11 sierpnia 2021 Udostępnij

Sprzęt, który pomoże Ci ćwiczyć w domu

Pandemia koronawirusa i Covid-19 spowodowała zamknięcie siłowni, zajęć fitness i klubów sportowych w całym kraju na dłuższy okres czasu. Zachęciło to wielu z nas do rozpoczęcia ćwiczeń w domu i wdrożenia domowych treningów do naszej codziennej rutyny. Oczywiście, w miarę jak szczepionki są wprowadzane, obiekty fitness są otwierane z powrotem. Ale jeśli odkryłeś, że lubisz być w stanie ćwiczyć bez wychodzenia z własnej nieruchomości, możesz skorzystać z niektórych urządzeń przedstawionych poniżej!

Bieżnia

Bieżnie są jednym z najczęściej używanych elementów wyposażenia siłowni w całym kraju. Dlaczego? Cóż, pozwalają one chodzić, biegać lub biegać bez konieczności narażania się na działanie żywiołów lub trudnych warunków pogodowych i temperatur. Zamiast tego możesz ćwiczyć w zamkniętym pomieszczeniu. Wielu z nas uważa, że jest to bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Oczywiście, bieżnia jest dość duża inwestycja do domu. Więc może warto rozważyć sfinansowanie zakupu i spłacanie go w mniejszych ratach. Niektórzy sprzedawcy oferują plany finansowe dla Ciebie. Alternatywnie, możesz sprawdzić przewodnik Najnowsze oferty na temat kart kredytowych o niskim oprocentowaniu.

Rower stacjonarny

Jeśli jesteś fanem spin class, rower statyczny w domu może być idealnym zakupem dla Ciebie. Oferta rowerów statycznych na rynku jest szeroka, od prostych i minimalistycznych rowerów po marki takie jak Peloton, które posiadają ekrany, na których można uczestniczyć w wirtualnych zajęciach. Wybór odpowiedniego dla Ciebie roweru będzie w dużej mierze zależał od Twojego budżetu. Przeczytaj więc recenzje, poznaj opinie innych i zdecyduj się na coś, co spełni Twoje potrzeby!

Ciężary

Jeśli lubisz podnosić ciężary, do wyboru masz wiele zestawów domowych ciężarków. Dla małych ciężarów, po prostu upewnij się, że ćwiczysz właściwą technikę. Dla większych ciężarów, powinieneś dostać jakiś rodzaj klatki lub stojaka dla bezpieczeństwa. Powinno to zapewnić, że jeśli upuścisz ciężar, nie wyląduje on na tobie i będzie utrzymywany w miejscu nad tobą.

Biegun

Pole fitness zyskał popularność w ostatnich latach. Wcześniej trochę zaangażowany z działalności, istnieją teraz pole klas fitness w całym kraju. Ta forma ćwiczeń jest doskonałym sposobem na budowanie siły górnej części ciała, pracy na klatce piersiowej i mięśni pleców i poprawy elastyczności. Plus, to jest zabawa! Teraz, uczęszczanie do klasy raz w tygodniu lub tak jest wielki. Ale jeśli masz swój własny biegun w domu, można ćwiczyć swoje ćwiczenia kondycyjne bardziej regularnie. To pomoże Ci awansować szybciej! Wybierz niezawodny biegun od wiarygodnego producenta i upewnij się, że jest on zainstalowany prawidłowo. Możesz również rozważyć zainwestowanie w maty antyuderzeniowe, aby zapewnić sobie miękkie lądowanie w razie upadku.

To, oczywiście, tylko kilka przykładów. Z dostępnym miejscem i pieniędzmi, można ustawić prawie każdy kawałek siłowni lub sprzętu do ćwiczeń w swoim domu. Upewnij się, że przyjrzysz się opcjom, które rozważasz w pełni i weź pod uwagę koszty, przestrzeń i (co najważniejsze) bezpieczeństwo przed inwestycją.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl