6 grudnia 2021 Udostępnij

Jakiego sprzętu potrzebuję, aby zacząć surfować?

Jeśli kochasz być na wodzie i są pasjonatami surfingu, istnieją pewne surfing sprzęt lub sprzęt wymagany przed udać się do wód. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym surferem, posiadanie odpowiedniego sprzętu zapewni Ci dobre i bezpieczne surfowanie po falach.

Jako jeden z najbardziej popularnych sportów wodnych na świecie, ludzie w każdym wieku są zainteresowani w nauce, jak to nawet poprawia ich codzienne umiejętności. Jeśli planujesz surfować wkrótce, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, planując swoje pierwsze surfingowe wakacje.

Wśród wielu ćwiczeń surfingowych i technik poprawy surfingu, surf skating jest świetną aktywnością na lądzie, która pomoże Ci stać się lepszym surferem. Sprawdź recenzję Ombe surfskate i znajdź odpowiednią deskę do konkretnego rodzaju treningu surfingowego.

Należy pamiętać, że nie trzeba kupić wszystkie surfing sprzęt od razu, w przeciwnym razie może skończyć się łamanie banku. Ale jak zacząć, kilka niezbędnych elementów sprawi, że sesje nauki będą bezpieczniejsze i łatwiejsze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Surfboard

Cóż, to rozumie się samo przez się, że trzeba deska surfingowa do surfowania lub można równie dobrze, jak po prostu iść do pływania. Zawsze będziesz chciał kupić najlepiej wyglądającą deskę surfingową, ale zakup deski dostosowanej do Twoich umiejętności surfowania jest najbardziej istotną rzeczą.

Jako nowicjusze, ważne jest, aby wybrać deskę, która jest odpowiednia dla fali jesteś praktykując surfing na, jak to pomoże Ci nauczyć się tego sportu szybciej. Właściwy wybór zapewni Ci również większą stabilność, przyczepność i pozwoli Ci pozostać dłużej na desce bez upadku lub zsunięcia się z niej. Na przykład dla początkujących surferów polecana jest długa deska, ponieważ jest ona idealna do nauki surfingu.

Kombinezon

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym surferem, mokry strój zapewni Ci dłuższe surfowanie i lepsze wyniki na falach. Większość ludzi woli surfować w szortach lub kostiumach kąpielowych podczas suchej pory roku, ale kiedy nadchodzi zima, może się zrobić nieprzyjemnie i niewygodnie, ponieważ temperatura spada.

Mokry kombinezon jest zaprojektowany tak, aby utrzymać ciepło i chronić przed palącym słońcem. Kombinezony mokre różnią się w zależności od grubości, ponieważ chronią surferów przed różnymi rodzajami klimatu. Wybór kombinezonu, który pasuje do Ciebie dobrze będzie również zapewnić, że można poruszać się swobodnie bez żadnych ograniczeń. Więc upewnij się, że dodać to jako niezbędny element do swojej listy sprzętu surfingowego.

Surf Wax

Równowaga, koordynacja i elastyczność jest koniecznością podczas nauki surfingu. Nawet jeśli możesz ćwiczyć na longboardzie, kiedy jesteś na wodzie, deska może stać się dość śliska. Rozprowadzając na desce specjalny wosk surfingowy lub parafinę, zyskasz wystarczającą przyczepność, by utrzymać się na niej.

Wosk należy nałożyć na miejsca, na których postawisz stopę, aby upewnić się, że dobrze go rozprowadzisz. Wosk surfingowy jest niedrogi, ale stanowi ważny element wyposażenia surfingowego, który pomoże Ci złapać fale bez obijania się.

Leash

Surf leash jest obowiązkowym elementem zestawu surfingowego, który tworzy most pomiędzy deską surfingową a tobą. Jest to ważne narzędzie do surfowania, ponieważ zapewnia, że nie stracisz deskę i może również uratować życie. Istnieje ogólna zasada surfowania, że smycz powinna być tak długa jak deska surfingowa lub nawet nieco dłuższa.

Powód jest dość prosty, jak nadal spadnie z deski, nie będziesz musiał polować, aby go odzyskać. I to będzie również chronić innych surferów wokół ciebie, jak deska nie będzie dryfować off do ich surfingu ścieżki. Wybór leash, który jest wygodny, niezawodny i tangle free zapewni, że można surfować lepiej bez żadnych ograniczeń.

Surfboard Cover

Jeśli mieszkasz z dala od plaży, w mieście, lub chcesz podróżować po kraju surfing fale, surf pokładzie pokrowiec może chronić swoją deskę. Te okładki są często wyściełane, co oznacza, że utrzymuje swoją deskę bezpieczne od wszelkiego rodzaju uszkodzeń. To nie jest koniecznością dla wszystkich surferów, ale to może być bardzo pomocne, jeśli podróżujesz z daleka.

Transport długiej deski może być dość trudne, jak to nie może zmieścić się w samochodzie łatwo, więc okładka może chronić swoją deskę z wszelkich pęknięć, zadrapań lub uderzeń. Dziś znajdziesz wiele różnych okładek desek surfingowych na rynku, które są w różnych wzorach i wyściółki. Chociaż są one nieco drogie, jeśli chcesz zachować swoją deskę bezpieczne, może to być świetny dodatek.

Końcowe przemyślenia

Są to tylko niektóre z niezbędnych urządzeń surfingowych, które zapewni Ci bezpieczne i dobrze chronione doświadczenie surfing. Jednak w zależności od umiejętności surfowania i wielkości fali, trzeba będzie dostosować swój sprzęt, aby dopasować falę, pogody i pływu.

Kiedy surfujesz, spędzasz wiele godzin w wodzie i na słońcu, co może prowadzić do oparzeń słonecznych. Znajdź tutaj kilka najskuteczniejszych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwsłonecznej!

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl