21 kwietnia 2023 Udostępnij

17 rzeczy, które robią szczęśliwe i zdrowe pary

Marzeniem każdego jest być w szczęśliwym i zdrowym związku, ale tylko kilka osób wie, jak to osiągnąć. Większość par chce mieć dobry związek i zdrowy dom, ale nie mogą przestać się kłócić o drobiazgi. Nie wiedzą i nie posiadają tego, co jest potrzebne, aby żyć szczęśliwie ze swoim współmałżonkiem i wychować szczęśliwy dom. Nie martw się, jeśli należysz do tej kategorii, ponieważ ten artykuł omawia 17 rzeczy, które szczęśliwe i zdrowe pary robią, aby cieszyć się spokojnym, produktywnym i romantycznym domem.

1. Kochają siebie szczerze

"Kocham cię" stało się banałem w tym współczesnym świecie. Wiele osób mówi to bez szczerego uczucia miłości w ich sercach. Czasami pary pobierają się ze zwykłego zauroczenia lub zainteresowania pięknem czy pieniędzmi. A z czasem takie pary męczą się ze sobą i zaczynają żyć tak, jakby byli sobie obcy. Stąd, aby mieć szczęśliwe i zdrowe małżeństwo, pierwszą rzeczą, którą oboje musicie mieć w porządku, jest autentyczne kochanie się nawzajem. Bez prawdziwej miłości trudno będzie praktykować większość innych punktów omawianych w tym poście.

2. Robią ofiary dla związku, aby pracować

Każdy zdrowy i szczęśliwy związek jest o poświęceniach. Obie strony poświęcają jedną lub dwie rzeczy, aby być szczęśliwym. To może być czas, pieniądze, energia lub zasady. Szczęśliwe pary poświęcają wiele rzeczy, aby rozkwitnąć związek. Znane również jako kompromisy, musisz odpuścić coś w pewnym momencie, aby zadowolić swojego współmałżonka. Poświęcenia nie dotyczą wieku, rasy czy płci. Obie strony muszą iść na kompromis, aby to działało.

3. Są bezinteresowni

Musisz być bezinteresowny, aby być szczęśliwym w swoim związku - to właśnie robią szczęśliwe pary. Relacje są o "nas" nie "ja". To jest give-and-take romans. Nie myśl tylko o sobie; weź pod uwagę swojego partnera we wszystkim, co robisz. Znajdź sposoby, aby uczynić ją lepszą, szczęśliwszą i zdrowszą. Daj prezent, ugotuj lub wypierz ubrania. Zrób coś, co sprawi, że współmałżonek doceni twoją bezinteresowność.

4. Doceniają swojego współmałżonka

Większość kobiet lub mężczyzn nie widzi powodu, by doceniać współmałżonka za wykonywanie swoich "obowiązków". Zdrowe i szczęśliwe pary zawsze celebrują siebie. Wykorzystują każdą okazję, aby docenić swojego partnera za to, że jest najlepszy. Powinieneś wyrobić w sobie nawyk regularnego świętowania i doceniania współmałżonka. Świętuj swoją kobietę za gotowanie pysznego posiłku, wykonywanie obowiązków domowych i tworzenie spokojnego domu. Doceniaj swojego mężczyznę za to, że dba o Ciebie i zapewnia, że wszystko jest dostępne dla Twojej wygody. Jak możesz uczcić swojego współmałżonka? Przeczytaj następną wskazówkę.

5. Kup im prezenty

Każdy kocha prezenty, zwłaszcza gdy są od kogoś, kogo kocha. Nie czekaj na obchody urodzin, rocznicę ślubu lub inne specjalne daty przed zakupem prezentów. Zrób to spontanicznie. Kup coś, co twój partner zawsze chciał lub potrzebował przez długi czas. Jeśli zauważysz, że opaski ślubne Twojego mężczyzny są już wyblakłe lub staromodne, odwiedź sklep internetowy taki jak mensweddingbands.io, aby kupić mu nowe. To pokazuje, jak bardzo zależy Ci na związku z nim. Albo jeśli kobieta Twoich marzeń marzyła o posiadaniu nowego typu butów lub torebki, poszukaj ich w sklepie e-commerce, takim jak Amazon i złóż zamówienie. Jej miłość i przywiązanie do Ciebie ogromnie wzrośnie. Nie zapominaj, że dawanie to kolejny sposób na okazanie komuś miłości.

6. Nigdy nie przegapią specjalnych dni

Jak na ziemi zapomnisz o urodzinach swojego partnera? To jedna rzecz, którą szczęśliwe pary nigdy nie zrobią. Zawsze świętują specjalne dni swojego partnera w wielkim stylu. Zdrowe pary są dostępne, aby świętować ze swoim małżonkiem na urodziny, ukończenie studiów, Walentynki, Boże Narodzenie, Halloween, itp. Świętowanie takich specjalnych dni z małżonkiem pozytywnie wpłynie na twój związek i małżeństwo w dłuższej perspektywie.

7. Szczęśliwe pary zgadzają się, by się nie zgadzać

Wszystkie dobre i zdrowe relacje cechują się argumentami. Szczęśliwe pary czasami kłócą się z powodu różnych opinii. Jednak zawsze znajdują sposoby, aby rozstrzygnąć, zanim sprawy wymkną się spod kontroli. Zawsze zgadzają się nie zgadzać, wiedząc, że przedłużanie kwestii wpłynie na ich związek w dłuższej perspektywie. Zdolność do rozstrzygania każdej kłótni czyni różnicę między szczęśliwymi parami a smutnymi. Musisz nauczyć się rozstrzygać kwestie ze swoim partnerem, gdy tylko spierasz się o cokolwiek. Nie próbuj usprawiedliwiać swoich działań, nawet jeśli masz rację. Szczęśliwy i zdrowy związek jest tym, co liczy się w końcu.

8. Utrzymują strony trzecie poza swoim związkiem

"Dwóch to firma, trzech to tłum" to idiom, który działa dobrze w przypadku szczęśliwych par. Nie angażują osób trzecich w swój romantyczny romans. Zamiast tego, rozstrzygają wszelkie kwestie za zamkniętymi drzwiami. Trzymaj przyjaciół i rodziny z dala od swoich miłosnych spraw. Nie dziel się swoimi problemami małżeńskimi z przyjaciółmi, nawet jeśli są to bliskie osoby. Ich rady mogą pogorszyć sytuacje zamiast je rozwiązać. Jedynym wyjątkiem jest jednak sytuacja, gdy dotyczy ona molestowania lub przemocy. Nie milcz, jeśli twój małżonek czerpie radość i satysfakcję z bicia cię.

9. Utrzymują skuteczną komunikację

Relacje będą cierpieć, gdy jest mało komunikacji naruszenie między obu stron. Tymczasem związki rozwijają się, gdy partnerzy regularnie komunikują swoje myśli, opinie i uczucia. Szczęśliwe pary zapewniają jakość komunikacji. Dzielą się wszystkim ze swoimi partnerami, czy to dobre czy złe.

10. Rozumieją język miłości drugiej osoby

Szczęśliwe pary znają nawzajem swój język miłości. Wiedzą, czego chcą ich partnerzy i jak im to dać. Nie zakładaj, że językiem miłości twojego współmałżonka jest pozytywna afirmacja lub dobry posiłek. Odkryj, co kocha twój współmałżonek i postaraj się to zapewnić. Możesz nawet naśladować go, aby wzmocnić swój związek.

11. Regularnie chodzą na randki

Małżeństwo to nie koniec randek. Szczęśliwie zamężne pary chodzą na randki. Odwiedzają kino, jadą na wakacje na plaży, oglądają zachód słońca i imprezują, aby wzmocnić swoją miłość. Spróbuj tego również ze swoim małżonkiem.

12. Szanują swoją prywatność

Tak samo jak spędzanie jakościowego czasu razem jest znaczące w związku, szczęśliwe pary szanują prywatność swojego partnera. Czasami dają sobie nawzajem przestrzeń, aby być samemu i zastanowić się nad osobistymi celami i życiem. Nie bądźcie razem przez cały czas. Daj małżonkowi czas na bycie z przyjaciółmi i rodziną. Zaufaj i uszanuj decyzje o spędzaniu czasu z bliskimi krewnymi.

13. Wspólnie wykonują prace domowe

Każda szczęśliwa para czasami wykonuje obowiązki domowe razem. Gotują, piorą i sprzątają dom. To pomaga im dobrze związać się, rozwinąć bliską intymność i lepiej się szanować. Nie pozwól, by podział obowiązków wpłynął na twój związek. Staraj się pomagać swojemu partnerowi, kiedy tylko możesz.

14. Bronią się nawzajem publicznie

Szczęśliwe pary zawsze dostają się nawzajem plecy w publicznych. Żona będzie bronić swojego męża, a mężczyzna zrobi to samo publicznie. Choć mogą ponownie rozpatrywać sprawę w domu, pary w zdrowym i szczęśliwym związku zawsze bronią swojej publicznej reputacji. Nie pozwolą, aby osoba z zewnątrz mówiła negatywne rzeczy o swoim małżonku.

15. Razem ustalają i osiągają cele

Oto kolejna rzecz wspólna dla wszystkich szczęśliwych par. Ustalają cele razem i znajdują sposoby, aby osiągnąć je wspólnie. Opanuj sztukę wyznaczania i osiągania celów ze swoim współmałżonkiem, aby poprawić swój związek.

16. Pocieszają, dopingują i świętują siebie nawzajem

Szczęśliwe pary są łatwo dostępne, aby wziąć udział w złych i szczęśliwych chwilach swojego partnera. Pocieszają ich partnerów w smutnych momentach, dopingują w złych czasach i świętują w dobrych czasach. Twój partner nie będzie kochać i pielęgnować cię, jeśli nie jesteś tam, aby zachęcić ich na złe dni.

17. Przebaczają i ruszają dalej z życiem

Szczęśliwa para nie trudno wybaczyć sobie nawzajem, ponieważ wiedzą, jak ważne jest przebaczenie w ich związku. Choć mogą reagować gniewnie na nieprzyjemne sytuacje lub przewinienia, w końcu ustąpią złości i wybaczą swojej najlepszej części. Żaden związek nie jest pozbawiony wykroczeń lub gniewnych chwil, ale szczęśliwe pary zawsze wybaczą swoim partnerom z całego serca.

Wniosek

Żaden związek nie jest idealny, ale są szczęśliwe. Przyjmij niektóre z powyższych nawyków, a doświadczysz ogromnej poprawy w swoim związku. Tymczasem inne romantyczne rzeczy, które robią szczęśliwe pary to przytulanie i pieszczoty.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl