19 listopada 2021 Udostępnij

Jaka jest najlepsza kuracja dla starzejącej się skóry?

Z wiekiem nasza skóra zmienia się i zaczyna się starzeć. Proces ten jest nieunikniony, ale nie musisz się martwić. Możesz zrobić coś, aby zmniejszyć wygląd swojej starzejącej się skóry.

Leczenie można przeprowadzić za pomocą różnych procedur przeciwstarzeniowych. Wybór którejkolwiek z procedur zależy od Twoich szczególnych obaw. W tym artykule omówiono niektóre z popularnych zabiegów anti-aging.

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny to procedura stosowana w celu odnowy skóry. Wykonuje się ją przy użyciu kwaśnego roztworu chemicznego nakładanego na skórę, a następnie złuszczającego ją w ciągu kilku dni. W miarę jak początkowa warstwa skóry złuszcza się, pojawia się nowa skóra, która jest młodsza i gładsza.

Procedura ta pomaga rozjaśnić koloryt skóry i eliminuje zmarszczki i plamy starcze. Istnieją różne rodzaje peelingów chemicznych, a rodzaj, który bierzesz określa, ile razy trzeba będzie zrobić procedurę.

Wypełniacze skórne (Dermal Fillers)

Wypełniacze dermalne są również znane jako wypełniacze tkanek miękkich. Są to substancje, które są wstrzykiwane pod skórę, aby dodać jej pełności i objętości. Wypełniacze mogą być wstrzykiwane w usta, twarz i dłonie. Pomagają one złagodzić zmarszczki i usunąć cienie pod oczami. Popularne wypełniacze dermalne to żel kwasu hialuronowego, hydroksyapatyt wapnia, kwas poli-l-mlekowy, tłuszcz i polimetakrylan metylu.

Czas działania wypełniaczy różni się w zależności od ich rodzaju. Czas ten waha się od 2 miesięcy do 3 lat lub dłużej. Kolagen utrzymuje się najkrócej, a zastrzyki tłuszczowe do 3 lat.

Terapia toksyną botulinową

Terapia toksyną botulinową jest zabiegiem powszechnie znanym jako Botox. Zastrzyk z botoksu pomaga zredukować zmarszczki i fałdy występujące wokół oczu i na czole. Zabieg ten działa, ponieważ pomaga utrzymać skórę napiętą w miejscach, w których jest stosowany.

Frakcyjny laserowy resurfacing skóry

Laserowy resurfacing skóry to metoda, która wykorzystuje intensywną wiązkę światła na głębokich warstwach skóry. Światło uszkadza skórę i stymuluje wzrost nowych komórek skóry. Prowadzi to do powstania skóry, która jest młodsza i gładsza. Procedura ta pomaga w leczeniu zmarszczek, przebarwień skóry i wszelkich innych skaz na skórze.

Dermabrazja

Dermabrazja to zabieg, w którym specjalista od skóry używa obrotowej szczotki do zdrapywania zewnętrznej warstwy skóry, aby uzyskać nową, gładką skórę. Nowa skóra przez kilka tygodni będzie wyglądała na czerwonawą lub różową, a po zabiegu pojawi się pewien obrzęk.

Zabieg pomaga uporać się z bliznami potrądzikowymi, zmarszczkami, uszkodzeniami posłonecznymi i melazmą. Dermabrazja jest dobrym rozwiązaniem dla skóry, ale jeśli masz bardziej znaczące oznaki starzenia, trzeba będzie zrobić to więcej niż raz, aby uzyskać skuteczne wyniki.

Mikrodermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji zeskrobuje wierzchnią warstwę skóry z mniejszą siłą ścierania. Procedura wykorzystuje urządzenie z powierzchnią ścierną do delikatnego zdrapywania skóry. Alternatywnie, wykonuje się go poprzez rozpylanie drobnych cząsteczek wodorowęglanu sodu lub tlenku glinu z pochłaniaczem. Pozwala to na leczenie rozstępów, zmarszczek, nierównomiernego kolorytu skóry, uszkodzeń słonecznych i plam starczych.

Leczenie starzejącej się skóry jest delikatną procedurą, ponieważ wiąże się z poważnymi skutkami ubocznymi, jeśli nie jest wykonywane umiejętnie. Aby uzyskać profesjonalną i certyfikowaną opiekę, można odwiedzić spa medyczne w celu leczenia starzejącej się skóry.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl