7 października 2021 Udostępnij

3 sposoby na wzmocnienie stawów barkowych

Staw ramienny jest jednym z najbardziej złożonych stawów w organizmie, jeśli nie najbardziej złożonym. Jest to wspaniały staw, który pomaga nam we wszystkich rzeczach, które uważamy za oczywiste, takich jak mycie zębów, przynoszenie kubka do ust, pisanie na klawiaturze, prowadzenie samochodu i chodzenie do łazienki. Kiedy więc nasze ramiona bolą lub są sztywne, najprostsze czynności mogą wydawać się prawie niemożliwe. Jeśli odczuwasz ból w stawach barkowych lub chciałbyś dowiedzieć się, jak możesz je wzmocnić, to nie zwlekaj. Za chwilę poznasz trzy różne sposoby, aby to osiągnąć.

Piked Push Up

Nie potrzebujesz żadnego sprzętu, aby wzmocnić siłę swoich ramion. Możesz po prostu robić pompki codziennie rano i wieczorem. Polega to na tym, że po prostu stawiasz stopy razem na ziemi, a następnie składasz je tak blisko ciała, jak tylko możesz. Połóż dłonie na podłodze, płasko. Przejdź dwa kroki do przodu z rękami i powinieneś być w pozycji pikowanej. Teraz powinieneś wykonać pompkę, w której składasz ręce i prawie dotykasz głową podłoża. Podnieś się z powrotem i powinieneś wykonać jedno powtórzenie. Pozycja ta wywiera nacisk na stawy barkowe, a używając tylko ciężaru własnego ciała, możesz wzmocnić stawy barkowe.

Rozciąganie klatki piersiowej

Umieszczając ręce na taśmie oporowej, przesuń je jak najdalej do tyłu za plecy, rozciągając jednocześnie taśmę. W ten sposób otworzysz klatkę piersiową, a tym samym zmniejszysz napięcie w barkach. Biceps i mięsień naramienny znajdują się blisko pachy i stawu barkowego. Kiedy rozciągasz te duże mięśnie, jest mniej siły ciągnącej ramię, co może powodować niewłaściwe ustawienie stawów. Możesz wykonywać rozszerzenia klatki piersiowej samodzielnie lub możesz poprosić kogoś o pociągnięcie taśmy oporowej do tyłu, a ty rozciągnij ją szeroko. Przytrzymaj przez około 20-30 sekund i powtórz około 3-4 razy.

Naderwane barki

Bershka

Nie musisz mieć barku na temblaku, aby wiedzieć, że potrzebujesz operacji. Czasami proste ruchy, takie jak podnoszenie czegoś nad głowę, mogą stać się niemożliwe, podczas gdy wszystko inne jest w porządku. To właśnie w takich momentach zdajesz sobie sprawę, że masz coś głęboko w barku rozerwane. Porozmawiaj z kimś takim jak orthocentralcoast.com.au, kto może wykonać zarówno operacje wymiany, jak i naprawy barku. Przeprowadzą Cię przez cały proces, używając modeli 3D, aby pokazać Ci, gdzie w Twoim barku znajduje się rozdarcie i jak ogranicza ono Twój ruch. Łzy mogą być małe lub duże, ale w obu przypadkach potrzebują dużo czasu, aby się zagoić, zwłaszcza jeśli łza nie jest tylko tkanką, ale również więzadłem.

Piked push-ups i innych ćwiczeń wagi ciała są doskonałe zabiegi dla sztywnych i bolesnych stawów barkowych Można również zrobić odcinki, takie jak ekspansja klatki piersiowej, aby zwolnić trochę napięcia z ramion. Jeśli najgorsze przychodzi do najgorszego, a następnie należy szukać profesjonalnego widoku.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl