3 września 2022 Udostępnij

Najlepszy tani sprzęt do domowej siłowni

Każdy wie, że ćwiczenia mają wiele korzyści dla zdrowia, ale nadal może być wyzwaniem, aby pozostać konsekwentnym, jeśli jesteś napięty na czas i pieniądze. Jednak istnieje wiele sposobów, aby uzyskać w wielkim treningu bez wychodzenia z domu lub narażania zdolności do spełnienia swoich obowiązków finansowych. Więc które elementy wyposażenia domowej siłowni dadzą Ci najlepszą domową siłownię w przystępnej cenie? Wyjaśnimy wszystko.

Lina do skakania

Szukasz doskonałego treningu cardio w domu, który kosztuje tylko ułamek ceny roweru treningowego lub bieżni? Nie szukaj dalej niż lina do skakania. Bokserzy używają tych prostych urządzeń do swoich podstawowych treningów kondycyjnych od dziesięcioleci i nie ma powodu, dla którego Ty też nie powinieneś. W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których warto skakać po linie, ale jeśli niesamowity stosunek jakości do ceny nie sprzeda ci tego, nic nie będzie.

Maty do jogi

Te ikoniczne maty można znaleźć na zajęciach jogi na całym świecie. Ale oprócz tradycyjnej indyjskiej praktyki, z której wywodzi się ich nazwa, ułatwiają one również inne formy ćwiczeń, takie jak pilates lub zwykłe rozciąganie.

Możesz je nawet wykorzystać do wykonywania podstawowych ćwiczeń kalistenicznych, takich jak pompki czy przysiady, aby zapewnić amortyzację i trakcję podczas ćwiczeń, dzięki czemu cała domowa siłownia będzie bardziej komfortowa - zwłaszcza jeśli masz podłogi z twardego drewna.

Taśmy oporowe

Elastyczne taśmy to świetny sposób, by się spocić. Zapewniają tym większy opór, im bardziej je rozciągasz, co oznacza, że możesz łatwo kontrolować, jak ciężko pracujesz.

Taśmy oporowe są świetne same w sobie, ale możesz wzmocnić ich potencjał stosując następującą prostą sztuczkę:

  • Zawiąż węzły na obu końcach kawałka materiału
  • Przełóż je przez taśmę
  • Następnie włóż węzły w krawędź ramy drzwiowej.
  • Na koniec zamknij drzwi.

Teraz powinieneś mieć swoją taśmę oporową mocno zakotwiczoną do ramy drzwi. Ta prosta konfiguracja pozwoli ci na wykonywanie całej biblioteki ćwiczeń, począwszy od ćwiczeń izolacyjnych, takich jak biceps curls czy tricep pushdowns, aż do ćwiczeń złożonych, takich jak rows czy lat pulldowns. Wszystko zależy od tego, do której części futryny przymocujesz taśmę - wybór należy do Ciebie.

Pierścienie gimnastyczne

Posiadając jedynie dwa okrągłe uchwyty i parę pasków, pierścienie gimnastyczne pozwalają zabrać ze sobą poważny trening górnych partii ciała, gdziekolwiek jesteś. Jeśli tylko masz na czym je zawiesić, będziesz mógł wykonywać ćwiczenia takie jak podciąganie, dipy, rzędy i pompki, kiedy tylko zechcesz.

Co więcej, możesz modyfikować trudność tych ćwiczeń dzięki regulowanej długości taśm w pierścieniach. Oznacza to, że możesz dostosować swoje treningi do swojego poziomu, dzięki czemu pierścienie są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Nowy Burger Drwala już dostępny w McDonald's!

Jakie są Twoje ulubione elementy taniego sprzętu do domowej siłowni? Dlaczego je lubisz? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami poniżej!

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl