21 lutego 2021 Udostępnij

6 porad dla matek wielodzietnych, jak spakować dziecko do szkoły i nie splajtować

Do 1 września pozostał niecały tydzień. Rodzicom, którzy odłożyli zakupy do szkoły na ostatni weekend, z pomocą przychodzi mama wielodzietna, projektantka mody i blogerka Natasha Potkina. Od 11 lat przygotowuje swoje dzieci do szkoły. Natasha mówi punkt po punkcie, jak wybrać najlepszej jakości materiały z różnorodnych artykułów papierniczych, i jak zaoszczędzić pieniądze na co.

Wybierz kompaktowe i trwałe

Władcy:

Często dzieci proszą o linijki 40-50 cm. Przed zakupem należy sprawdzić, czy zmieszczą się do plecaka.

Lubię zestawy z linijką 20cm, trasporterem i trójkątem.

Notatniki:

Dla młodszych uczniów najlepiej kupić cieńsze.

Dla starszych uczniów kup jeden grubszy zeszyt do notatek z 2-3 przedmiotów zamiast kilku ogólnych zeszytów po 48 kartek.

Zwykłe ołówki:

Miękkie ołówki oznaczone literami od B do 9B zużywają się szybciej; twarde ołówki oznaczone literami od H do 9H zużywają się wolniej. Im większa jest figura, tym bardziej miękki lub twardy jest łupek.

Do podkreślania w języku rosyjskim uczniowie mogą używać średnio miękkich ołówków oznaczonych HB i B.

Do nauki rysunku lepiej jest kupić zestaw z twardymi i miękkimi ołówkami.

Dla siebie kupuję ołówki mechaniczne i kupuję miękkie i twarde pręty.

Pędzle:

Lepiej jest wybrać jeden drogi pędzel syntetyczny o średniej grubości. Przy lekkim przeciągnięciu rysuje jak cienki pędzelek, a po naciśnięciu jest gęsty. Włókno syntetyczne będzie trwać dłużej i nie rozpadnie się.

Do tapetowania warto kupić zestaw pędzli o różnej grubości. Mniejsze pędzle są dobre do projektowania konturów, szkiców, ale nie do malowania.

Farby:

Dla młodszych uczniów, podstawowe 6 kolorów jest wystarczające dla dziecka, aby nauczyć się je mieszać i uzyskać nowe kolory. Jeśli Twoje dziecko chodzi do pracowni plastycznej, potrzebujesz zestawu na więcej kolorów.

Zwróć uwagę na datę ważności, farby mogą wyschnąć wcześniej niż się spodziewasz. Tak samo jest z plasteliną.

Rozciągnij zakupy na cały rok

Na spotkaniach na początku kwartału, nauczyciele polecają listę materiałów. Ale niektóre przedmioty mogą się przydać 1 raz w ciągu roku. Często rodzice wydają dużo pieniędzy, a potem kłócą się z dziećmi: "Dlaczego ja ci tyle kupiłem, a ty masz to leżące w domu?".

Myślę, że lepiej jest kupować wszystko na bieżąco, w zależności od potrzeb. Kiedy nauczyciel mówi, że będziesz potrzebował akwareli w ciągu tygodnia, to właśnie wtedy należy je kupić.

Polecam zakup małych zestawów farb, cienkich sztyftów kleju, aby dziecko nie musiało nosić dodatkowego ciężaru w plecaku. Lepiej jest kupować nowe co 3 miesiące.

Kup wymyślną temperówkę

Możesz uzgodnić z dzieckiem, że kupisz tanie zeszyty i ołówki, ale drogą temperówkę mechaniczną w kształcie pandy. Dziecko będzie szczęśliwe, będzie miało ulubioną rzecz, a Ty na czymś zaoszczędzisz.

Zapoznaj się z radami nauczycieli

Niektórzy nauczyciele polecają klej PVA, inni klej silikatowy. Moja nauczycielka pracy poleciła mi klej do butów. Jeśli dostanie się na ubranie, można go zwinąć w kłaczki i nie pozostawi śladu na ubraniu.

Nie szukaj standardowych list w Internecie. Lepiej jest słuchać nauczycieli na spotkaniu.

Szukaj zniżek.

Monitoruj sklepy z rabatami na artykuły papiernicze. Sprawdź ceny tych samych artykułów w dwóch sklepach i kupuj tam, gdzie jest taniej.

Zamówienie w sklepie internetowym

Czasami wracam ze sklepu i zdaję sobie sprawę, że kupiłam coś ekstra. Sklep internetowy ułatwia ograniczanie budżetu, sprawdzanie promocji i wymianę artykułów na przecenione.

Córka Nataszy Ewelina robi slimy i szkicuje

Mam 4 dzieci i z chęcią zamówiłabym papeterię online. Ale jeśli przyjdziesz z dorosłym dzieckiem do sklepu po zapasy, zakupy będą dla niego przyjemnością. Pomaga kształtować u dziecka miłość do szkoły. I jest prawie niemożliwe, aby ją pielęgnować.

Oszczędzaj czas i rób zakupy do szkoły w jednym miejscu.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl