10 zasad tanich zakupów spożywczych – część I
Na zakupy spożywcze oczywiście trzeba będzie przeznaczać większość naszego budżetu domowego. Mogłoby się wydawać, że w tym zakresie nie da się znacząco obniżyć wydatków bez zmiany jakości i ilości tego jedzenia, które będziemy kupować.
Chcemy Wam jednak pokazać, że to będzie możliwe. postaramy się więc na ten temat coś więcej powiedzieć. Jak więc robić zakupy, by nie ponosić dużych kosztów?
ZASADA 1: Przygotuj się do zakupów
Przygotowanie to sprawa podstawowa. Na początek warto przeglądać swoją lodówkę i szafki z zapasami. Idealnie gdy będzie się planować posiłki na cały tydzień, wtedy będziemy mieli listę zakupów jaką trzeba wykonać i w ten sposób uda się to wszystko lepiej uporządkować. Warto przed zakupami oczywiście zajrzeć również do promocji jakie są dostępne.
ZASADA 2: Zakupy rób według listy
Przygotowujemy sobie listę zakupów. Gdy już ja mamy gotową można udać się do sklepu, ale w związku z tym pamiętajmy, że liczyć się będzie samodyscyplina. Naszym zadaniem będzie trzymanie się listy, po to ją robimy by z niej korzystać i nie kupować tego co niepotrzebne. Listę ułożysz łatwiej mając pod ręką spis promocji, jakim jest np. gazetka leroy merlin.
ZASADA 3: Zakupy rób raz w tygodniu
Zakupy robione raz w tygodniu to na pewno ciekawa opcja, na którą dobrze będzie się zdecydować. przede wszystkim dużą tego zaletą będzie oszczędność czasu. Jedziemy raz i przywozimy sobie wiele produktów, dzięki temu mamy rzeczywiście świetne uporządkowanie naszego czasu. Oprócz tego można liczyć na to, że będziemy kupować jednorazowo większe ilości produktów, a to w wielu przypadkach wiązać się będzie dla nas z dodatkowymi promocjami i po nie również warto będzie sięgnąć.
ZASADA 4: Sprawdzaj ceny za jednostkę
Zgodnie z prawem od 2002 roku sklepy mają obowiązek podawać klientom informację o tym jak będzie wyglądać cena za jednostkę miary. To dla klienta taka opcja, która będzie dawała możliwość wyraźnego sprawdzenia jak dokładnie wygląda koszt takiego produktu, to najlepsza szansa na porównanie. Co do zasady produkty w większych opakowaniach będą miały mniejszą cenę za kilogram czy litr.
W ten sposób wybierzemy produkt, który przypadnie nam do gustu w dobrej cenie. Producenci niekiedy zmniejszają lekko gramaturę produktów i w ten sposób będą sporo zarabiać na tym, że klienci nie zwrócą uwagi na taką zmianę. To częsta praktyka i trzeba na tą sprawą uważać. Podobnie trzeba uważać przy kupowaniu owoców czy warzyw. Pamiętajmy bowiem, że różnie mogą być podane informacje o cenie. Trzeba więc wiedzieć czy chodzi o 100 gram produkty czy może o jego sztukę. Musimy być w sklepie spostrzegawczy.
Tanie meble z płyty - trwałość i estetyka
VTanie meble z płyty zyskują coraz większą popularność w Polsce. Wypierają one tradycyjne, drogie drewniane elementy wyposażenia. Dzięki nowoczesnym technikom produkcji, współczesne meble wykonane z płyt wiórowych, MDF czy HDF oferują nie tylko przystępne cenowo...
Jak urządzić przedpokój tanimi meblami?
VPrzedpokój często jest niedocenianym miejscem w naszych domach, chociaż to właśnie tam witamy naszych gości. Dlatego warto poświęcić trochę uwagi na jego aranżację, aby stał się funkcjonalnym i estetycznym miejscem. Poniżej znajdziesz różnorodne porady, jak urządzić...
Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? - Sprawdź!
V Wielu z nas zadaje sobie pytanie: czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Czasami trudno pamiętać, które niedziele w danym roku są "handlowe", a szczególnie w grudniu 2024, kiedy zostały już tylko dwie takie okazje na zakupy. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie...