22 maja 2022 Udostępnij

Dlaczego warto rozważyć stworzenie domów opieki dla starzejących się rodziców?

Taki jest cykl życia: wraz z wiekiem starzeją się rodzice, co oznacza, że mogą nie być w stanie robić tego, co kiedyś. Opieka nad starzejącymi się rodzicami w domu to opcja, którą można rozważyć, ale jest ona dość trudna. Łączenie życia rodzinnego i osobistego z opieką nad rodzicami może prowadzić do przedkładania jednego aspektu nad drugi, co może powodować większy stres. Pomimo istnienia wielu renomowanych domów opieki, takich jak Oakland Care, doświadczonych w opiece nad osobami starszymi, zrozumiałe jest, że chcesz się nimi opiekować samodzielnie. Jednak może to być dokładnie to, czego oni potrzebują. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć umieszczenie swoich starzejących się rodziców w domu opieki.

Opieka medyczna

Istnieje wiele potrzeb związanych z opieką medyczną - od wypisywania recept po chodzenie na wizyty lekarskie - w których trzeba pomagać starzejącym się rodzicom. Niestety, mogą być dni, kiedy będziesz zbyt zajęty, by sprostać tym obowiązkom. Istnieje także prawdopodobieństwo wystąpienia nagłych wypadków, które mogą być dla Ciebie stresujące. W domu opieki pensjonariusze mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną. Możesz mieć pewność, że Twoi rodzice otrzymają odpowiednie lekarstwa i że zostaną one przyjęte na czas. Ponadto masz pewność, że profesjonaliści zajmują się całą opieką medyczną i nagłymi przypadkami, więc jakość usług jest zapewniona. Dzięki wyszkolonemu personelowi masz pewność, że Twój rodzic otrzyma właściwą opiekę i pomoc medyczną w przypadku skomplikowanych chorób, takich jak demencja czy choroba Alzheimera.

Towarzystwo

Osoby starsze potrzebują życia towarzyskiego. Chociaż spędzanie czasu z rodziną może sprawiać im radość, zdrowym rozwiązaniem jest również spędzanie czasu z osobami w tym samym wieku, które mają podobne wyzwania i doświadczenia. W domu jest bardzo prawdopodobne, że takie okazje do spotkań towarzyskich mogą być trudne do zrealizowania. W domu opieki rodzic może zbudować sieć kontaktów społecznych. W domach opieki organizuje się także imprezy towarzyskie, takie jak wieczory gier, co daje mieszkańcom możliwość nawiązywania kontaktów towarzyskich i integrowania się ze sobą.

Bezpieczeństwo

Kolejną zaletą wysłania starzejących się rodziców do domu opieki jest bezpieczeństwo. Wiele osób starszych boryka się z problemami związanymi z poruszaniem się. Sprawia to, że potrzebują wsparcia podczas chodzenia lub stania. Oznacza to także, że są narażeni na poślizgnięcia i upadki, jeśli nie zastosuje się odpowiednich środków. Jest to zwykle wyzwanie, z którym możesz się zmierzyć, gdy Twoi rodzice zostają z Tobą w domu. Na szczęście, ponieważ domy opieki są przeznaczone dla osób starszych, stosuje się w nich różne środki zapobiegające urazom. Teren jest również zabezpieczony przed kradzieżą i innymi intruzami, ponieważ do pracy w takich placówkach zatrudniane są wyłącznie rzetelne i przejrzyste osoby.

Złagodzenie stresu

Samodzielna opieka nad starzejącymi się rodzicami to dobre intencje, ale może być bardzo czasochłonna i trudna - zwłaszcza jeśli nie jesteś profesjonalistą w tej dziedzinie. Ten stres może również wpłynąć na Twoich rodziców. Stres może bowiem powodować rozdrażnienie lub przytłoczenie, co sprawia, że nie można na Tobie polegać. Umieszczając ich w domu opieki, zapewniasz im niezbędną opiekę i zmniejszasz swój stres.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl