1 czerwca 2021 Udostępnij

Proste porady dotyczące włosów i urody, które zmienią Twoje życie

Pogoda, Twoje środowisko i odżywianie to najważniejsze czynniki, które mają wpływ nie tylko na Twoją skórę, ale także na Twoje włosy. Możesz nie zauważyć natychmiastowej zmiany, ale rezultaty będą widoczne po kilku tygodniach lub miesiącach. Dzieje się tak dlatego, że Twoja skóra i włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i odżywiania, tak jak reszta Twojego ciała. Oprócz odpowiedniej diety, równie ważne jest zapewnienie stałej opieki i właściwego leczenia, aby utrzymać włosy i skórę w zdrowiu. Oto kilka łatwych do wykonania, ale bardzo skutecznych porad dotyczących włosów i urody, które odmienią Twoje życie.

Porady dotyczące pielęgnacji włosów

Zacznijmy od kilku prostych wskazówek dotyczących zdrowych i olśniewających włosów.

1. Myj włosy letnią wodą

Gorący prysznic może być relaksujący, ale jego negatywny wpływ na włosy i skórę głowy zdecydowanie nie jest tym, czego szukasz. Zawsze myj włosy letnią wodą, ponieważ bardzo gorąca woda może pozbawić włosy dobrych olejków, pozostawiając skórę głowy suchą, a włosy puszące się. Zwłaszcza włosy kręcone stają się bardziej suche po gorącym prysznicu.

2. Dwa razy w tygodniu myj włosy szamponem

Szampon jest niezbędny do pielęgnacji włosów, ale nadmierne stosowanie szamponów może prowadzić do utraty włosów. Szamponuj włosy dwa razy w tygodniu, zwracając szczególną uwagę na skórę głowy. Skóra głowy jest najważniejszą częścią procesu, ponieważ wytwarza oleje i wymaga głębokiego oczyszczenia. Używaj dobrej jakości szamponu, który jest dostosowany do Twoich włosów, czy to dla prostych zamków, czy szamponu dla włosów kręconych.

3. Odpowiednio odżywiaj włosy

Odżywki nie są nowością. Prawdopodobnie wiesz, że stosowanie odżywki jest ważne, ale czy znasz właściwy sposób stosowania odżywki? Zamiast nakładać odżywkę u nasady, zacznij nakładać ją na czubek włosów, a następnie rozprowadź ją na włosach grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Jeśli masz kręcone włosy, możesz nałożyć odżywkę u nasady, aby włosy były bardziej podatne na układanie, w przeciwnym razie unikaj obszaru skóry głowy przy nakładaniu odżywki.

4. Produkty do włosów bez spłukiwania mogą zdziałać cuda

Mycie włosów szamponem i odżywką to za mało. Jeśli kochasz swoje włosy, musisz zrobić jeszcze więcej, by uzyskać najlepsze rezultaty. Stosowanie odżywek bez spłukiwania lub masek do włosów raz na tydzień może zdziałać cuda dla Twoich włosów.

5. Termiczne zabiegi na włosy

Zabiegi termiczne na włosy są skuteczne, ale nie zawsze przyjazne dla budżetu. Pomagają one włosom wchłonąć niezbędne składniki odżywcze z masek i odżywek. Aby uzyskać magiczny efekt termiczny w domu, w ramach swojego budżetu, możesz użyć czepka termicznego na włosy po prysznicu. Czapki termiczne dostarczają włosom wymaganego ciepła w ciągu 20-25 minut, bez spalania włosów.

6. Ochrona włosów przed stylizacją

Możesz nie zdawać sobie sprawy z uszkodzeń, jakie wyrządzasz swoim włosom podczas ich stylizacji. Zawsze, gdy prostujesz włosy, zmieniasz ich naturalny wzór poprzez zastosowanie ciepła, które lekko lub w niektórych przypadkach całkowicie spala włosy, czyniąc je matowymi i suchymi. Z tego powodu, unikaj stosowania zbyt wysokiej temperatury na włosach i sięgnij po naturalne maski i żele do stylizacji. Jeśli już stosujesz ciepło na włosach, przed użyciem narzędzia do stylizacji, nałóż na nie serum termoochronne, aby zmniejszyć ich uszkodzenia.

Porady kosmetyczne

Teraz, gdy masz już uporządkowane włosy, przyjrzyjmy się, jak dbać o skórę.

1. Codziennie używaj kremu nawilżającego

Codziennie nawilżaj twarz przy pomocy dobrej jakości kremu nawilżającego. Twoja skóra potrzebuje wilgoci, aby się odmłodzić i dlatego krem nawilżający jest niezbędny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj dobrego kremu nawilżającego rano oraz przed pójściem spać.

2. Używaj domowego peelingu do twarzy

Scruby usunąć martwe komórki skóry dla właściwego oczyścić. Jednak zbyt wiele substancji chemicznych na twarzy może prowadzić do innych szkodliwych skutków dla skóry. Domowej roboty peelingi, takie jak cytryna, miód i scrub cukru da Ci naturalny blask bez żadnych niepożądanych reakcji.

3. Stosuj filtry przeciwsłoneczne

Promienie UV mogą być bardzo szkodliwe dla Twojej skóry zarówno w krótkim, jak i długim okresie czasu. Aby chronić swoją skórę, stosuj dobrej jakości krem z filtrem przeciwsłonecznym o wartości co najmniej SPF 25+. Nie zapomnij o ponownym nałożeniu kremu z filtrem, aby zapewnić sobie stałą ochronę przed słońcem.

4. Pij dużo wody

Kto nie zna cudu, jakim jest woda? Pij dużo wody - co najmniej dwa do trzech litrów dziennie - aby uzyskać gładką, promienną skórę. Picie wody nie tylko pomoże Ci uzyskać czystszą skórę, ale także zdrowsze włosy i szczuplejsze ciało. Zacznij więc pić wodę każdego ranka przed śniadaniem, a zobaczysz rezultaty. Konsekwentna rutyna, a nie sporadyczne zabiegi, pomoże Ci osiągnąć świecącą i zdrową skórę oraz mocne włosy. Wprowadź codzienną rutynę, która uwzględnia te wskazówki dotyczące włosów i urody, a na pewno zobaczysz rezultaty przy minimalnym wysiłku.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl