7 października 2021 Udostępnij

Jak odblokować zlew?

Zablokowany zlew jest niczym mniej niż koszmar dla nas wszystkich. Zlewozmywaki blokują się powszechnie, a większość ludzi korzysta z profesjonalnej pomocy, aby pozbyć się tego zatoru. Ale tak naprawdę nie potrzebujesz profesjonalnej pomocy, kiedy możesz zrobić to wszystko sam. Mamy zamiar opisać kilka metod, które można wykorzystać do odblokowania zlewu. Nawet jeśli nie odblokowałeś zlewu w całym swoim życiu, ten artykuł nauczy cię szczegółowo, że jak można odblokować zlew przy minimalnym wysiłku i bez marnowania czasu.

Przyczyny blokady

Tam może być wiele powodów za blokadą zlewu. Teraz, dlaczego wiedząc przyczyny zatoru jest ważne? Czasami, niektóre metody działają dobrze z pewnym rodzajem blokady. Tak, to jest ważne, aby znać przyczyny do czynienia z odpowiednim typem blokady. Jeśli w zlewozmywaku zainstalowana jest śmieciarka, może ona również powodować zatory w zlewozmywaku. Śmieci, odpady roślinne i wrzucanie innych rzeczy do zlewu również powodują zatory. Tłuszcz i oleiste produkty są kolejnym powodem blokady. Upewnij się, że jesteś świadomy przyczyny blokady. W ten sposób proces ten stanie się dla Ciebie o wiele łatwiejszy.

Metoda 1

Jest to dość łatwa metoda odblokowania zlewu, która nie wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Jedyną rzeczą, której potrzebujesz jest woda. Po pierwsze, trzeba będzie zagotować wodę. Teraz, wlać tę wodę do zlewu powoli, i nie rzucać niczego innego w zlewie przez godzinę. Ta metoda jest bardzo skuteczna, jeśli zator jest spowodowany przez tłuszcz, olej lub tłuszcze roślinne. Skwiercząca woda rozpuści w niej tłuste produkty, a zlew zostanie odblokowany. Należy pamiętać, że ta metoda nie będzie działać dobrze z innymi rodzajami zatorów.

Sposób 2

Jeśli zlew jest zablokowany z powodu jakichkolwiek odpadów, użyj tłoka, aby go odblokować. Umieść tłok na zlewie i poruszaj nim tam i z powrotem. Zlew zostanie odblokowany w ciągu kilku minut.

Metoda 3

Inną metodą na odblokowanie zlewu jest użycie soli i sody oczyszczonej. Wyczyść stojącą wodę, która nie może przejść przez zlew z powodu zablokowania. Teraz, zlew nie ma wody w nim. W następnym kroku, trzeba by przygotować mieszankę soli i sody oczyszczonej. Wymieszać w misce jedną filiżankę sody oczyszczonej z jedną filiżanką soli kuchennej i umieścić tę mieszaninę w zlewie. Poczekaj na co najmniej 1 godzinę i nie używaj zlewu w tym czasie. Niech robią swoją magię.

Miejmy nadzieję, że po godzinie, zlew będzie odblokowany. Ta metoda jest używana w zlewozmywaku jest zablokowany z powodu użycia twardej wody.

Wnioski

Upewnij się, aby wykryć rodzaj blokady przed rozpoczęciem procesu, ponieważ jeśli spróbujesz niewłaściwej metody, będzie szansa, że zlewozmywak nie zostanie odblokowany. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nigdy nie opóźniać tej pracy. W przeciwnym razie, blokada może stać się stałe, i trzeba będzie pomocy profesjonalisty.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl