6 września 2022 Udostępnij

6 sposobów na poprawę zdrowia i sprawności fizycznej w Twojej społeczności poprzez media społecznościowe

Wraz ze wzrostem urządzeń elektronicznych i czasu ekranowego w ciągu ostatnich kilku dekad, ludzie zaczęli spędzać więcej czasu w pomieszczeniach. To z kolei doprowadziło do zmniejszenia ogólnego stanu zdrowia i sprawności fizycznej w społeczeństwie. Dwadzieścia lat temu rzeczy, które wymagały pewnej ilości aktywności fizycznej, można teraz zrobić za pomocą kilku kliknięć przycisku. Przykładem mogą być zakupy.

Innym ważnym aspektem technologii, który zwiększa czas ekranowy ludzi i zmniejsza ich aktywność fizyczną, są media społecznościowe. Większość ludzi ma co najmniej jedną stronę w mediach społecznościowych, na której regularnie się skupia i którą współtworzy.

Jednak niekoniecznie jest to zła rzecz. Media społecznościowe oferują obrazy i filmy od entuzjastów fitnessu i influencerów (czasami nawet rodziny), które prawdopodobnie zainspirują ludzi do poprawy ich zdrowia i kondycji. Media społecznościowe są również doskonałym źródłem informacji o zdrowiu i kondycji; upewnij się, że informacje zebrane i udostępnione są dokładne.

Znaczenie zdrowia i sprawności fizycznej w Twojej społeczności

Każdy wie, że bycie zdrowym jest ważne w dłuższym i bardziej niezależnym życiu. Ale ludzie mają tendencję do uzyskania complacent o utrzymanie ich zdrowia, zwłaszcza wśród wyścigu szczurów, że życie stało się dla większości. Pandemia przynajmniej spowolniła ludzi i uświadomiła im, jak ważne jest ich zdrowie.

Jednak utrzymanie zdrowia w społeczności w warunkach pandemii i poza nimi może być trudne. Dzieje się tak dlatego, że w stylu życia większości ludzi wyraźnie brakuje ćwiczeń fizycznych.

Osoby pracujące w biurach często prowadzą siedzący i wysoce stresujący tryb życia, który prowadzi do przewlekłych chorób w późniejszym okresie życia. Regularne ćwiczenia fizyczne mogą zapobiec lub pomóc w zarządzaniu kilkoma chorobami, w tym zapaleniem stawów, chorobami serca, cukrzycą, astmą, demencją, bólem pleców itp. Ponadto, regularna aktywność fizyczna poprawia równowagę, pamięć i sen oraz zmniejsza stres.

Poza ćwiczeniami fizycznymi, odżywianie i zdrowie psychiczne to kolejne dwa aspekty, które należy rozważyć próbując poprawić/utrzymać dobre zdrowie. Zrównoważona dieta jest niezwykle przydatna w utrzymaniu zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Dodatkowo, medytacja przez kilka minut dziennie może zdziałać cuda w poprawie zdrowia psychicznego.

Sposoby na poprawę zdrowia i kondycji w Twojej społeczności poprzez media społecznościowe

Media społecznościowe są świetnym źródłem informacji i motywatorem dla zdrowia i kondycji, a istnieje wiele sposobów, w jakie można je wykorzystać do poprawy zdrowia i kondycji w społeczności. Oto sześć najlepszych z nich:

1. Użyj go jako źródła motywacji

Jednostki tworzą społeczność, a kiedy jednostki są zmotywowane do poprawy swojego zdrowia i sprawności fizycznej, tak jest społeczność. Jednak ludzie często potrzebują dużo motywacji, aby pójść na siłownię lub przestrzegać reżimu treningowego w domu, zwłaszcza jeśli trening odbywa się po pracy lub wcześnie rano.

To jest, gdzie przewijanie przez social media i widząc przyjaciół, rodziny, a nawet ulubionych influencerów pokazując ich fitness przychodzi w. Kiedy ludzie widzą innych, których znają lub dbają o uzyskanie sprawności i poprawę siebie, będą zachęcani do zrobienia tego również.

2. Wykorzystaj je do budowania poczucia wspólnoty

Media społecznościowe mogą być używane do łączenia się z innymi ludźmi w społeczności, a nawet poza nią. Dzielenie się swoją podróżą fitness to świetny sposób, aby zmotywować innych w społeczności, aby wziąć swoje zdrowie poważnie i zapewnić, że ludzie wiedzą, że nie są sami, próbując dostać się do formy.

Dobrym pomysłem może być zachęcanie innych do dzielenia się swoją podróżą poprzez media społecznościowe. Poza tym, coraz ludzi do akcji ich podróży fitness pomaga utrzymać je odpowiedzialne i zachęca więcej członków społeczności, aby rozpocząć ich podróże fitness.

3. Użyj go, aby znaleźć łatwe do naśladowania treningi

Łatwe do naśladowania treningi są świetnym środkiem zachęcającym do dbania o zdrowie i kondycję w społeczności, ponieważ więcej osób będzie mogło je łatwo wykonać. Co więcej, tak się składa, że trenerzy fitness i profesjonaliści często używają Instagram story maker do udostępniania takich łatwych do naśladowania filmów treningowych, zwykle skupiających się na jednym konkretnym obszarze ciała, na swoich kontach na Instagramie i innych mediach społecznościowych.

W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy celem jest dokręcenie abs, zbudowanie mięśni, czy poprawa wytrzymałości. Możliwe jest dostosowanie treningów trenera do indywidualnych potrzeb poprzez łączenie ćwiczeń dla więcej niż jednego celu.

Niektóre konta pomagają również zdecydować o odpowiednich kombinacjach żywności i ćwiczeń, aby dopasować się do celów fitness danej osoby. Co więcej, z wszystkimi tymi poradami dostępnymi za darmo, dość łatwo jest zachęcić ludzi do treningu solo bez zatrudniania osobistego trenera.

4. Wykorzystaj je do wyszukiwania i dzielenia się pomysłami na zdrowe jedzenie i przepisami

Media społecznościowe są doskonałym źródłem informacji dla wszystkich rodzajów rzeczy, w tym pomysłów na zdrowe jedzenie i przepisów. Wiele kont na różnych platformach mediów społecznościowych skupić się całkowicie na oferowaniu zdrowych przepisów.

Znalezienie i dzielenie się tymi zdrowymi pomysłami na jedzenie i przepisami to świetny sposób na zachęcanie do zdrowia i sprawności fizycznej w społeczności. Najlepsze jest to, że jest coś dla wszystkich, bez względu na ich gusta w kuchni.

5. Użyj go do porad dietetycznych

Platformy mediów społecznościowych, takich jak YouTube i Pinterest (a nawet Instagram) często mają wspaniałe pomysły i porady dotyczące diet. Można je zatem wykorzystać do nauczenia ludzi wszystkiego o wielu różnych rodzajach diet, zanim wybiorą tę, którą chcieliby stosować.

Bądź ostrożny, aby zweryfikować ważność takich porad przed nauczaniem innych i podążaniem za nimi. Zawsze lepiej jest iść z aplikacjami, które goszczą profesjonalistów w dziedzinie żywienia lub skorzystać z porad z kont mediów społecznościowych, które należą do certyfikowanych dietetyków, gdy próbują znaleźć porady dotyczące diety.

6. Użyj go do rozpoczęcia kampanii zdrowotnej

Kampania zdrowotna nie musi być duże wydarzenie. To może być po prostu wyścig, lub tylko kampania, aby ludzie zrobić kilka kroków, lub może to być klasa, która pomaga kształcić ludzi na aspekt zdrowia i sprawności fizycznej.

Wszystko, co musi zrobić, to zachęcić ludzi w każdym wieku w obrębie społeczności do przyłączenia się. Prowadzenie różnych działań w ciągu roku dla różnych grup wiekowych to świetny sposób na utrzymanie zainteresowania ludzi w dłuższej perspektywie.

Wnioski

Podsumowując, ćwiczenia fizyczne są ważną częścią zdrowia i sprawności fizycznej, odżywiania i zdrowia psychicznego. Dlatego też, próbując poprawić zdrowie i sprawność fizyczną w swojej społeczności, należy dokładnie skupić się na wszystkich tych trzech aspektach.

Dodatkowo, media społecznościowe mogą być świetnym motywatorem, aby ludzie zaczęli i pozostali na swoich podróżach fitness. Mogą być również wykorzystywane jako świetne źródło różnych informacji związanych między innymi ze zdrowiem i fitnessem.

Pamiętaj jednak, aby nie nadużywać go, ponieważ może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, zwłaszcza gdy ludzie zaczynają porównywać się do zdjęć znanych osób, które najprawdopodobniej są photoshopowane. Ważne jest, aby pozostać realistą z celami fitness i przestać korzystać z mediów społecznościowych, gdy zaczyna to negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl