8 stycznia 2022 Udostępnij

Dlaczego warto stosować kosmetyki z Morza Martwego

Ludzie szukają wysoko i nisko produktów, które poprawią wygląd niezdrowej skóry. Tak wiele opcji zalewa rynek, a konsumenci są zdezorientowani co do tego, które z nich będą najskuteczniej służyły ich konkretnemu typowi skóry. Niektórzy kończą na kolejce górskiej, przechodząc od jednego do drugiego z mniej niż wystarczającymi wynikami.

Raz na jakiś czas pojawia się wyjątkowa opcja, która daje o sobie znać osobom nieświadomym jej dostępności i korzyści, i to właśnie tutaj pojawiają się kosmetyki z Morza Martwego.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego jest unikalną mieszanką w stosunku do zwykłej soli morskiej, ponieważ zawiera minimalną zawartość chloru sodowego na poziomie 30,5% w porównaniu z jej odpowiednikami.

Zamiast tego, substancja ta oferuje potas, magnez, wapń, sód i wiele innych minerałów, które przynoszą wiele korzyści nie tylko dla skóry, ale także dla ogólnego stanu zdrowia.

Z tego powodu wiele linii kosmetycznych oferuje konsumentom kosmetyki z Morza Martwego w postaci maseczek do twarzy, produktów do kąpieli, linii do włosów i wielu innych rozwiązań. Sprawdźmy, jakie korzyści może zaoferować Morze Martwe w porównaniu do tradycyjnych opcji.

Zasoby nawilżające dla suchej skóry

Minerały te służą jako wspaniałe źródło nawilżenia dla szorstkiej, suchej skóry ze względu na ilość magnezu w mieszance odpowiedzialnej za tworzenie siły w "barierze lipidowej". Większość osób nie wie, że sól może nawilżać, a nie wysuszać skórę, ale sugestie wskazują, że sole te są idealnym rozwiązaniem nawilżającym.

Niektórzy ludzie mający szczęście podróżować do Izraela, aby doświadczyć tych wód z pierwszej ręki, mogą zanurzyć się w minerałach (na krótki okres, aby nie naruszyć elastycznej skóry), tak jak można to zrobić w kąpieli ze znaczną ilością tej substancji, być może używając bomby kąpielowej z Morza Martwego.

Usuwanie martwych komórek skóry

Martwy naskórek nadaje skórze pozbawiony blasku wygląd i sprawia, że staje się ona matowa lub pozbawiona naturalnego blasku, a także może zatykać pory. Złuszczanie naskórka jest proste, jeśli dodasz te sole jako peeling do ciała pod prysznicem lub nawet w wannie z pomocą luffy.

Martwe komórki będą się po prostu złuszczać, pozwalając na znacznie szybsze odmłodzenie, dzięki czemu odzyskasz naturalny blask. Na rynku znajdziesz gotowe produkty, możesz też poszukać w Internecie domowych peelingów DIY z dodatkiem zdrowych minerałów.

Obolałe mięśnie odczują ulgę, co jest nieoczekiwaną korzyścią

Twierdzenia wskazują, że minerały połączone w soli mają zdolność do pomocy w bólach mięśni. Dziś wiele osób cierpi z powodu bolesności mięśni, czy to z pracy cały dzień w pozycji siedzącej lub stojącej przez dłuższy czas lub angażując się w forsownych działań fitness.

Połączenie bromku i sodu działa razem, tworząc właściwości przeciwzapalne, łagodząc bolesność i rozluźnia ciało, gdy staje się sztywne, wprowadzając mięśnie w bardziej zrelaksowany stan. Może być korzystne jako pomocnik dla leków lub suplementów.

Właściwości przeciwstarzeniowe

Wszyscy zawsze szukają "fontanny młodości", kiedy wiek zaczyna się do nich wkradać. Sól z Morza Martwego twierdzi, że zapewnia rezultaty związane z przeciwdziałaniem starzeniu.

Większość z nich zawdzięczamy złuszczaniu naskórka, które sprawia, że skóra nabiera młodzieńczego, naturalnego blasku. Ponadto, siła nawilżania, jaką posiadają minerały, przy regularnym stosowaniu nada Twojej skórze objętości i blasku, zmniejszając oznaki zmarszczek i linii mimicznych.

Bez szorstkich, suchych plam, skóra zyskuje miękkość, która automatycznie cofnie czas.

Przemyślenia końcowe

Większość ludzi woli używać produktów naturalnych z minimalną ilością chemicznych produktów ubocznych. Dzięki minerałom związanym z solą z Morza Martwego, istnieje naprawdę bardzo mała konieczność stosowania wielu dodatków, aby wzmocnić produkt.

Składniki pochodzące z morza są skuteczne same w sobie. To właśnie dlatego ludzie podróżują tak daleko, aby doświadczyć tych wód. Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się, dlaczego błoto z Morza Martwego jest tak dobre dla skóry.

Innym ważnym aspektem podczas poszukiwania idealnych produktów jest upewnienie się, że te, których używasz, są odpowiedzialne w zakresie działań przyjaznych dla środowiska. Morze Martwe nie jest nieskończone i potrzebuje tych, którzy korzystają z jego dobrodziejstw, aby znaleźć sposób na odwdzięczenie się.

Na szczęście większość producentów kosmetyków stosuje najbardziej przyjazne dla środowiska praktyki w swoich produktach, co sprawia, że wybór miejsca, w którym można dokonać zakupu nie jest takim wyzwaniem.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl