11 sierpnia 2022 Udostępnij

Kraków - miasto Kraka i jednocześnie druga stolica Polski

Centra handlowe w Krakowie

Może wydawać się, że centra handlowe niczym szczególnym nie różnią się między sobą. Nie ma w tym nic bardziej mylnego! Każde centrum handlowe to inny rozkład sklepów, miejsc gastronomicznych, czasami też asortymentu. Mieszkańcy Krakowa bez wątpienia odwiedzają różne centra handlowe. Przyjezdni także z przyjemnością mogą spędzić w nich miło czas. W związku z tym, że jest ich tak sporo na pewno uda się znaleźć to, które w pełni spełni oczekiwania osób odwiedzających centra handlowe. 

Tanie zakupy w Krakowie

Podczas wizyty w centrach handlowych bez wątpienia można skusić się na tanie zakupy. Dzięki temu, że poszczególne sklepy muszą rywalizować między sobą niższymi cenami skorzystanie z promocji jest tam bardzo możliwe. Takie rozwiązanie spowoduje, że będzie można kupić sporo odzieży lub innych gadżetów w o wiele niższych cenach. Wbrew pozorom dokonywanie zakupów w centrach handlowych nie jest droższe niż w rodzinnych sklepikach. Dzieje się tak dlatego, że duże firmy produkują wiele produktów masowo. Ich cena z tego powodu jest od razu niższa. Nie ma więc powodu dla którego nie można by z tego skorzystać. Zobacz co kupić w Sklepie Żabka w Krakowie

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków jest tak pięknym i różnorodnym pod względem atrakcji oraz architektury miastem, że jest się czym zachwycić. Warto zwrócić uwagę na:

- Wawel. Są to nie tylko dawne mury. Można zwiedzać go także wewnątrz. W kompleksie po zakupieniu oddzielnych biletów można zobaczyć także ogrody, czy wspiąć się na wieżę widokową. Świetnym sposobem na wyjście obok dużego smoka pod Wawelem jest skuszenie się na wejście do Smoczej Jamy.

- Planty oraz ławeczka z podobizną znanych matematyków. To kolejna propozycja, na którą warto zwrócić uwagę podczas pobytu w tym mieście. Planty zostały stworzone na planie koła. Dzięki odpowiedniej długości spacerowi można obejść je w całości i wrócić do miejsca wymarszu.

- Apteka pod Orłem, Pomorska 2 oraz Fabryka Schindlera. To kompleks trzech różnych miejsc wartych uwagi na mapie miasta. W każdym z nich można liczyć na sporą dawkę historycznej wiedzy. Należy przygotować się także na wstrząsające widoki, jakim są ślady po kulach zamordowanych.

- Sukiennice to idealne miejsce do zobaczenia tego, w jakim stanie zachowały się dawne konstrukcje. Obecnie jest to miejsce, w którym znajduje się sporo stoisk z pamiątkami w centrum miasta.

- Ogród Doświadczeń znajduje się poza ścisłym centrum Krakowa. Jest to świetna propozycja dla dzieci w każdym wieku oraz dorosłych. Na jego terenie można brać udział w wielu doświadczeniach oraz dodatkowo wykupić seans w planetarium.

Kraków to idealne miejsce do tego, by spędzić czas w centrach handlowych podczas kupowania tanich zakupów. Doskonale sprawdzi się także jako miasto z wieloma atrakcjami.

 

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl