14 sierpnia 2022 Udostępnij

Sprawić, by przeprowadzka zapadła w pamięć

Przeprowadzka to jedno z doświadczeń życiowych, które często jest stresujące, bez względu na to, jak bardzo staramy się przygotować i przewidzieć wszelkie czkawki po drodze. Ale planowanie z wyprzedzeniem i tworzenie planów awaryjnych może sprawić, że różnica między gładką żeglugą a uderzeniem w wyboistą drogę. Oto kilka sugestii, jak sprawić, by przeprowadzka była niezapomniana.

Nie zostawiaj przeprowadzki do dnia przeprowadzki

Jeśli masz już ustaloną datę przeprowadzki, powinieneś już ją organizować. W rzeczywistości, w momencie wymiany umów, czyli kiedy prawnie zobowiązałeś się do zakupu nowego domu, powinieneś poważnie zacząć planować.

Jeśli nie masz pewności co do procesu hipotecznego, porozmawiaj z kredytodawcą o ważnych datach, o których należy pamiętać na początku procesu. Jeśli korzystasz z usług brokerów hipotecznych, takich jak Trussle, wykorzystają oni Twój wniosek, aby sprawdzić, który kredytodawca ma dla Ciebie najlepszą ofertę hipoteczną.

W trakcie tego procesu będą oni w stanie powiedzieć Ci, jak działają różni kredytodawcy, w tym jak zazwyczaj organizują daty zakończenia i wymiany. Może to być przydatne, jeśli trzeba pracować wokół zobowiązań, które możesz mieć.

Zacznij się pakować!

W momencie, gdy wiesz, że masz już swój nowy dom, warto zacząć się pakować. W ten sposób, twoje plecy nie są pod ścianą, gdy zbliża się data przeprowadzki. Zdecyduj, co chcesz, co można wyrzucić, a co oddać. W ten sposób ograniczasz ilość odpadów, dajesz przedmiotom drugą szansę na wykorzystanie i zmniejszasz ilość rzeczy, które zabierzesz ze sobą.

Kup pudełka i opatrz je etykietami. Uwzględnij pokój, do którego należą przedmioty w pudełku i co się w nim znajduje. Upewnij się, że napis jest w tym samym miejscu dla każdego pudełka, więc ludzie wiedzą, gdzie szukać. Użyj markera, aby ludzie mogli wyraźnie zobaczyć napis bez konieczności podchodzenia do pudełka i upewnij się, że Twój napis jest czytelny.

Powiadom ludzi i miejsca o swojej przeprowadzce

Listę osób i miejsc, od obecnego domu do nowego, można sporządzić przed rozpoczęciem przeprowadzki. Daje to czas na upewnienie się, że masz je wszystkie i zmniejsza szanse, że kogoś zapomnisz. Ponadto, jeśli nie jesteś w stanie skontaktować się z nimi wszystkimi naraz, możesz zorganizować je w grupy i powiadomić je odpowiednio.

Im szybciej dasz im znać, tym wcześniej będziesz w stanie umówić się na takie rzeczy jak instalacja internetu czy znalezienie nowego lekarza. To sprawia, że przejście jest łatwiejsze wiedząc, że masz to wszystko na miejscu i zorganizowane przed przeprowadzką.

Przygotuj trochę bagażu podręcznego

Tak samo jak w przypadku wyjazdu za granicę, masz bagaż podręczny ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami. W przypadku bagażu podręcznego, gdy przeprowadzasz się do domu, zasada jest podobna, jednak przedmioty mogą być inne. Na przykład telefon, ładowarka, ubrania na noc, zmiana ubrań, przybory toaletowe - w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz na kilka następnych dni.

To znacznie ułatwi ci życie w pierwszym dniu lub tak, kiedy wszystko jest w pudełkach i może nie zdążyłeś rozpakować wszystkiego, czego potrzebujesz.

Zapewnij dzieciom zajęcie

Jeśli masz dzieci i są one z tobą w dniu przeprowadzki, upewniając się, że mają rzeczy do zajęcia ich uwolni cię do prowadzenia dalej procesu przeprowadzki. Napoje, przekąski i działania, w tym książki, tablet i gry podręczne są dobre.

Mogą chcieć przyłączyć się do przenoszenia pudeł, więc możesz dać im kilka lekkich przedmiotów do umieszczenia w odpowiednich pomieszczeniach w nowym domu. Być może mogliby zacząć sortować pudełka w swoich pokojach. To nie tylko utrzyma ich zajętych, ale pomoże Ci, jak również.

Miej pod ręką napoje orzeźwiające

Czy masz firmę przeprowadzkową pomagającą Ci, czy przyjaciół i rodzinę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał jakąś pomoc. Przeprowadzka to ogromne zadanie, które często wymaga więcej niż jednej lub dwóch osób. Biorąc to pod uwagę, mając regularne przerwy i zapewniając przekąski będzie motywować ludzi do kontynuowania pracy. Zdziwiłbyś się, jak dobrze pójdą napoje!

Jeśli jesteś spokojny, gdy nadejdzie dzień przeprowadzki, wszystko, co się wydarzy, jest mało prawdopodobne, aby cię zdenerwować. To oznaczałoby mniej stresu i bardziej pozytywne podejście do tego, co naturalnie może być stresującą sytuacją.

Bycie przygotowanym, i przygotowanie w czasie, jest ważną częścią tego. Chociaż trzeba spodziewać się nieoczekiwanego, będąc w stanie mieć wszystko inne zaplanowane dla będzie złagodzić wszystko nieoczekiwane.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl