30 października 2021 Udostępnij

Wskazówki bezpieczeństwa dla bezpiecznych rodzinnych wakacji

Często mówi się, że wakacje są dla rodzin najlepszą okazją do nawiązania kontaktów i stworzenia trwałych wspomnień. Jednak, aby tak się stało, wszyscy powinni wrócić z rodzinnych wakacji cali, zdrowi i zadowoleni. Tak może się stać tylko wtedy, gdy wyjazd jest starannie zaplanowany, a wszelkie ryzyko zminimalizowane. Oczywiście, podróżując z rodziną, nie da się przewidzieć każdego problemu, który może się pojawić. Zawsze pojawią się okoliczności, na które nie masz wpływu, ale możesz przynajmniej zmniejszyć szanse na wystąpienie nieszczęścia. Aby przypomnieć Ci niektóre z potencjalnych problemów i jak im zapobiec, przygotowaliśmy tę listę wskazówek.

Ubezpieczenie podróżne to konieczność

Dobrym pomysłem jest wykupienie ubezpieczenia podróżnego, ponieważ jest to niewielka cena za spokój ducha. Wiele rzeczy może pójść nie tak, zwłaszcza jeśli lubisz rodzinne wycieczki "poza utartymi szlakami". Posiadanie ubezpieczenia turystycznego pozwoli Ci nie martwić się o koszty, które czasami mogą być naprawdę wysokie. Równie ważne jest to, że jeśli będziesz musiał skrócić lub odwołać wyjazd z powodu choroby lub urazu, ubezpieczenie podróżne pomoże Ci odzyskać wydane pieniądze, zwłaszcza na zorganizowaną wycieczkę, poprzez zwrot pieniędzy lub wypłatę ubezpieczenia.

Zrób kopię zapasową ważnych dokumentów

Zdecydowanie powinieneś zeskanować oryginały swoich dokumentów i zapisać ich kopie w różnych lokalizacjach cyfrowych, takich jak e-mail, pamięć w chmurze lub pendrive. Idealnie byłoby mieć co najmniej dwie wydrukowane kopie wszystkich ważnych dokumentów, takich jak paszporty, wizy, prawa jazdy, bilety lotnicze itp. Ponieważ wiele miejsc noclegowych oferuje bezpieczne przechowywanie dokumentów, radzimy wynająć sejf w pokoju lub skrytkę depozytową w recepcji i zostawić tam poufne dokumenty podróży, a zamiast tego zabrać ze sobą kserokopie.

Uważaj na kieszonkowców

Wielu turystów padło ofiarą lokalnych kieszonkowców, którzy żerują na tych, którzy nie są ostrożni, jeśli chodzi o noszenie portfeli, torebek i plecaków. Upewnij się więc, że nie trzymasz niczego cennego w tylnych kieszeniach lub w plecaku, ponieważ właśnie tam kieszonkowcy mogą to najłatwiej zabrać. Rozważ również zakup stylowego portfela z węgla, który pomieści wszystkie Twoje karty i zapewnia bezprzewodową ochronę przed kradzieżą dzięki blokadzie RFID.

Trzymaj telefon naładowany

Ważne jest, aby każdy odpowiedzialny członek rodziny miał przy sobie telefon komórkowy w ważnych momentach. Może się zdarzyć, że będziecie musieli się rozdzielić lub jedno z Was może się zgubić, więc musisz się z nim jak najszybciej skontaktować, zanim wpadniesz w panikę. Możesz go również użyć, aby zamówić Ubera lub Lyfta, poruszać się po okolicy lub robić zdjęcia. Ważne jest, aby trzymać go naładowanego i, najlepiej, mieć power-bank. Jeśli roaming międzynarodowy jest zbyt drogi, kup lokalną kartę SIM lub tani telefon w najbliższym sklepie z gadżetami.

Wybierz bezpieczne zakwaterowanie

Jeśli korzystasz z Airbnb, Booking lub innej platformy do szukania zakwaterowania, upewnij się, że sprawdzasz opinie i zwracasz uwagę na to, co ludzie mówią o bezpieczeństwie. Dotyczy to zarówno samego zakwaterowania, jak i okolicy, w której się ono znajduje. Nie krępuj się zapytać właściciela lub nawet hotel o stosowane przez nich środki bezpieczeństwa.

Pomyśl, zanim się podzielisz

To naturalne, że chcesz zapełnić swoje konta w mediach społecznościowych zdjęciami i filmami z wakacji, ale radzimy Ci, abyś pomyślał dwa razy. Mianowicie, publikując w sieci, mówisz wszystkim, gdzie jesteś, dokąd jedziesz i co robisz. Ktoś może wykorzystać informacje o Twoich wakacjach, aby okraść Twój dom, gdy Ty będziesz się dobrze bawić.

Zapisuj ważne informacje

Powinieneś zrobić listę zawierającą wszystkie numery telefonów i adresy ważnych miejsc w miejscach, które odwiedzisz, takich jak posterunki policji, szpitale, ambasady i konsulaty. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie znasz żadnych miejscowych i nie mówisz w ich języku. Ponadto, zostaw kopię swojego planu podróży u zaufanej osoby w domu, aby wiedziała, gdzie się znajdujesz w razie nagłego wypadku.

Im mniej będziesz miał powodów do zmartwień, tym większe prawdopodobieństwo, że spędzisz cudowny czas na rodzinnych wakacjach. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i zaplanuj swoje wakacje tak, abyś był przygotowany od momentu zamknięcia drzwi na początku podróży do momentu ich otwarcia po powrocie.


Autor Bio

Diana Smith jest pełnoetatową mamą dwóch pięknych dziewczynek zainteresowanych tematyką związaną z biznesem i marketingiem.

W wolnym czasie lubi ćwiczyć i przygotowywać zdrowe posiłki dla swojej rodziny.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl