9 października 2021 Udostępnij

6 oznak złego życia w domu pomocy społecznej

Przy tak wielu różnych ośrodkach opieki dostępnych na rynku, ten, który ostatecznie wybierzesz, może zrobić wielką różnicę dla jakości życia mieszkańca. Wybierając dobry obiekt nad złym może nawet skończyć się dodanie lat do czyjegoś życia. Podobnie, wybór złej placówki może przynieść odwrotny skutek. Nadużycia w domach seniora są powszechne, dlatego ważne jest, abyś nie spieszył się z wyborem placówki dla swojego bliskiego. Oczy otwarte na czerwone flagi pomogą Ci w pewnym stopniu, ale musisz też zadawać właściwe pytania. Oto niektóre z widocznych oznak złego ośrodka opieki.

Personel wygląda na niezadowolony

Jeśli pójdziesz do ośrodka i zauważysz, że wszyscy są zrzędliwi i nie chcą cię znać, to jest to automatyczna czerwona flaga. Ludzie nie muszą być uśmiechnięci od ucha do ucha, ale powinni przynajmniej przywitać się i porozmawiać z tobą, kiedy mówisz do nich.

Inną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest to, jak bardzo są zajęci. Nie można ufać zespołowi, który jest przepracowany, ponieważ na pewno popełni błędy. Musisz upewnić się, że twoi bliscy otrzymają całą uwagę, której potrzebują. Sprawdź więc, ilu pracowników jest obecnych i ilu ludzi ma do obsługi na raz.

Kierownictwo nie odpowiada na pytania

Jeśli osoba, z którą się spotykasz, pomija szczegóły, jest niejasna w swoich odpowiedziach lub po prostu nie chce na nie odpowiedzieć, to idź gdzie indziej. Musisz wiedzieć, ile osób mają na pracowników i obrót. Powinny one również być w stanie odpowiedzieć na pytania, jak wiele pielęgniarek mają na jednego mieszkańca.

Jest zbyt duży

Powinieneś pomyśleć dwa razy o dużych kompleksach mieszkalnych dla seniorów, które pojawiają się wszędzie. Niektóre z nich mają ciekawe udogodnienia, ale często sprawiają wrażenie bardzo bezosobowych. Są to również typy obiektów, które mają tendencję do niedostatecznej ilości personelu.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Ty lub Twój bliski będzie naprawdę czuć się jak część społeczności, sugerujemy, aby sprawdzić St Anne's Retirement Community na stannesrc.org. Znajduje się tam wiele opcji mieszkaniowych, od apartamentów, przez wille, po domki. W tym ośrodku mieszka się o wiele bardziej jak w domu niż w innych ośrodkach dla seniorów, a pracownicy wykonują świetną robotę, abyś czuł się jak w domu.

Jest brudno

Jedną z pierwszych rzeczy, jaką należy zrobić, oglądając ośrodek, jest sprawdzenie, jak bardzo jest on czysty. Po pierwsze, należy sprawdzić, jak czyste jest to miejsce z zewnątrz. To, jak dobrze utrzymany jest parking, może wiele powiedzieć o tym, jak poważnie traktują higienę. Po wejściu do środka, spójrz na podłogę i czy widzisz kogoś, kto sprząta.

Kiedy odwiedzasz pokoje, kieruj się bezpośrednio do łazienki. Sprawdź, czy zauważysz jakieś dziwne zapachy. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele chorób, nawet tych potencjalnie śmiertelnych, jak C. diff, może być przenoszonych przez zanieczyszczone toalety.

Zła lokalizacja

Wybierając dom opieki, trzeba się upewnić, że jest to miejsce, które jest dostępne. Jednak zbyt łatwo dostępne może również oznaczać, że będzie blisko ruchu ulicznego. To nie jest idealne miejsce dla seniora lub kogoś, kto ma do czynienia z problemami zdrowotnymi. Dlatego wybierając lokalizację, należy również zwrócić uwagę na otoczenie. Powinno być tam dużo miejsca do leżakowania i miejsca, gdzie mieszkańcy mogą być aktywni.

Jedzenie jest niedobre

Jedną z rzeczy, które należy zrobić, gdy idziesz do domu opieki jest iść w czasie posiłków. Nigdy nie będziesz w stanie naprawdę powiedzieć, jak dobrze traktują mieszkańców, dopóki nie zobaczysz jedzenia, które serwują. Powinny one mieć zróżnicowane menu, a jedzenie powinno być świeże i dobrze przygotowane. Większość ośrodków pozwoli Tobie lub Twojemu bliskiemu spróbować jednego z posiłków, aby sprawdzić, czy Ci smakuje. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak lub po prostu nie lubisz kuchni, Twój bliski może mieć trudności z zamieszkaniem w ośrodku.

Należy również zapytać, czy można odwiedzić kuchnię. Jeśli ośrodek kategorycznie odmawia, to jest to bardzo zły znak. Musisz być w stanie zobaczyć, jak czysta jest kuchnia. Jeśli masz możliwość inspekcji, sugerujemy, abyś zwrócił szczególną uwagę na zlewy, obszary przygotowawcze i obszary przechowywania.

Lodówka w kuchni powie ci wiele o tym, jak podchodzą do kwestii bezpieczeństwa żywności. Na podłodze nie powinno być nic przechowywane i nie powinno być żadnego zapachu. Płyny lub żywność, która może produkować płyny, takie jak mięso, powinny być umieszczone na dole, podczas gdy suchsze składniki powinny być na górze. Wszystko powinno być oznaczone datami i odpowiednio przykryte.

Wnioski

Wybór odpowiedniego ośrodka dla siebie lub bliskiej osoby nie jest czymś, co można zrobić pod wpływem kaprysu. Poświęć czas na odwiedzenie tylu placówek, ile potrzebujesz i znajdź taką, w której będziesz się czuł naprawdę podekscytowany.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl