalny, jeśli nie jest dobrze zarządzany. Objawy stresu mogą być albo psychiczne, fizyczne lub w postaci zmian zachowania. W tym artykule omówimy sposoby na naturalne zmniejszenie poziomu stresu i niepokoju.

1. Suplementy

Suplementy takie jak Adrenal Rebuilder i dziurawiec wykazały działanie redukujące stres i poprawiające nastrój. Przed podjęciem tych suplementów, wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem i zawsze przeczytać instrukcje przed użyciem.

2. Naturalne zioła

Następujące naturalne zioła są znane w celu zmniejszenia stresu i objawów niepokoju.

  • Rhodiola - To rosyjskie i azjatyckie zioło jest praktycznym, krótkoterminowym środkiem antydepresyjnym.
  • Magnez - Ten minerał wytwarzający energię, obecny w zielonych warzywach, pełnych ziarnach, nasionach i orzechach, zmniejsza stres poprzez interakcję z realistami GABA (kwas gamma-aminomasłowy).
  • CBD - Kannabinol jest związkiem pochodzącym z rośliny marihuany i pomaga wywołać uczucie odprężenia. Jest również stosowany w celu zmniejszenia niepokoju u pacjentów cierpiących na bezsenność.
  • Valerian Root - Jest to roślina o różowo-białym zabarwieniu i silnym zapachu, ma właściwości nasenne i relaksacyjne, które uspokajają umysł.

3. Terapia na świeżym powietrzu

Regularne zajęcia na świeżym powietrzu na plaży, w lesie lub na pustynnych szlakach działają jak naturalna terapia dla osób cierpiących na traumę i problemy psychiczne:

  • Przyjemne ćwiczenia - Regularne ćwiczenia spalają niespokojną energię i uwalniają naturalne hormony, które podnoszą nastrój i poprawiają sen. Takie aktywności jak wędrówki, jazda na rowerze, kajakarstwo, wspinaczka, narciarstwo biegowe, pływanie i bieganie po szlakach to świetne sposoby na zmniejszenie stresu i niepokoju.
  • Tworzenie więzi społecznych i wsparcie rówieśników - grupowe terapie na świeżym powietrzu dla osób z podobnym lub podobnym stresem i zaburzeniami lękowymi pomagają im w swobodnej interakcji bez obawy, że zostaną osądzeni. Pomaga to obniżyć poziom stresu i innych zaburzeń psychicznych oraz może zaowocować nowymi przyjaźniami i więziami.
  • Naturalna ter apia - przebywanie na świeżym powietrzu jest naturalną terapią, a ludzie mają tendencję do bycia szczęśliwszymi i mniej niespokojnymi, gdy są blisko natury.

4. Praca na zewnątrz

Wyznaczanie celów fitness i praca nad ich osiągnięciem sprawi, że będziesz zajęty i wolny od stresu i niepokoju. Możesz opracować harmonogram domu, dołączyć do siłowni lub zatrudnić trenera fitness, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele. Trzymanie się harmonogramu ćwiczeń nie jest łatwe, ale trzymanie się odpowiedzialności pomoże Ci utrzymać stres i niepokój na dystans.

5. Wystarczająca ilość snu

Bershka

Sen pozwala mózgowi na doładowanie, a ciału na relaks. Kiedy nie śpisz wystarczająco dużo, pozbawiasz organizm korzyści płynących z konsolidacji pamięci i naprawy mięśni. Złe wzorce snu wpływają na Twój nastrój, pamięć i osąd. Wystarczająca ilość snu sprawia, że jesteś szczęśliwszy, zrelaksowany i wolny od niepokoju.

6. Zdrowe nawyki żywieniowe

Jedzenie pożywnych pokarmów zmniejsza objawy stresu. Aby pomóc zmniejszyć poziom stresu i niepokoju:

  • Unikaj lub ogranicz spożycie kofeiny.
  • Jeśli spożywasz alkohol, rób to z umiarem i unikaj go jako środka odstresowującego.
  • Nie należy jeść w celu złagodzenia stresu, ponieważ można przesadzić.

Stres może wpływać na Twoje życie zawodowe, związki i zdrowie, dlatego powinieneś dążyć do tego, by przez cały czas pozostać wolnym od stresu. Stosowanie się do powyższych wskazówek pomoże Ci zmniejszyć stres i niepokój, prowadząc Cię do szczęśliwego, zdrowszego życia.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl