28 lutego 2022 Udostępnij

Wyposażanie pierwszej kuchni: Ostateczna lista kontrolna tego, czego potrzebujesz

Kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu i musi być wyposażona we wszystkie niezbędne narzędzia. Niestety, wiedząc, czego potrzebujesz do swojej pierwszej kuchni może wydawać się zniechęcające. Możesz znaleźć się zastanawiając się, gdzie zacząć lub co kawałki są niezbędne. Ten artykuł zawiera wskazówki, które pomogą Ci kawałek razem ostatecznej listy kontrolnej, co trzeba do pierwszej kuchni.

Sprzęt do odmierzania

Zestaw kubków pomiarowych mogą być używane do pomiaru płynów, takich jak woda, mleko, olej, itp. Są one dostępne w wielu odmianach, w tym z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej, i nie ma potrzeby, aby używać oddzielnych kubków podczas gotowania i picia! Łyżki miarowe mogą być używane do odmierzania małych ilości płynnych lub suchych składników i zazwyczaj są one dostarczane w zestawach.

Możesz znaleźć świetne okazje odwiedzając specjalistyczne sklepy kuchenne online. Wagi są niezbędnym elementem wyposażenia kuchni i można uzyskać wersje cyfrowe (w tym podwójne skale platformy), a niektóre mają wyświetlacz LCD. Inne są w stylu vintage, z miskami ze stali nierdzewnej lub są w stanie działać na Bluetooth.

Artykuły AGD

Białe sprzęty to sprzęty, które są dosłownie białe, jak klasyczna lodówka. Rozważ białe urządzenia, gdy kupujesz swój pierwszy dom lub remont istniejącej kuchni, ponieważ biały jest czysty i świeży wygląd.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, należy rozważyć uzyskanie lodówki, zamrażarki, zmywarki, kuchenki mikrofalowej, pralki i suszarki (nie wszystkie muszą być przechowywane w kuchni!). Ponadto, opcje energooszczędne pozwolą zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media.

Garnki i patelnie

Upewnij się, że możesz ugotować większość potraw w garnkach i patelniach w swojej kuchni. Świetnie, jeśli są one nieprzywierające, a jeszcze lepsza jest kombinacja różnych materiałów (np. patelnia ze stali nierdzewnej i ceramiczna patelnia). Jeśli Twój budżet na to pozwala, powinieneś zainwestować w przedmioty wyższej jakości, które posłużą Ci dłużej. Niższej jakości patelnie, jeśli nie są odpowiednio traktowane, mogą z czasem się wypaczyć lub porysować swoją powierzchnię. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest odczucie wagi w dłoni: powinna być ona dobrze wyważona i nie za ciężka.

Zawsze dobrze jest mieć pod ręką pokrywki do garnków, ponieważ pomagają one w szybszym gotowaniu potraw. Zapobiegną one również rozpryskiwaniu się potrawy w trakcie procesu.

Małe urządzenia

Robot kuchenny pomoże Ci pokroić, pokroić w kostkę, zetrzeć na tarce lub zmiksować warzywa z łatwością i w krótszym czasie, niż gdybyś to robił ręcznie. Jest to również dobre rozwiązanie, jeśli lubisz robić własne sosy (np. pesto), które wymagają posiekania różnych składników na drobne kawałki, zanim będą gotowe do spożycia. Zakup małych urządzeń, takich jak te, pozwoli Ci na swobodę eksperymentowania z różnymi przepisami bez konieczności poświęcania zbyt wiele czasu na przygotowywanie jedzenia. Miksery, blendery i upłynniacze są również dobrym pomysłem, aby mieć w swojej kuchni.

Wolnowar jest w zasadzie odpowiednik crockpot, że można podłączyć do gniazdka elektrycznego, zamiast używać gazu. Ja jest wielki jeżeli ty chcesz robić zupom, gulaszom lub gotującym mięsom ponieważ ja może utrzymywać jedzenie ciepłego dla godzin bez jakaś nadzoru. To także gotuje mięso tak delikatne, że spada z kości. Szybkowar pozwoli Ci na szybkie gotowanie posiłków, a także zaoszczędzi energię elektryczną dzięki gotowaniu żywności w wysokiej temperaturze.

Noże

Ostre noże są niezwykle ważne, ponieważ krojenie rzeczy tępym nożem jest niezwykle trudne i czasochłonne. Dobry zestaw noży jakości będzie trwać całe życie, jeśli są one zadbane prawidłowo, więc są one zdecydowanie inwestycja, która jest warta pieniędzy. Warto zaopatrzyć się w co najmniej trzy różne rodzaje:

 • nóż kuchenny/kuchenny (do ogólnego użytku)
 • nóż do krojenia (do małych zadań, takich jak obieranie lub usuwanie skorupek z krewetek)
 • nóż do chleba (do przecinania miękkich produktów spożywczych bez ich zgniatania (np. pomidorów))

Te powinny obejmować wszystkie ogólne potrzeby w kuchni, jeśli chodzi o siekanie warzyw lub mięsa na mniejsze kawałki, obieranie owoców lub pieczenie elementów, takich jak chleb lub zapiekanki.

Różne przedmioty

Oto kilka innych niezbędnych rzeczy, które możesz dodać do swojej listy:

 • Deska do krojenia
 • Drewniane łyżki, szpatułki i szczypce
 • Ostrzałka do noży
 • otwieracz do puszek
 • Otwieracz do butelek
 • Ręczniki kuchenne
 • Talerze, miski, kubki, szklanki, widelce/ łyżki/ noże itp.
 • Przyprawy
 • Środki czystości

Jak widzisz, jest wiele rzeczy, które musisz kupić, i nie zapomnij kupić porządnej kuchenki, jak również! W zamian za trochę badań i inwestycji finansowych, Twój czas gotowania będzie radością i zarówno Ty, jak i Twoi bliscy docenicie rezultaty.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl