28 marca 2023 Udostępnij

3 powody, dla których potrzebujesz osobistego trenera

Jeśli twoje cele obejmują uzyskanie zdrowia, utratę wagi lub zwiększenie siły, chodzenie na siłownię i trening może czuć się samotnie. Nie musisz tego robić sam. Praca z trenerem osobistym może pomóc Ci osiągnąć cele zdrowotne szybciej i łatwiej niż robienie tego na własną rękę.

Trener osobisty jest ekspertem w dziedzinie sprawności fizycznej i tworzenia programów treningowych. Możesz pracować z trenerem online, poprzez aplikację lub osobiście. Z tak wielu różnych sposobów pracy z trenerem osobistym, można znaleźć jeden, który działa z budżetu. Choć istnieją dziesiątki korzyści z pracy z trenerem osobistym, oto trzy powody, dla których go potrzebujesz.

Dostajesz trening dostosowany do potrzeb klienta

Jedną z najlepszych korzyści płynących z pracy z osobistym trenerem jest to, że dostajesz dostosowane treningi. Twoje ciało i potrzeby ćwiczeń są tak wyjątkowe jak Ty. Mogą tworzyć treningi, które są zindywidualizowane do Twoich potrzeb, wszelkie urazy masz, i cele, które pracujesz w kierunku.

Trener osobisty najpierw oceni, jak się poruszasz i obserwuje cię podczas treningu. Następnie, będą pracować z tobą, aby wymyślić plan, aby osiągnąć swoje cele, w tym odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Mogą one pomóc zrównoważyć podnoszenie ciężarów z cardio i zawsze mają coś innego do pracy na podczas gdy jesteś na siłowni.

Nigdy nie znudzisz się swoimi treningami

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy pracujemy na własną rękę, trzymamy się tych samych ćwiczeń, które znamy i czujemy się komfortowo robi. To w końcu stanie się nudne i może nawet prowadzić do kontuzji. Jeśli się znudzisz, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zaczniesz opuszczać dzień na siłowni.

Praca z osobistym trenerem zapewnia, że dostajesz różnorodne ćwiczenia zawarte w treningu i że robisz różne ruchy lub rodzaje procedur treningowych i nie nudzić. Posiadanie różnorodności w swoich treningach poprawia swoje zdrowie i zdolności fizyczne bardziej niż wykonywanie tych samych ćwiczeń w kółko.

Odpowiedzialność za osiąganie swoich celów

Jednym z najważniejszych powodów, aby pracować z trenerem osobistym jest osiągnięcie swoich celów. To korzyści swoje cele w dwóch sposobów:

  • Stają się Twoim partnerem do odpowiedzialności
  • Mają wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć ambitny, dostosowany do potrzeb plan, aby osiągnąć swój cel

Dając Ci odpowiedzialność za osiągnięcie celów, Twój osobisty trener pomaga Ci dotrzeć tam szybciej. Łatwiej jest pokazać się na siłowni, gdy wiesz, że ktoś tam na Ciebie czeka. Są tam, aby zmotywować Cię do dotarcia na siłownię, jak również motywować Cię podczas całego treningu.

Jeśli szukasz kickstart swoje cele zdrowotne, trzeba osobistego trenera. Pomogą Ci one pozostać odpowiedzialnym za swoje cele i mogą tworzyć niestandardowe treningi, dzięki czemu nigdy nie będziesz się nudzić. Osiągnij swoje cele szybciej i z większą łatwością, pracując z osobistym trenerem.

Magdalena Olszak

Redakcja mmozin.pl