18 czerwca 2021 Udostępnij

Te wskazówki pomogą Ci pozostać w formie na zawsze

Jeśli chodzi o trening, możesz myśleć o uzyskaniu sprawności fizycznej. Główną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że rozpoczęcie nie jest problemem. Problemem jest utrzymanie sprawności fizycznej. Oficjalne wytyczne mówią, że dorośli powinni wykonywać ćwiczenia siłowe, jak również 150 minut umiarkowanej aktywności tygodniowo. Może to być trudne do wykonania, zwłaszcza jeśli prowadzisz bardzo intensywny tryb życia.

Dlaczego warto ćwiczyć

Zbyt często społeczeństwo promuje fitness jako oparty na krótkoterminowej motywacji. Badania wykazały, że większość młodych ludzi pójdzie na siłownię, jeśli chcą zmienić swój wygląd. Mogą oni chcieć schudnąć, a nawet ujędrnić się. To wszystko jest bardzo dobrze, ale jeśli skupić się na natychmiastowe pozytywne uczucie, to nie pomoże Ci w przyszłości. Jedynym sposobem, że masz zamiar być w stanie priorytetowo czas do treningu jest, jeśli jesteś w stanie uzyskać bardziej przekonujący powód, aby to zrobić. Pomyśl o tym, może chcesz schudnąć, ale może również cieszyć się nową głęboką poczucie energii, która pochodzi z nim zbyt. Możesz cieszyć się spotkanie z ludźmi na swoich biegów, a nawet mówić do ludzi na siłowni na bieżąco. Im więcej powodów można znaleźć do pracy na zewnątrz, tym bardziej będziesz korzystać w przyszłości.

Nie musisz kochać

To jest pomocne dla Ciebie, aby spróbować i uniknąć robienia rzeczy, których nie lubisz. Jeśli nie lubisz jeździć na rowerze lub na rolkach, to nie rób tego. Wiele osób, które trzymają się ćwiczeń mówi, że czują się lepiej, gdy to robią. Spróbuj skupić się na elementach, które sprawiają Ci przyjemność, ponieważ jeśli tak zrobisz, wtedy fizyczna reakcja Twojego ciała będzie silniejsza i może się okazać, że czerpiesz z tego również wiele przyjemności. Dla wielu ludzi oczywistym wyborem nie będzie ten, który faktycznie im się spodoba. Na przykład, jeśli widzisz w swojej okolicy wielu biegaczy, możesz pomyśleć o rozpoczęciu uprawiania joggingu. Jeśli jednak nigdy nie przepadałeś za joggingiem, to nie rób tego. Zamiast tego popracuj nad treningiem siłowym. Nie musisz go uwielbiać - ale musisz go lubić. Jeśli obawiasz się ćwiczyć w miejscach publicznych, ponieważ nadmiernie się pocisz, być może warto odwiedzić lekarza.

Powolny start

Niebezpieczeństwo podejścia "nowy rok, nowy ja" polega na tym, że możesz ulec pokusie, aby wskoczyć i zrobić wszystko, co możesz na raz. Możesz spróbować zmienić swoją dietę, zacząć ćwiczyć, rzucić picie, a nawet palenie - wszystko w tym samym czasie. W ciągu kilku dni może się okazać, że po prostu nie jesteś w stanie utrzymać się na szczycie wszystkiego i że w końcu przegrywasz. Jeśli chcesz to obejść, to musisz spróbować ćwiczyć raz lub dwa razy w tygodniu. Musisz również spróbować i opóźnić zmianę diety na czas. Kiedy jesteś w rutynie chodzenia na siłownię i robisz to wszystko dość pewnie, można następnie łatwo dodać więcej zmian do swojej rutyny. To pomoże Ci o wiele więcej niż zdajesz sobie sprawę, a także daje szansę, aby naprawdę wykorzystać swój prawdziwy potencjał.

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl