12 lutego 2021 Udostępnij

Soniczna elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci

Higiena jamy ustnej u dzieci jest bardzo ważna, ale nie jest łatwo przyzwyczaić dziecko do samodzielnego mycia zębów. Z tego powodu rodzice często decydują się na szczoteczkę elektryczną. Obecnie w sprzedaży są różne modele takiego urządzenia - zasilane bateryjnie, akumulatorowo, ze specjalnymi uchwytami. Jednak najbardziej popularną odmianą jest szczotka dźwiękowa. Jest to nowość, która zaczęła być produkowana niedawno, dlatego wielu rodziców chciałoby wiedzieć, co to za szczoteczka i czy stanowi zagrożenie dla zębów.

Soniczna elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci

Szczoteczki soniczne działają w oparciu o fale oscylacyjne. Dzięki temu czyszczenie odbywa się nie tylko poprzez mechaniczne zamiatanie. Konstrukcja takiej szczotki zawiera generator wysokiej częstotliwości, który wytwarza fale akustyczne. W ciągu 1 minuty wykonuje około 18 000 drgań, które nie tylko usuwają płytkę nazębną, ale również przyczyniają się do eliminacji bakterii. Przed użyciem nowej szczotki należy ją dobrze wypłukać w wodzie, nie wolno jej gotować. Taka szczotka powinna być przechowywana w pozycji pionowej. Główka szczoteczki powinna być przechowywana w etui lub skuwce. Główkę szczoteczki z włosiem należy wymieniać co 3 miesiące.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki do zębów?

  • Wiek. Wiek dziecka, dla którego przeznaczona jest szczoteczka, jest zawsze podany na opakowaniu każdej szczoteczki. Twardość włosia. Dla dzieci należy wybierać miękkie włosie lub włosie o średniej twardości. Prędkość robocza. Szczoteczki dla dzieci mogą mieć różne tryby pracy. Mają one mniejszą liczbę obrotów niż szczoteczki dla dorosłych. Uchwyt. Ważne jest, aby była wygodna dla dziecka i miała gumową powłokę z kolcami, która zapobiega ślizganiu się podczas pracy szczotki. Dostępność możliwości wymiany dyszy. Dysze dla dzieci powinny być małe i mieć miękkie włosie. Wodoodporność. Szczotki elektryczne, które posiadają ładunek indukcyjny mogą być całkowicie zanurzone w wodzie. Dlatego, jeśli dziecko przypadkowo wrzuci szczoteczkę do wody, nie ulegnie ona zniszczeniu. Wbudowany timer. Umożliwia kontrolę czasu czyszczenia. Obecność funkcji o charakterze dodatkowym. Na przykład, połączenie z urządzeniem mobilnym, aplikacje z muzyką i grami. Atrakcyjny wygląd. Dzieci pędzla powinny mieć zabawy kolorowanki, naklejki, obrazy z postaci z kreskówek, bajek, gier wideo.

Zalety sonicznej szczoteczki do zębów dla dzieci:

  • Umiejętność mycia zębów w trudno dostępnych miejscach. Wysokiej jakości czyszczenie wszystkich rodzajów płytki nazębnej. Usuwa płytkę nazębną i bakterie. Skraca czas czyszczenia. Prosta obsługa: nie wymaga wysiłku przy czyszczeniu, ponieważ szczoteczka robi to sama. Zwiększa świadomość higieny zębów u najmłodszych. Wizerunek ulubionego bohatera sprawia, że szczoteczka wygląda jak zabawka. Możliwość ustawienia trybu pracy szczoteczki zapewnia optymalną kontrolę nacisku na zęby i dziąsła. Niektóre modele posiadają specjalne cyfrowe przypomnienie o konieczności wymiany główki szczoteczki i baterii.

Szczoteczka elektryczna CS Medica CS-485 zapewnia pełną pielęgnację jamy ustnej. Przeznaczony jest zarówno dla dzieci powyżej 12 roku życia, jak i dla dorosłych. Jej główka wykonuje około 8000 ruchów posuwisto-zwrotnych i obrotowych na minutę i skutecznie czyści powierzchnie zębów oraz przestrzenie międzyzębowe, a także delikatnie masuje dziąsła.

Szczoteczka elektryczna CS Medica CS-167 przeznaczona jest dla dzieci powyżej 12 roku życia i dorosłych. Posiada wodoodporną obudowę, która chroni jego mechanizm przed wodą.

CS-562 Junior Elektryczna szczotka do włosów jest kompaktowa i lekka. Polecany jest dla dzieci od 5 roku życia. Posiada kolorowe podświetlenie główki szczoteczki, co sprawia, że mycie zębów dziecka staje się ekscytującym procesem.

Więcej modeli szczoteczek do zębów dla dzieci znajdziesz w naszym katalogu na KUPI.TUT.BY. Na stronie znajduje się również szczegółowy opis i charakterystyka urządzenia, opinie prawdziwych użytkowników.

Łatwo jest kupić szczoteczkę elektryczną dla dzieci do zębów porównując ceny prezentowanych sklepów internetowych i ich warunki dostawy na jednej stronie serwisu.

 

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl