28 października 2021 Udostępnij

Proste sposoby na rozładowanie bałaganu w domu i poprawę samopoczucia

Ja był 7 rok odkąd niesławna KonMari metoda wchodził nasz życie, dokąd zachęcaliśmy declutter nasz domy przez proces sortować nasz należenia w kategorie i decydować który rzeczy "iskrzyły radość". Od tego czasu, decluttering zostać ostatecznym buzz word w wellness i ja jest wielkim biznesem. Tam są teraz profesjonalni declutterers które ty możesz płacić przychodzić w twój dom i sortować out twój rzeczy dla ciebie.

Decluttering jest męczący, ja może być emocjonalnie drenujący, i ono może brać up poważną kwotę czas, więc ja jest żadny dziwny ludzie są szczęśliwi płacić dla ten usługi. Jakkolwiek, mieć nieznajomych rooting przez twój osobistych rzeczy no jest dla everyone i wierzymy że z trochę pomocą everyone jest sprawnie brać na wyzwaniu decluttering ich domy.

Duża część to jest o pracy na twój umysle i zmieniać sposób ty podchodzisz zagracenie, uczenie się no zostać zbyt przywiązanym przedmioty które no sentymentalnego znaczenie lub praktycznego use ty. Jeżeli ty możesz podbijać to, then oba twój żywą przestrzeń i twój umysł czuje w ten sposób dużo lepiej dla ono. W końcu schludny dom to schludny umysł, a my chcemy pomóc Ci się tam dostać.

My składaliśmy wpólnie few proste sposoby pomagać ciebie declutter twój dom dla yourself:

Jeżeli ty no jesteś gotowy dzielić z ja, przechować je

OK więc znam to wydaje się trochę sprzeczny z intuicją, ale trzymaj się z nami. Jeżeli ty jesteś someone który jest, mówi się, trochę clutterbug, proces dostawać pozbywający się niektóre twój światowy posiadanie no dokładnie iść być łatwy. I choć musisz być surowy wobec siebie, to nie jest coś, co przychodzi ci naturalnie i z pewnością nie będzie to zmiana z dnia na dzień. Który jest dlaczego myśleć stawiać niektóre rzeczy w gdzieś jak Magenta jaźń magazyn jest zasadniczą częścią decluttering proces.

Chociaż tam jest oczywiście koszt angażujący gdy używać składowe udogodnienia, myśleć to jest małą ceną płacić dla korzyści ono przynosi w pomagać ciebie declutter. Ponieważ jeden zasadniczy elementy decluttering, i pewny jeden który motywuje ciebie widzieć proces przez końcówkę, jest postępem. The uczucie że ty dostajesz gdzieś z ono. Let's face it gdy ty pierwszy bierzesz na coś jak to, ja może wydawać się niewiarygodnie zniechęcający i przytłaczający. A kiedy czujemy się przytłoczeni, o wiele bardziej prawdopodobne jest, że uciekniemy, pokonani i czując się tak, jakbyśmy ponieśli porażkę.

Aby poczuć się tak, jakbyś robił postępy, naprawdę warto przenieść niektóre z twoich rzeczy do magazynu na jakiś czas, aby pomóc stworzyć przestrzeń w domu i naprawdę skupić się na tym, co trzeba zrobić, jedno pudełko na raz. Prosty akt tworzyć przestrzeń jest dosyć uwalniać twój umysł, pomagać ciebie oddychać łatwy nad co mógł potencjalnie być wysoce niespokojnym ćwiczeniem.

Co do przedmiotów w magazynie? Dobrze, jeżeli kończą up zostawać w przechowalni dla few miesięcy lub dłużej, być może ja jest czas pytać czy ty tęskniłeś jakaś one, i czy w rzeczywistości ty potrzebujesz jakaś one z powrotem w twój życiu znowu.

Zaczynać mały

Najlepszy sposób podchodzić decluttering jest skupiać się na jeden terenie lub jeden kategoria rzecz przy czasem, raczej niż podchodzić cały pokój. W ten sposób na przykład, ty mogłeś mówić sobie, "dzisiaj iść sortować przez kuchennych kreślarzy" i ograniczać się dokładnie to. To jest całkowicie osiągalny cel, zadanie, które można łatwo wykonać w ciągu kilku godzin (w zależności od liczby szuflad!). Tam jest żadny lepszy uczucie niż uczucie ty dostajesz od zaznaczać out an item na twój declutter robić liście pozwalać mówić ciebie. Ty iść czuć właściwego smugę i to podpala up twój pasję i inspiruje ciebie kontynuować twój decluttering podróż.

Inny sposób ty mogłeś podchodzić je jest ustawiać sobie czas limit. Nie długi jeden, być może mówi godzinę przy najwięcej, więc znowu utrzymywać je mały i osiągalny. Zanim ty zaczynasz, spisuje puszek few rzeczy ty polubiłeś dostawać robić w ten ramie czasowej. Oto kilka sugestii, które pomogą Ci zacząć:

  • Czasopisma/newspapers - Przeglądajczasopisma robiąc zdjęcia wszelkichprzepisów/odzieży/produktów/inspiracji domowych itp. które uwielbiasz. To jest dużo lepszy mieć te na twój telefon raczej niż wyrywać strony i tworzyć inny rodzaj bałaganu. Wszelkie stare magazyny lub gazety wyrzuć do kosza na śmieci.
  • Ubrania - Sortowanie przez całą garderobę może trwać wiecznie, więc zamiast tego skup się na kilku obszarach, takich jak szuflada na bieliznę lub pudełko z biżuterią.
  • Półki z książkami - Wybierz tylko jedną półkę i zdecyduj, czy naprawdę potrzebujesz wszystkich znajdujących się na niej książek. Poświęć każdej książce nie więcej niż 5 minut, aby nie rozpraszać się i nie przywiązywać do niej zbyt emocjonalnie. Zastanów się, ile radości przynosi Ci dana książka, czy jesteś skłonny przeczytać ją ponownie, czy zasługuje na miejsce na Twojej półce, czy też nie. Wszelkie, które nie, umieścić na jednej stronie gotowy do podjęcia do sklepu charytatywnego następnym razem idziesz.
  • Artykuły spożywcze - Opróżnij swoją spiżarnię i sprawdź daty ważności tych puszek i słoików czających się z tyłu. Wyrzuć wszystkie, które wygasły i przenieś wszystkie, których daty kończą się wkrótce do przodu szafki, aby upewnić się, że używasz ich na czas. Wszystkie, które są w terminie, ale wiesz, że nie będziesz ich używać, oddaj do lokalnego banku żywności.

Rób zdjęcia przed, w trakcie i po

Zawsze warto udokumentować swoją podróż, nie tylko ze względu na wspomnienia, ale także po to, by pomóc Ci w przyszłości. Robienie zdjęć przed, w trakcie i po pomoże Ci pokazać, co udało Ci się osiągnąć. Ale nie tylko to, to także przypomni ci jak ty używałeś żyć i prawdopodobnie wywoła negatywne uczucia jak ono zrobił ciebie czuć żyć wśród zagracenia. To musi być wystarczający utrzymywać ciebie na prostej i wąskiej, pomagać ciebie adoptować dziennych przyzwyczajenia które pozwalają ciebie zostawać na wierzchu rzeczy.

Wielu z nas pracuje lepiej z wizualizacjami i zdjęciami to świetny sposób na udokumentowanie, gdzie co należy. Rób zdjęcia swoich pokoi, ale także szczegółów, takich jak to, jak wyglądają twoje półki z książkami, wnętrza szuflad i szaf, szafek łazienkowych, lodówki itp. Jeśli w przyszłości zauważysz, że rzeczy znów zaczynają wyglądać nieschludnie, przejrzyj zdjęcia i zobacz, co się zmieniło. Ty możesz wtedy używać one jako wizualni przewodnicy sprzątać up zanim rzeczy dostają out of hand - trochę jak declutter instrukcja jeżeli ty lubisz.

Jeden dobry przyzwyczajenie adoptować który musi pomagać zapobiegać napływowi nowego zagracenia jest trzymać się "jeden w jeden out" reguła. To znaczy że kiedykolwiek ty kupujesz coś nowego lub przynosisz coś różny w dom, no matter co ten przedmiot może być, ty musisz pozbywać się jeden przedmiot ty już posiadasz. W ten sposób unikniesz posiadania więcej niż potrzebujesz i przestaniesz być przytłoczony - zarówno Ty, jak i Twój dom.

Rozważ profesjonalną pomoc

I znać my zaczynaliśmy ten post mówić ty możesz robić ten decluttering skowronka na twój swój swój, ale dla niektóre pracy ja całkowicie robi sens dzwonić w profesjonalistach i dostawać niektóre pomoc. Na przykład, jeżeli ty dużo stare fotografie (ty znasz, rzeczywisty życie trzymać w twój ręki odcisk fotografie) ty zrozumiale no chcesz dostawać pozbywa się one. Zawierają one tak wiele wspomnień i są dla Ciebie całkowicie osobiste, więc nie prosimy Cię o wyrzucenie ich do kosza ani o to, aby ktoś inny je przejrzał i zdecydował, które z nich powinieneś, a których nie powinieneś zachować. Ale na odwrót, paczki zdjęć i albumy fotograficzne zajmują dużo miejsca i w większości pozostają ukryte w szafkach lub zbierają kurz na półkach.

Profesjonalni declutterers mają wiele sznurków do ich łuków i to do ciebie, aby zrobić trochę badań i znaleźć jeden, który może zrobić zadania, które trzeba im zrobić, takie jak przenoszenie zdjęć druku do plików cyfrowych. Nie popełnij błędu, jest to długi proces, a jeden, który zajmie Ci o wiele dłużej niż ktoś, kto robi to dla pracy, a kto również nie będzie tracić czasu na wspominanie o "tym czasie we Francji". Kiedy masz już swoje zdjęcia zapisane cyfrowo, możesz wyrzucić papierowe kopie, zachowując kilka ulubionych, które możesz umieścić w ramkach i mieć na wystawie w swoim domu. Możesz uznać proces wyrzucania za trudny, ale pamiętaj, że Twoje zdjęcia są bezpieczne, w rzeczywistości bezpieczniejsze i bardziej chronione niż twarde kopie, które z czasem mogą się zniszczyć i wyblaknąć.

Innym czasochłonnym zadaniem, które ma sens, aby powierzyć je profesjonalistom, jest sortowanie muzyki i filmów. W dzisiejszych czasach większość z nas strumieniuje to, co ogląda i słucha, ale starsi wśród nas prawie na pewno mają szafki wypełnione płytami CD, DVD, winylami, a nawet kasetami VHS. Większość z nich nie mamy już urządzeń do odtwarzania ich na i tak siedzą tam nieużywane, ale nie możemy znieść, aby się z nimi rozstać. Zatrudnij kogoś, kto może uporządkować je dla Ciebie, albo przez przeniesienie do plików cyfrowych, lub pozyskiwanie strumieniowych lub cyfrowych kopii dla Ciebie, a następnie

Zadaj 3 ważne pytania

Najważniejsza rzecz pracować na zanim ty fizycznie zaczynasz decluttering proces, jest twój umysł. Ja jest istotny ty uczysz się przesuwać twój umysł pozwolić je dawać ciebie pozwoleniu dostawać pozbywa się rzeczy. I jeden rzecz która może pomagać ciebie z to jest pytać yourself następujący 3 pytania o each rzeczy który ty możesz potencjalnie dostawać pozbywa się od twój domu:

  1. Dlaczego to posiadam? Pomyśl o tym, skąd pochodzi dana rzecz, dlaczego ją kupiłeś/otrzymałeś w pierwszej kolejności. Jakie jest jego pierwotne przeznaczenie.
  2. W jaki sposób wnosi wartość dodaną do mojego życia? Teraz zastanów się, czy ten przedmiot ma sens w Twoim życiu teraz. Być może nie masz już dla niego tyle zastosowania, co kiedyś, a może nie podoba Ci się już jego wygląd, jeśli Twoje preferencje stylistyczne uległy zmianie. Czy jest on dla Ciebie w jakikolwiek sposób użyteczny? Czy je kochasz? Albo, mówiąc językiem KonMari, czy "sprawia Ci radość"?
  3. Dlaczego miałabym to zatrzymać? I na koniec zadaj sobie pytanie, dlaczego zasługuje na miejsce w Twoim domu. Czy naprawdę go potrzebujesz? Czy tęskniłbyś za nim, gdyby zniknął?

Oczywiście będą pewne przedmioty, które chwytają za serce, które nie mogą się zdecydować, czy je zatrzymać, czy nie, i jest całkowicie w porządku mieć stos "może". Te być może rzeczy są być może ones ty powinieneś rozważać stawiać w magazyn tak, że ty możesz dawać sobie niektóre czas i wtedy rewidować one i pytać yourself te same trzy pytania znowu.

Decluttering proces może być emocjonalnie brzemienny, szczególnie jeżeli tam są inni zagadnienia przy grą. W procesie ty możesz odkrywać rzeczy o sobie że ty nigdy uświadamiałeś sobie przedtem i w ten sposób w pewnym sensie ono zostać formą osobista terapia. Ty i tylko ty możesz decydować które rzeczy rozstawać się z, ale mieć nadzieję porady above pomagają prowadzić ciebie na twój sposobie robić twój dom zagracenie bezpłatnie.

*collaborative post

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl