22 listopada 2022 Udostępnij

Łatwe sposoby na przywrócenie porządku w życiu

Niektórzy ludzie są z natury zorganizowani i wydają się mieć wszystko pod kontrolą. Inni, jak my, są niechlujni pod każdym względem - często się spóźniamy, często gubimy rzeczy, często zapominamy o ważnych datach itp. Ale podczas gdy te negatywne nawyki są trudne do naprawienia, nie jest niemożliwe, aby pozbyć się ich i zorganizować swoje życie. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci przywrócić porządek w Twoim życiu w ciągu kilku tygodni:

Cut Back On Unnecessary Activities

Poświęć kilka dni na spisanie wszystkich czynności, które wykonujesz i ile czasu spędzasz na każdej z nich. Zbadaj listę i zobacz, czy możesz wyciąć na niektórych bezużytecznych działań, które nie robią nic korzystnego w swoim życiu, takich jak oglądanie telewizji, scrolling TikTok i iść złapać jedzenie, gdy masz jedzenie w domu. Zobacz, jak możesz ograniczyć te rozproszenia i poświęcić więcej czasu na rzeczy, które są rzeczywiście ważne, takie jak spędzanie wysokiej jakości czasu z rodziną i przyjaciółmi, koncentrując się na postępie kariery i biorąc czas na refleksję nad swoim życiem.

Przygotuj się na następny poranek

Jeśli często zdarza Ci się wpadać w panikę rano, bo zaspałeś lub zapomniałeś przygotować ważne rzeczy na ten dzień, przygotuj się na noc wcześniej. Prawda jest taka, że nasze "wieczorne jaźnie" są bardzo samolubne i zrobiłyby wszystko, żeby tylko było im wygodnie. Ale to nie robi naszemu "porannemu ja" żadnych przysług. Aby wnieść trochę spokoju i porządku do swoich poranków, możesz przygotować swój strój do pracy, przygotować śniadanie, ustawić dzbanek z kawą, aby rozpocząć pracę przed obudzeniem się, itp. Wszystko to zajmie ci 15-20 minut, ale będzie miało dla ciebie ogromne znaczenie.

Zorganizuj swoją przestrzeń

Jeśli zazwyczaj jesteś bardzo odpowiedzialny ze swoją pracą i zobowiązaniami społecznymi, nie oznacza to, że każda część twojego życia jest w najlepszej formie. Wielu z nas zmaga się z utrzymaniem porządku i organizacji w domu z powodu stresu, przepracowania, a czasem lenistwa. Cóż, to co możesz zrobić, aby przywrócić porządek w swoim domu, to zainwestować w nową szafę. Na przykład Australijczycy nauczyli się, że szafy walk-in są znacznie łatwiejsze do utrzymania porządku, więc inwestują w nie w całym kraju. Sprawdź najpopularniejsze szafy walk in i rozważ umieszczenie jednej w swoim domu. W ten sposób nie tylko zyskasz dużo więcej miejsca na swoje rzeczy, ale także będziesz miał łatwy sposób na ukrycie wszelkich zagraconych miejsc. Ja jest także mądry robić gruntownego decluttering i umieszczać rzeczy ty decydujesz utrzymywać w praktycznych składowych koszach.

Zapisz rzeczy w dół

Nowy Burger Drwala już dostępny w McDonald's!

Za każdym razem, gdy myślisz, że będziesz pamiętać o zrobieniu czegoś, po prostu okłamujesz siebie. Nie pozwól, by wielkie okazje przeszły obok ciebie, bo nie zapisałeś przypomnień. Chwyć mały notatnik do notatek i śledź wszystkie ważne rzeczy, takie jak harmonogram pracy, sprawunki po pracy, zobowiązania społeczne itp. Ten zeszyt może być nawet świetnym miejscem do zapisywania swoich pomysłów.

Daj sobie trochę czasu na odpoczynek

Bardzo ważne jest, aby cieszyć się okresem przejściowym między pracą a domem i odwrotnie. Jeśli pracujesz z biura, ten czas przejściowy można spędzić dojeżdżając do pracy, chwytając sałatkę w drodze do domu lub przechodząc przez lokalny park. Oddzielenie pracy od życia jest znacznie trudniejsze, gdy pracujesz w domu, ale nie jest to niemożliwe. To, co sprawdza się u wielu osób, to zrobienie krótkiego spaceru po zakończeniu dnia pracy i przed położeniem się, aby się zrelaksować. Możesz też wykonać lekką medytację przez 10-15 minut. Znacznie mniej zdrowym nawykiem jest sprawdzanie mediów społecznościowych przez kilka minut, ale to też działa.

Weź dzień wolny

Dla wielu może to być kosztowna inwestycja, zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub freelancerem. Jednak, gdy zobaczysz korzyści z tej inwestycji, poczujesz się o wiele lepiej o pieniądzach i czasie, które możesz "stracić". To, co możesz zrobić, aby zrelaksować się i oswoić szaleństwo, to wziąć jeden dzień w tygodniu, aby zrobić absolutnie nic - bez pracy, bez sprawunków, bez wymuszonych zobowiązań społecznych. Ten wolny dzień pomoże Ci zrelaksować się fizycznie i psychicznie, da Ci czas na wyobrażenie sobie przyszłości, utrzymanie równowagi, zmierzenie się z rzeczywistością i poprawę nastroju.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl