19 marca 2023 Udostępnij

Jak ułożyć sobie życie po rozwodzie

Kiedy życie, które znałeś tak dobrze, kończy się, może być trudno przejść dalej. Oczywiście, nikt nie oczekuje, że będziesz zbierać kawałki siebie i umieścić je razem, jak tylko rozwód jest ponad, ale w czasie, ważne jest, aby uzyskać swoje życie razem i nadal żyć. A życie jest o wiele łatwiejsze, gdy jesteś dobrze zorganizowany. Więc oto kilka wskazówek, jak zorganizować swoje życie po rozwodzie i iść dalej we właściwym kierunku:

Take A Good Look At Your Finances

Pieniądze nie są najważniejszą rzeczą na świecie, ale są ważne dla przetrwania. A każdy rozwód prowadzi do przynajmniej pewnej obawy o pieniądze, bez względu na to, jak bogaty jesteś. Upewnij się, że zbadałeś swoją sytuację finansową i zrozumiesz, jakie zmiany będziesz musiał wprowadzić po rozwodzie. Przyjrzyj się swoim kontom bankowym, kredytom hipotecznym, kartom kredytowym, funduszom powierniczym, IRA itp. oraz wymień swoje aktywa płynne i stałe. Następnie porównaj swoje dochody z wydatkami (hipoteka, opłaty za samochód, czesne za dzieci, wydatki na życie, itp.) Teraz nadszedł czas, aby ułożyć realistyczny plan finansowy. I nie żałuj pieniędzy, które zapłacisz swojemu menedżerowi finansowemu - są one naprawdę warte każdego centa, zwłaszcza jeśli dokumenty finansowe wyglądają dla ciebie jak greckie.

Zredukuj swój dom

Może to niesamowite uczucie dostać dom małżeński przy rozwodzie i mieszkać w nim samemu, ale nie walcz o niego za wszelką cenę. Jest duża szansa, że tak naprawdę nie stać cię na hipotekę, podatki, ubezpieczenie, utrzymanie i wszystkie inne koszty, które wiążą się z domem. Zamiast pozostawać przywiązanym do idei swojego małżeństwa, wybierz downsize. Wiele kobiet, które downsize po rozwodzie są bardziej niż zadowolone ze swojej decyzji, aby uzyskać coś mniejszego, wynająć lub nawet pozostać z rodziną. Nie tylko taniej jest się wyprowadzić, ale również emocjonalnie łatwiej jest nie mieszkać w domu, który kiedyś dzieliłaś ze swoim ex. Z bardziej przystępnym mieszkaniem przychodzi więcej pieniędzy, lepsze bezpieczeństwo finansowe i większe poczucie własnej wartości. I nie zapomnij, że będziesz miał szansę udekorować swój pojedynczy dom tak, jak chcesz, w końcu użyć swojej tablicy na Pinterest lub umieścić swoje umiejętności majsterkowania do dobrego wykorzystania.

Wymiana nieruchomości

Dom nie jest jedyną nieruchomością, którą musisz podzielić w trakcie rozwodu. Kiedy już będziesz gotowy do rozmowy ze swoim ex, upewnij się, że zadzwonisz do nich i ustalisz preferowany czas i datę spotkania i wymiany niektórych przedmiotów. Jest to nie tylko zachowanie cywilne, ale wymiana mienia jest nakazana przez prawo w wielu miejscach. Prawdopodobnie już wymieniłeś niektóre przedmioty, ale ważne jest, aby całkowicie to uporządkować, abyś mógł się zorganizować i kontynuować swoje nowe życie. I upewnij się, że od razu dokonasz inspekcji swojej własności. Na przykład, jeśli dostajesz samochód w swoim rozwodzie, zabierz go do dobrego serwisu samochodowego i sprawdź go. Im szybciej zajmiesz się wszelkimi kwestiami z nim związanymi, tym lepsze będzie twoje bezpieczeństwo. Dodatkowo, na dłuższą metę zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Ustal alimenty dla dzieci

Twój adwokat prawdopodobnie przygotował już dokumentację dotyczącą alimentów na dziecko. Jeśli otrzymujesz alimenty, nie musisz robić zbyt wiele, ale jeśli je dajesz, jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Upewnij się, że stworzysz dobry harmonogram swoich płatności (nie polegaj na państwie, aby prowadzić zapisy dla Ciebie). Nie płać gotówką, nawet jeśli twój ex zgadza się na tego typu transakcję. Dlaczego? Cóż, ta płatność nie pojawi się w twoim rekordzie i twój ex może twierdzić, że przegapiłeś swoją płatność.

Znajdź dobry system wsparcia

Ta ostatnia informacja na temat uporządkowania swojego życia po rozwodzie może być najważniejsza. Kiedy jesteś żonaty, twoja rodzina jest centrum twojego świata. Bez względu na to, jak bardzo byłeś nieszczęśliwy, wciąż miałeś partnera i może nawet dzieci. Miałeś kogoś, na kim można polegać z obowiązkami, rachunkami, posiłkami i dyskusjami. Po rozwodzie zastaniesz puste łóżko i stół jadalny i zostaniesz tylko ty i dzieci, a może tylko ty sam.

Aby przetrwać ten okres, upewnij się, że masz dobry system wsparcia. Może możesz polegać na rodzinie lub przyjaciołach. Może znajdzie się terapeuta lub life coach, który pomoże Ci pogodzić się z Twoją sytuacją. Spróbuj znaleźć miejsce, w którym możesz spotkać się z ludźmi o podobnym stylu życia i doświadczeniach. Uporządkowanie swojego stanu emocjonalnego jest równie ważne jak zadbanie o finanse, majątek i alimenty.

Rozwód to paskudna rzecz, ale często jest w 100% konieczny, abyś Ty i Twój ex mogli być znowu szczęśliwi. Po zadbaniu o wymienione powyżej rzeczy, możesz rozpocząć uzdrawianie i starać się jak najlepiej kontynuować swoje życie najlepiej jak potrafisz.


Autor Bio

Diana Smith jest pełnoetatową mamą dwóch pięknych dziewczynek zainteresowanych tematami związanymi z biznesem i marketingiem.

W wolnym czasie lubi ćwiczyć i przygotowywać zdrowe posiłki dla swojej rodziny.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl