22 listopada 2021 Udostępnij

Twój następny plan dietetyczny musi zawierać nasiona marihuany

Masz plan dietetyczny? Czy zawiera on nasiona marihuany? Jeśli nie, to brakuje ci kilku ważnych korzyści zdrowotnych i musisz to zrobić jak najszybciej!

Zaskoczony? Tak, nasiona konopi znane również jako nasiona marihuany lub konopi nie są przeznaczone do wyrzucenia, są przeznaczone do spożycia przez ludzkie ciało. Mimo, że ich źródłem jest roślina Cannabis Sativa, nasiona te w żaden sposób nie pogarszają twojego stanu psychicznego.

Jeśli chcesz poprawić stan swojej skóry, serca i stawów, nasiona konopi są obowiązkową pozycją w twoim następnym planie żywieniowym.

Twoje najlepsze źródło białka

W przeciwieństwie do zwykłych białek roślinnych (a przez zwykłe rozumiem te, które już spożywasz), nasiona konopi dostarczają ci kompletny zestaw aminokwasów. Jest to najlepszy dostawca białka wśród wszystkich pokarmów roślinnych. Założę się, że o tym nie wiedziałeś!

Dodatkowym plusem jest to, że nasiona te są dość łatwo trawione przez ludzkie ciało. 3 łyżki nasion konopi zawierają 9,6 g białka, co jest dość dużo, więc możesz chcieć zachować ostrożność, jeśli masz jakieś poważne problemy z nerkami.

Zawierają one również argininę, która jest rodzajem aminokwasu niezbędnego dla ludzkiego zdrowia.

Najlepsze źródło tłuszczów nienasyconych

Wydaje się, że te nasiona zostały stworzone po to, aby ludzkie serce poczuło się lepiej. Kwasy tłuszczowe Omega-3 zyskały ogromną popularność ze względu na swoje korzyści odżywcze. Zgadnijcie co? Nasiona konopi są skutecznym źródłem nienasyconych tłuszczów lub kwasów tłuszczowych Omega-3.

Tłuszcze te muszą być spożywane z zewnętrznych źródeł, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie ich wytworzyć, a mimo to ciało ludzkie potrzebuje tych nienasyconych tłuszczów do prawidłowego funkcjonowania. Nic więc dziwnego, że nasiona konopi lub marihuany są obecnie uważane za niezbędne w codziennej diecie przeciętnego człowieka.

Co więcej, nasiona te zawierają również kwasy Omega-6 i Omega-9, więc mają kompletny pakiet i nie potrzebujesz żadnych suplementów, aby uzupełnić brakujące składniki odżywcze.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne związane z sercem, tłuszcze nasycone są niczym innym jak trucizną. Dlatego też, zdecydowanie zalecamy włączenie nasion konopi do codziennej diety. Istnieje wiele sklepów internetowych, takich jak Herbies Seeds, które mogą dostarczyć autentyczne nasiona marihuany pod Twoje drzwi.

Regeneracja mięśni: Główny detoksykator

Uwaga maniacy siłowni! Możecie nie być świadomi, ale po rygorystycznych ćwiczeniach, wasze ciało ma tendencję do zakwaszania się (bardziej niż zwykle). Na ratunek po raz kolejny przychodzą nasiona konopi. Te pełne składników odżywczych nasiona pomagają zrównoważyć poziom PH organizmu, podczas gdy tłuszcze nienasycone działają jako katalizatory w procesie gojenia się ciała i mięśni.

Czy ktoś planuje schudnąć?

Więc, zdecydowałeś się jeść zdrowo i schudnąć. Jak więc mógłbyś nie włączyć nasion konopi do swojego planu żywieniowego? Po pierwsze, tłuszcze nienasycone spełniają Twoje dodatkowe wymagania. Po drugie, składniki odżywcze zawarte w nasionach konopi są głównym czynnikiem pobudzającym metabolizm, a po trzecie, ten wzbogacony w białka pokarm pomaga zmniejszyć ochotę na słodkie jedzenie.

Najlepszą i najwyraźniej ironiczną częścią jest to, że nasiona te są wyposażone w tłuszcze, które mogą pomóc w spalaniu nadmiaru tłuszczu w organizmie!

Dobra skóra: O co jeszcze możesz poprosić?

Żałuję tylko, że świat dowiedział się o zaletach tych niesamowitych nasion dopiero około dekady temu! Wszystkie te problemy dermatologiczne, których powszechnie doświadczamy, takie jak popękane pięty, zgrubienia skóry, czy też plamy na skórze wraz z wieloma innymi problemami, mogą być łatwo zwalczane poprzez spożywanie odpowiedniej ilości nasion konopi.

Załadowane kwasami tłuszczowymi, nasiona te pomagają pozbyć się problemów skórnych, takich jak egzema (wszyscy wiemy, jak bardzo chcielibyśmy, aby to zniknęło z naszego życia), zapalenie skóry i inne problemy związane ze skórą spowodowane szczególnie z powodu nadmiernego wysuszenia lub uszkodzenia skóry przez słońce itp.

Według badań z 2018 roku, w tym omega-3 w swojej diecie może mieć pozytywny wpływ na trądzik, ponieważ wyniki ujawniły, że te kwasy tłuszczowe mogą zmniejszyć objawy trądziku.

Brain Booster: Dobre dla twojego zdrowia psychicznego

Ironia w szczytowej formie! Podczas gdy zawsze wiedzieliśmy, że marihuana ma pewne konsekwencje, jeśli chodzi o stan psychiczny, okazuje się, że nasiona nie biorą nic z negatywnych cech swojego potomstwa!

Nasiona marihuany są używane do leczenia chorób psychicznych, co jest kolejnym powodem, dla którego w ciągu ostatnich 10 lat przeprowadzono różne badania nad tą rośliną. Nasiona zawierają antyoksydanty, które odtruwają mózg i oczyszczają krew.

Naukowcy twierdzą, że nasiona konopi są skutecznym źródłem w leczeniu chorób takich jak Alzheimer, demencja i inne choroby pokrewne.

Tarcza przeciw rakowi

Tak, dobrze przeczytałeś. Nasiona marihuany pomagają w zapobieganiu nowotworom, takim jak rak jelita i okrężnicy. Nasiona te utrzymują przewód pokarmowy w zdrowiu i odtruwają organizm, dzięki czemu zwalczają wszelkie toksyny powodujące raka. Ponadto, dzięki swoim właściwościom leczniczym, są one również niezwykle przydatne w zapewnieniu ulgi podczas chemioterapii.

Utrzymanie ogólnego stanu zdrowia

Dzięki wysokiej wartości odżywczej, nasiona marihuany lub konopi są świetnym sposobem na utrzymanie ciała w zdrowiu i energii. Nasiona te pomagają utrzymać serce w normie i zapewniają prawidłowy przepływ krwi, dzięki czemu mózg również pozostaje zdrowy. Tak więc, w zasadzie system kontroli twojego ciała jest dobrze utrzymany, kiedy spożywasz odpowiednią ilość nasion marihuany.

Sposoby na włączenie nasion konopi do codziennej diety

To naprawdę proste. Jeśli nie jesteś zbyt wybredny w kwestii swoich kubków smakowych, jesz je na surowo, w łupinach lub bez, jakkolwiek uznasz to za stosowne. Niemniej jednak, zawsze jest to dobry pomysł, aby przygotować miły posiłek z tych nasion, aby zadowolić swój brzuszek, zdrowie i kubki smakowe!

Jednym z najprostszych sposobów jest uprażenie tych nasion i spożycie ich z jakimkolwiek innym pokarmem roślinnym. Możesz nawet dodać je do ulubionego dania, posypując nimi wierzch. Innym czasochłonnym, ale interesującym sposobem jest zmielenie tych nasion na drobny proszek, który może być użyty do ciasta, gulaszu lub zupy.

*collaborative post

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl