31 lipca 2021 Udostępnij

Zabawne zajęcia fitness, których musisz spróbować w 2021 roku

Możesz mieć najlepsze regulowane hantle dzieje, motywację najwyższego sportowca, i domowej siłowni wszyscy twoi przyjaciele są zazdrośni, ale jeśli zostały robi ten sam trening dzień w dzień na co wydaje się na zawsze to jest tylko nieuniknione, że w pewnym momencie masz zamiar się nudzić. A kiedy się nudzisz, istnieje znacznie większa szansa, że się poddasz i co za wstyd byłoby zobaczyć całą swoją ciężką pracę iść na marne. Aby zapobiec znudzeniu i zainspirować Cię do urozmaicenia swojej rutyny, stworzyliśmy listę ciekawych zajęć fitness, które warto wypróbować w 2021 roku.

Hip Hop Joga

Wczuj się w rolę Jaya Z, weź do ręki grubą, złotą biżuterię i wybierz się na zajęcia jogi hip hop. Najnowsza nowość w trendach jogi, hip hop joga polega na ćwiczeniu do muzyki, którą kochasz. Hip hop joga ma szybkie tempo, co oznacza, że będziesz gorąca i spocona, więc pomyśl o niej trochę jak o Bikram jodze. Ćwiczenie przy muzyce nie tylko pomoże Ci wejść w rytm, ale także poprawi Twój nastrój i sprawi, że będziesz się uśmiechać przez resztę dnia. Wg opaska fitness spala się koło 200-300 kalorii. 

Aerial Trapeze

Załóż trykot (dodatkowe punkty za spersonalizowany trykot z Matohash.com), rzuć ostrożność na wiatr i uwolnij swoje wewnętrzne dziecko, nadszedł czas, aby żyć marzeniem o cyrku i pokonać swój strach przed wysokością z odrobiną powietrznego trapezu. Jak sama nazwa wskazuje jest to trening na trapezie w powietrzu, ale nie martw się kilka pierwszych razy spróbujesz, trapez będzie niżej od ziemi i oczywiście będzie mnóstwo siatek bezpieczeństwa i sprężystych mat gimnastycznych, aby zamortyzować swój upadek. Trapez powietrzny oferuje połączenie jogi i ruchów akrobatycznych i jest absolutnie niesamowity dla twojego rdzenia i dla tonizacji tych obszarów, o których nigdy nie wiedziałeś, że potrzebują tonizacji.

Hula Hooping

Nie możemy sobie wyobrazić nic bardziej zabawnego, co jest również bardzo korzystne dla Twojego rdzenia, niż kręcenie hula-hooping. Ale to nie tylko twój rdzeń będzie to czuć, hula hooping daje całkowity trening całego ciała i będziesz czuć te DOMs przez kilka dni! Dla dodatkowego ciężkiego treningu wybrać ważone hula hoop, ale spodziewać siniaki na kilka pierwszych razy go używać. Mogą one wyglądać jak sprzęt do zabawy dla dzieci, ale są hardcorowe. Doskonale poprawiają koordynację, elastyczność i równowagę, a także pozwalają spalić 600 kalorii w ciągu godziny, wykonując ruchy hula-hop.

Disco Barre

Co otrzymasz, gdy połączysz muzykę disco z baletowymi ruchami na barre? Oczywiście disco barre! Jeśli kiedykolwiek robiłeś barre wcześniej, będziesz wiedzieć, że te pozornie proste dla oka ruchy są w rzeczywistości trudne, ale mój Boże, są one dobre dla tonizacji. Element dyskotekowy sprawia, że te wesołe zajęcia fitness są naprawdę popularne zarówno wśród starszych jak i młodszych osób, a ruchy mogą być dostosowane do wszystkich umiejętności. Po przeczytaniu tego tekstu, przypuszczamy, że możesz chcieć zamknąć swoją domową siłownię na jakiś czas i wyruszyć na zewnątrz, aby wypróbować niektóre z zabawnych zajęć fitness oferowanych w Twojej okolicy. Wiemy, że byśmy to zrobili!

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl