28 grudnia 2022 Udostępnij

Best DIY Backyard Gym Ideas to Get Fit In 2023

Jeśli ćwiczysz regularnie w swojej lokalnej siłowni, prawdopodobnie doświadczyłeś uczucia nudy i monotonii. I nie zaczynajmy nawet na wszystkich lekceważących i zakłócających ludzi, którzy przychodzą i rujnują twoje treningi. Cóż, jeśli masz podwórko w domu, możesz łatwo przekształcić je w praktyczną siłownię i mieć dostęp do najlepszych treningów, kiedy tylko chcesz. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zaprojektować najlepszą siłownię DIY backyard:

Permanent Or Portable

Jeśli chcesz stworzyć stałą siłownię zewnętrzną, to nie krępuj się rozważyć większy sprzęt, który mocuje się do ziemi i nie można go przenieść. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dedykowanych ludzi fitness, którzy nie planują żadnych dużych zmian w swoim życiu (jak posiadanie dzieci, przeprowadzka, remont itp.) Z drugiej strony, przenośny sprzęt może być przechowywany w zimie, ale zapewnia również mniej stabilności i bezpieczeństwa.

Wybierz pokrycie terenu

Trawa jest najczęstszą pokrywą ziemi na wszystkich podwórkach, ale nie jest super odpowiednia do ćwiczeń. Często jest grudkowata i pełna dziur, które mogą spowodować kontuzję, a w przypadku deszczu, twój teren będzie kąpielą błotną. Jeśli chcesz zachować zielone podwórko, sztuczna trawa jest świetnym rozwiązaniem, które zapewnia równą i stabilną powierzchnię. Jeśli chcesz coś jeszcze bardziej praktycznego, możesz położyć kostkę brukową w jednym miejscu na podwórku, aby zawsze mieć twardy grunt pod stopami.

Rozważ ćwiczenia w wodzie

Jeśli nie jesteś przeciwny inwestowaniu dużej ilości pieniędzy w projekt siłowni zewnętrznej, dlaczego nie rozważyć zainstalowania basenu na swoim podwórku? Dodanie takiej funkcji pozwoli Ci na wykonywanie pełnych ćwiczeń w wodzie, a także na relaks po treningu. Plus, dzieci, rodzina i przyjaciele będą kochać ten pomysł dla Ciebie, bo wiedzą, że będą się do pływania w basenie okazjonalnie. Tylko po to, aby być bezpiecznym, wszyscy ludzie fitness z dziećmi i zwierzętami muszą zabezpieczyć swój basen z czarnym płotem basenowym, który zapobiega wypadkom. Ten dodatek wygląda elegancko i fajnie i oferuje dużo bezpieczeństwa na Twoim podwórku.

Zainstaluj armaturę

Jeśli wybierasz stałe elementy wyposażenia swojej siłowni zewnętrznej, skup się na drążkach do podciągania, belkach balansowych i ławkach. Mogą one służyć jako rekwizyt do wielu ćwiczeń, a dodatkowo Twoje dzieci będą uwielbiały z nich korzystać. Istnieją również rowery do ćwiczeń na świeżym powietrzu i eliptyki zaprojektowane specjalnie do użytku w siłowniach zewnętrznych. Jeśli masz zadaszony obszar z gniazdkiem w pobliżu, możesz nawet zdecydować się na tradycyjne bieżnie (ale tylko jeśli obszar jest chroniony przed elementami i kradzieżą).

Rozważ pokrycie

W przypadku, gdy mieszkasz w gorącym miejscu, możesz potrzebować trochę cienia nad swoimi maszynami, aby upewnić się, że nie dostaniesz udaru cieplnego lub oparzeń słonecznych. Żagle cieniujące są doskonałym rozwiązaniem dla podwórek, ponieważ są łatwe w instalacji, dobrze wyglądają i oferują najlepszą ochronę przeciwsłoneczną. Instaluje się je szybko i łatwo, a nawet można je przenieść bez większych problemów.

Spróbuj majsterkowania

Twój sprzęt do ćwiczeń w domu nie musi wyglądać idealnie ani być drogi, aby działać. Na przykład, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz spróbować opcji DIY, takich jak używanie opon, lin, worków z piaskiem i wiaderek do podnoszenia ciężarów, sanek do ćwiczeń w podciąganiu i stożków do cardio. Przechowywać wszystkie te elementy w szopie, i można mieć przenośną siłownię, gdy czujesz się jak trening. Można nawet zrobić własne ciężary z betonu i prętów metalowych i mieć na zewnątrz, odporne na warunki atmosferyczne stojak wagi dla wszystkich potrzeb podnoszenia.

Zapewnij sobie dodatkowy komfort dzięki oświetleniu i rozrywce

Jeśli jesteś nocną sową i uwielbiasz wieczorne treningi, Twoje podwórko będzie wymagało dodatkowego oświetlenia. Najlepiej oświetlić miejsce ćwiczeń reflektorami, które stworzą intensywne, białe światło. Zapobiegnie to urazom i sprawi, że Twoja siłownia będzie bardziej funkcjonalna. Ponadto, można rozważyć chwytając jeden z tych przenośnych głośników Bluetooth dla niektórych muzyki lub instalacji telewizora w obszarze objętym, dzięki czemu można uzyskać rozrywkę podczas szlifowania na bieżni lub roweru ćwiczeń. Z osobistej siłowni podwórku, można mieć 24/7 dostęp do siłowni i cieszyć się całą prywatność, której potrzebujesz do wielkiej sesji. Nadal można przyprawić rzeczy z regularnych dni siłowni, ale mając prywatny jeden w domu, aby spaść na jest niesamowite dla kondycji.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl