24 marca 2021 Udostępnij

5 popularnych modeli smartwatchy dla dzieci

Inteligentne zegarki to urządzenia, które są przeznaczone nie tylko dla dorosłych użytkowników, ale również dla dzieci. Modele dla dzieci wyróżniają się designem i wygodną funkcjonalnością. Urządzenia umożliwiają rodzicom podgląd lokalizacji dziecka i komunikację z nim za pomocą połączenia wideo. Dodatkowo, smartwatche posiadają przycisk "SOS", za pomocą którego można błyskawicznie wysłać sygnał do wszystkich zsynchronizowanych urządzeń. Gdy funkcja ta zostanie aktywowana, rodzice zostaną natychmiast powiadomieni.

5 popularnych modeli smartwatchy dla dzieci

ELARI KidPhone Lite

ELARI KidPhone Lite to model o przyjemnym designie i bogatej funkcjonalności. Do urządzenia można podłączyć kartę SIM, dzięki czemu dziecko może być zawsze połączone i odbierać połączenia przychodzące. Warto też zwrócić uwagę na pojemność baterii. Urządzenie wymaga ładowania raz na tydzień lub rzadziej, co pozwala nie martwić się o to, że zegar nagle się wyłączy.

Dodatkowo urządzenie posiada opcję, dzięki której rodzice mogą połączyć się z zegarkiem i słyszeć, co dzieje się wokół dziecka. Ponadto, jeśli urządzenie zostanie zgubione, można śledzić jego lokalizację i wrócić po nie.

ELARI KidPhone Fresh

ELARI KidPhone Fresh to wygodny i lekki zegarek, który nie powoduje dyskomfortu w codziennym użytkowaniu. Warto również zwrócić uwagę na ochronę ip67, dzięki której urządzenie nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem wilgoci i kurzu. Urządzenie może wytrzymać zanurzenie w wodzie przez niewielką ilość czasu.

Funkcjonalność gadżetu wspiera ograniczanie geoogrodzenia, w którym może znajdować się dziecko. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć promień geoogrodzenia, po prostu przewijając suwak w ustawieniach od 200 do 2000 metrów. Jeśli zegarek dziecka znajdzie się dalej niż określony promień, rodzice otrzymają powiadomienie na swój telefon.

ELARI KidPhone 4G

ELARI KidPhone 4G to prosty w obsłudze smartwatch, który od analogów różni się obecnością asystenta głosowego "Alice". Z jego pomocą dziecko może ustawić niezbędne komendy, jeśli nie ma możliwości ręcznego skonfigurowania funkcjonalności. Ponadto gadżet obsługuje opcję 4G, dzięki której można szybko wysyłać wiadomości i najdokładniej zlokalizować zegarek.

Z wad, warto zwrócić uwagę na pojemność baterii. Ze względu na rozbudowaną funkcjonalność, ładowanie wystarcza na cały dzień aktywnego użytkowania zegarka. Wyłączenie tych opcji powoduje wydłużenie czasu pracy urządzenia.

ELARI KidPhone 3G

ELARI KidPhone 3G to uniwersalny model, który charakteryzuje się jakością złożenia i zestawem przydatnych funkcji. GPS-tracker pozwala rodzicom na podgląd lokalizacji ich dziecka. Na uwagę zasługuje również opcja komunikacji wideo. Osoba nosząca może pokazać teren wokół siebie, co jest przydatne, gdy dziecko się zgubi.

Dodatkowo, do systemu zegarka podłączony jest asystent głosowy "Alice". Dziecko nie musi ręcznie aktywować żądanych funkcji. Wystarczy wypowiedzieć odpowiednią komendę, po której urządzenie wykona zadanie.

Aby zachować wygląd urządzenia, zalecany jest zakup szkła ochronnego. Często dzieci noszą zegarek beztrosko, dlatego producent sugeruje zwiększenie poziomu ochrony. W rezultacie można uniknąć zarysowań, pęknięć i innych poważniejszych uszkodzeń mechanicznych gadżetu.

Jet Kid Swimmer

Jet Kid Swimmer to budżetowe urządzenie, które różni się od poprzednich modeli oryginalnym designem. Jedną z głównych zalet zegarka jest dokładne pozycjonowanie. Błąd może wahać się w wartościach od 50 do 150 metrów. Warto też zwrócić uwagę na jakość komunikacji. Użytkownicy dobrze słyszą się nawzajem i nie ma żadnych zakłóceń pochodzących od urządzenia.

Smartwatch posiada ochronę przed wilgocią i kurzem. Dziecko nie musi zdejmować urządzenia przed myciem rąk lub w czasie deszczu. Z wad, warto zwrócić uwagę na pojemność baterii. Przy aktywnym korzystaniu z urządzenia ładowanie trwa przez jeden dzień.

Aby zapoznać się ze wszystkimi modelami inteligentnych zegarków i opiniami o nich od prawdziwych klientów, zapraszamy na stronę KUPI.TUT.BY. Istnieje również wiele kategorii produktów z charakterystyką techniczną i cenami z różnych sklepów.

 

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl