10 czerwca 2021 Udostępnij

4 Wyzwania, z którymi możesz się zmierzyć w swoim małżeństwie i jak je przezwyciężyć

Życie małżeńskie nie jest pozbawione wyzwań i niezależnie od tego, czy jesteś częścią nowego małżeństwa, czy jednego z wielu dziesięcioleci, prawdopodobnie napotkałeś trudności w pewnym momencie na swojej drodze. Na szczęście prawie każdy problem, z którym ty i twój partner możecie się zmierzyć podczas waszych małżeńskich dni, jest możliwy do rozwiązania. Oto cztery wyzwania, z którymi możesz się zmierzyć w swoim małżeństwie i jak przejść do ich przezwyciężenia.

1. Niepłodność

Jeśli ty i twój partner czekaliście do ślubu, aby rozpocząć starania o dzieci, to ten problem jest prawdopodobnie czymś, o czym żadne z was nie musiało wcześniej myśleć. To powiedziawszy, zdolność do posiadania dzieci może być deal-breaker dla niektórych, jeśli chodzi o związek. Jeśli ty i twój partner zgodziliście się mieć dzieci w późniejszym życiu, ale zmagacie się z poczęciem teraz, kiedy jesteście małżeństwem, wtedy całe piekło może się rozpętać. W większości przypadków chodzi tylko o to, aby wytrwać i zapewnić, że romans nie wygasa podczas starań o dziecko. Jeśli jednak problemy się utrzymują, być może trzeba będzie wziąć sprawy w swoje ręce. Rozważ leczenie metodą IVF, aby zapewnić, że pokonasz niepłodność i nadal będziesz mógł powitać nowe życie w swoim małżeństwie.

2. Stres

Jeśli zarówno Ty, jak i Twoja druga połówka pracujecie w bardzo intensywnych, stresujących zawodach, to od czasu do czasu może się zdarzyć, że zły humor zostanie przeniesiony z biura do domu. Jest to normalne - i rozwiązywalne - ale wymaga pracy, aby zapewnić, że nie zrujnujesz swojego małżeństwa. Próba osiągnięcia spokojniejszego umysłu też nie jest łatwa. Pomyśl o jakości swojego życia, czy naprawdę potrzebujesz tego grubego czeku z wypłatą, czy wolałbyś mieć mniej obowiązków i więcej czasu spędzać z rodziną? Równie dobrze, czy jest coś więcej, co możesz zrobić, aby uporać się z własnymi chorobami psychicznymi i pokonać stres? Regularne praktykowanie jogi jest fantastycznym sposobem na obniżenie poziomu stresu, poprawienie wzorców snu, a także uczynienie cię bardziej elastycznym i mobilnym.

3. Finanse

Pieniądze są często słoniem w pokoju w wielu małżeństwach. Zakładając, że nie podpisałeś żadnego rodzaju umów prenup, to ważne jest, aby otwarcie rozmawiać o swoich finansach. Jeśli jedno z Was zarabia znacznie więcej niż drugie, będziecie musieli przeprowadzić szczerą dyskusję na temat poziomu wsparcia, jakiego ta osoba może potrzebować - lub do jakiego jest uprawniona. Naturalnie, tego rodzaju drażliwy temat może powodować tarcia w każdym małżeństwie. Jedynym sposobem, aby go rozwiązać jest przez jasne, szczere i uczciwe komunikacji, wraz z możliwością kompromisu i akcji hojnie z partnerem.

4. Niewierność

Niewierność może być najtrudniejszym problemem do pokonania w małżeństwie, a dla wielu, gdy ta linia została przekroczona, jest niechęć, aby nawet spróbować uratować rzeczy całkowicie. Czasami niewierność może być błędem popełnionym po pijanemu, zrodzonym z bardziej podstawowych problemów w istniejącym małżeństwie. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu - jeśli oboje zdecydujecie się to zrobić - jest odbudowanie poziomu zaufania i wspólna praca nad naprawą podstawowych problemów, które spowodowały, że do tego doszło.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl