13 sierpnia 2021 Udostępnij

Porady jak radzić sobie z łysieniem

Alopecia Areata to choroba autoimmunologiczna, która powoduje wypadanie włosów. Mianowicie, u osób, u których zdiagnozowano łysienie plackowate, włosy wypadają płatami. Jeśli choroba postępuje, mogą stracić wszystkie włosy na ciele, w tym rzęsy, brwi, włosy wokół uszu i nosa. Radzenie sobie z łysieniem jest wyzwaniem w każdym wieku. Bez względu na to, czy diagnoza została postawiona w wieku 6 lat, czy w wieku dorosłym, wejście w świat z łysieniem wiąże się z wieloma trudnościami. Jesteśmy tu jednak po to, by zaoferować ci kilka wskazówek, które pozwolą ci żyć jak wszyscy inni.

Przygotuj się psychicznie i emocjonalnie

Czy bałeś się przyznać przed sobą i przyjaciółmi, że cierpisz na chorobę autoimmunologiczną? Czy ukrywałeś się w swoim pokoju, nie chcąc spotkać się z przyjaciółmi lub kimś nowym? Jeśli tak, to musimy zaznaczyć, że łysienie nie jest niczym, czego należy się wstydzić. Według statystyk, około 147 milionów ludzi na całym świecie ma lub będzie miało łysienie plackowate, w pewnym momencie swojego życia. Tak więc, to co musisz zrobić, to spojrzeć na siebie w lustro i zaakceptować fakt, że będziesz musiała żyć z łysieniem do końca życia, nie wstydząc się tego. Jesteś piękna, bez względu na to, ile masz włosów, więc nie krępuj się szukać mówców motywacyjnych, szukać historii innych ludzi w sieci, abyś mogła przygotować się psychicznie i emocjonalnie do zaakceptowania życia z łysieniem.

Porozmawiaj z innymi osobami radzącymi sobie z łysieniem

Innym sposobem radzenia sobie z łysieniem jest dzielenie się doświadczeniami z innymi ludźmi z danej społeczności. Rozważ odwiedzenie konferencji i spotkań ludzi, którzy borykają się z tym samym problemem co ty. Poznawanie ich historii i dzielenie się własnymi pomoże ci lepiej zrozumieć chorobę i nie czuć się samotnym na świecie z łysieniem. Świadomość, że jesteś częścią grupy i że gdzieś należysz, pozwoli Ci szybciej zaakceptować chorobę i nauczyć się żyć szczęśliwie pomimo łysienia.

Szukaj peruk i innych akcesoriów do włosów

Na początku, patrząc w lustro i widząc łyse plamy lub ogoloną głowę może być traumatyczne. Dlatego, aby ułatwić sobie przejście od utraty włosów do zaakceptowania faktu, że mogą one nigdy nie odrosnąć, radzimy poszukać peruk, w które można zainwestować. Ponadto, jeśli dodać najlepsze przedłużanie włosów na rynku do mieszanki, można mieć lepiej wyglądające włosy niż wielu ludzi, którzy nadal mają wszystkie swoje włosy. Z peruką jakości i przedłużanie włosów do meczu, można stworzyć fryzurę zawsze marzyłeś, ale nigdy nie udało się zrobić, bo włosy nie były dobrej jakości.

Przyjmij swój nowy wygląd

Nie jesteś fanką peruk? Co powiesz na to, aby ogolić głowę i zacząć nosić te zbyt duże kolczyki i zrobić dramatyczny makijaż? Możesz być następny Sinead O'Connor podejmowania oświadczenie z łysą głową. Wiedząc, aby przekształcić swoją słabość w znak towarowy jest niezwykle inteligentny i, na dodatek, odważny. Potrzeba wiele odwagi, aby pokazać to, co możesz uważać za swoją wadę lub mankament. W morzu sobowtórów możesz wyróżnić się i złożyć oświadczenie, wspierając i wzmacniając wszystkich, którzy walczą tak samo jak ty.

Życie z łysieniem może być bardzo trudne. Świadomość, że jutro możesz obudzić się bez jednego włosa na ciele jest przerażająca i wyniszczająca. Jednak tylko Ty możesz zdecydować się na spojrzenie na jasną stronę życia i przyjąć swoją chorobę z wysoko podniesioną głową. Kup perukę lub wyłysieć, dowiedzieć się o chorobie, i upewnij się, że kontakt z innymi szukać więcej inspiracji i być jednym dla innych.


Autor Bio

Diana Smith jest pełnoetatową mamą dwóch pięknych dziewczynek zainteresowanych tematyką związaną z biznesem i marketingiem.

W wolnym czasie lubi ćwiczyć i przygotowywać zdrowe posiłki dla swojej rodziny.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl