4 sierpnia 2021 Udostępnij

Szybkie, łatwe i zabawne sposoby na zdrowe odżywianie

Wszyscy tam byliśmy - próbując osiągnąć jakiś cel związany ze zdrowiem, wagą lub siłą i odkrywając, że rzeczy, które "wolno" nam jeść, są dość prozaiczne i ograniczające. Zwykle sięgamy po dania z kurczaka, sałatki, wrapy i przekąski, takie jak jogurt, mieszanki, suszone owoce czy batoniki granola. Oczywiście, podczas gdy ta lista nie jest obszerna, to prawdopodobnie dzwoni dzwonek dla konkretnych diet i procesów myślowych związanych z jedzeniem, gdy próbujesz jeść zdrowo. A jeśli chodzi o napoje, prawdopodobnie czujesz, że możesz pić tylko wodę, czarną kawę, dietetyczne lub bezcukrowe napoje gazowane (które mają swoje skutki uboczne), koktajle proteinowe lub organiczne soki owocowe/warzywne. Jeśli wcześniej jadłeś wszystko, co chciałeś, zmiana diety lub odżywiania może być trudna, delikatnie mówiąc, więc dziś porozmawiamy o różnych sposobach wdrażania zabawnych sposobów na uzyskanie tych niezbędnych składników odżywczych.

Owsianka

Dorastając, owsianka prawdopodobnie oznaczała po prostu płatki owsiane błyskawiczne z bardzo niewielką ilością dodatków, aby wzmocnić to danie. Obecnie, owsianka może odnosić się do treściwych dań, które zaspokajają wiele potrzeb żywieniowych w zależności od przepisu. Jako minimum, owies jest bezglutenowym pełnoziarnistym zbożem, co czyni go doskonałym źródłem błonnika, przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Nie tylko to, ale płatki owsiane są bardzo sycące, co oznacza, że jesz mniej w ciągu dnia, ponieważ nie czujesz potrzeby podjadania później. Płatki owsiane są jedynie nośnikiem innych pożywnych pokarmów. Niektóre dodatki, które możesz rozważyć to:

  • Orzeszki ziemne lub inne masła orzechowe - bogate w zdrowe tłuszcze!
  • Owoce - pełne przeciwutleniaczy, witamin, takich jak witamina C, potas, itp.
  • Ciemna czekolada - bogata w minerały z umiarkowaną ilością cukru.
  • Różne przyprawy - jak cynamon, przeciwzapalna przyprawa z wieloma innymi zdrowymi właściwościami.

Możesz sprawić, że każda porcja owsianki będzie wyjątkowa, uwzględniająca główne grupy żywności i potrzeby żywieniowe w prostym daniu. Ponadto, jeśli będziesz używać pełnowartościowych składników, jak te wymienione powyżej, unikniesz sytuacji, w której Twoja owsianka będzie oblana cukrem dodanym, a słodycz będzie pochodzić z naturalnych źródeł, takich jak owoce i przyprawy. Oto lista 50 fantastycznych przepisów na owsiankę, które możesz wypróbować. Smoothies Smoothies dostał trochę zły rap tam, z wielu stawów serwujących mieszanki z tonami dodanego cukru, dzięki czemu wydają się pożywne, gdy jesteś coraz bardziej sorbet. Istnieją jednak miejsca i przepisy, które robią smoothie we właściwy sposób, z pełnych składników, bez dodatku cukru i odżywczych wspomagaczy, więc dostajesz kompletny posiłek warty korzyści w dłoni. Smoothies to łatwe naczynia na superfoods galore, od obfitej bazy z jogurtu greckiego (wysokiej zawartości wapnia, witaminy D i białka), przez zieleninę (niskokaloryczną, z mnóstwem składników odżywczych), jagody i owoce (witamina C!), po orzechy i nasiona (bogate w zdrowe tłuszcze!). Znajdź zdrowe smoothie joint w pobliżu.

Domowy Trail Mix

Kupowane w sklepach mieszanki szlaków podążają za tym samym wzorem, co "słynne" smoothie joints - puste pod względem wartości odżywczych, ale postrzegane jako zdrowe przez ogół społeczeństwa. Kluczem do tego jest zrobienie własnej mieszanki i pozyskiwanie składników! Wiele lokalnych rynków spożywczych i naturalnych sklepów spożywczych ma sekcje, w których możesz wypełnić nadające się do recyklingu torby składnikami, które chcesz, od suszonych owoców, orzechów i nasion, granoli, sera, a nawet czekolady i słodkich klastrów. Jeśli zrobić własne, jesteś bardziej prawdopodobne, aby zakończyć się zdrowsze, mniej cukierki jak mieszanka niż te, które można znaleźć na półce w lokalnym supermarkecie. Mamy pokryte korzyści odżywcze tych składników powyżej, więc słowo porady tutaj, zdecydować się na bardziej wypełniających mix-ins niż ulubionych. Jeśli jest to bardziej wypełniające, nie będziesz skłonny do absentently przekąskę więcej niż trzeba. Te składniki mogą nie być najniższe w kalorii, ale czasami, właściwości odżywcze przewyższają tę arbitralną liczbę w wielkim schemacie zdrowia i dobrego samopoczucia. Znajdź nową ulubioną mieszankę od firm, które stawiają przede wszystkim na świeżość.

Zupa

Jeśli nie jesteś wielką osobą owoców lub warzyw z powodu ich tekstur, wrzuć je do blendera lub robota kuchennego i możesz mieć siebie gładką, kremową, obfitą zupę pełną wszystkich zdrowych rzeczy. Nie tylko to, ale polewki są comfort food; ogrzewają ciebie wewnątrz out, wypełniają ciebie, i tam są TONS zupni przepisy tam dla ciebie cieszyć się. Puszkowane opcje zbyt! Sprawdza etykietę najpierw upewniał się ja no jest pełny ziemniaki lub ser, lub inny puste wypełniacz składniki. I, jeżeli ty robisz polewki yourself, robi świadomym decyzjom używać rzeczy które odżywczy korzyści i używa lekką rękę w odniesieniu do czynników jak mleko, ciężka śmietana, ser, i uzupełniający pojazdy jak krakersy lub chleb. Sprawdza to out dla rozmaitości polewki przepisy. Zupy, przekąski, smoothies, wszystko są sposobami ty możesz sub w zdrowszych składnikach i wyższej jakości żywieniu w twój dziennej diecie bez poświęcania smaku lub zabawy. Nie chcę być banalna, ale masz tylko jedno życie, więc aby żyć pełnią życia, powinnaś cieszyć się tym, co jesz. Nie musi to oznaczać ciągłego sięgania po swoje ulubione śmieciowe jedzenie czy desery; może to oznaczać delektowanie się zdrowymi, pożywnymi daniami i napojami, które smakują świetnie i dają Ci dokładnie to, czego potrzebuje Twoje ciało, aby nie przestawać kopać.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl