15 sierpnia 2021 Udostępnij

Jak działa Dermapen Skin Needling?

W swoich poszukiwaniach idealnego zabiegu, który sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać młodziej i zdrowiej, być może natknąłeś się na igłowanie skóry Dermapen. Ta innowacyjna procedura zyskała ostatnio dużą popularność - i to nie bez powodu. Ale czym dokładnie jest? I czy jest to zabieg odpowiedni dla Ciebie? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć!

Co to jest dermapen skin needling?

Dermapen Skin Needling jest rodzajem mikroigłowania, popularnego zabiegu kosmetycznego, który wykorzystuje narzędzie przypominające długopis, aby lekko zranić skórę. Mimo, że uraz jest minimalny, wystarczy, aby pobudzić produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza.

Jako wysoce skuteczna procedura, skin needling może poprawić wygląd skóry na wiele sposobów. Zazwyczaj jednak stosuje się ją w celu spowolnienia procesu starzenia, leczenia blizn potrądzikowych i redukcji uszkodzeń posłonecznych. Mimo że do nakłuwania skóry wykorzystuje się maleńkie igły, zabieg nie jest zbyt inwazyjny. Jest to więc doskonały wybór dla osób, których skóra nie reaguje na inne zabiegi, a mimo to nie chcą poddawać się pełnemu zabiegowi chirurgicznemu.

Jak to działa?

Niektórzy z Was zapewne wzdragają się na samą myśl o igłach, bez względu na to, jak małe by one nie były. Wyjaśnimy więc, jak wygląda zabieg igłowania skóry z użyciem urządzenia Dermapen - być może dzięki temu poczujesz się spokojniej.

Zanim rozpocznie się właściwy zabieg, lekarz oczyści skórę i nałoży na nią żel z kwasem hialuronowym. Następnie weźmie pióro z mikroigłami i przejdzie po Twojej skórze, tworząc mikronakłucia. Będzie to stymulować produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra stanie się jędrniejsza i bardziej puszysta.

Ponieważ Dermapen oznacza użycie igieł i powodowanie drobnych urazów, będziesz odczuwać pewien dyskomfort. Nie jest to do końca ból - raczej uczucie kłucia. W miarę jak lekarz powtarza zabieg na tym samym obszarze kilka razy, może się on nieco nasilać, ale nigdy nie jest nie do zniesienia.

Cały zabieg powinien trwać około dwudziestu minut, po czym skóra może być zaczerwieniona, sucha i napięta. Lekarz poinformuje Cię, jak dbać o skórę w ciągu najbliższych kilku dni oraz co możesz, a czego nie możesz robić. Zwykle zaleca się, aby nie nakładać niczego na twarz przez co najmniej sześć godzin i unikać ćwiczeń przez jeden dzień. Ponadto, lekarz może dać Ci specjalne serum lub lotion do stosowania przez kilka następnych dni.

Czy to działa?

Chociaż cały proces jest szybki, a okres rekonwalescencji krótki, nadal chcesz mieć jakąś zapłatę za przejście przez niego. Na szczęście, możemy Cię zapewnić, że Dermapen rzeczywiście robi to, co obiecuje. Z pewnością nie jest to tylko kolejna moda na pielęgnację skóry.

Kiedy Twoja skóra całkowicie wygoi się po zabiegu, będzie wyglądała na jędrną, pełną blasku, a drobne zmarszczki staną się mniej widoczne. Twoje pory będą również mniejsze, a nakładanie makijażu będzie łatwiejsze i gładsze.

I to tylko po jednym zabiegu! Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinnaś wykonać ich około sześciu, każdy w odstępie czterech tygodni. Następnie możesz ograniczyć się do dwóch zabiegów rocznie, aby zachować świeży wygląd skóry.

Podsumowując

Czy chcesz, aby Twoja skóra wyglądała zdrowo i młodo jak najdłużej? W takim razie zabieg igłowania skóry Dermapen może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jest to bezpieczny, szybki i skuteczny zabieg, dający długotrwałe rezultaty, wymagający minimalnej konserwacji. Co więcej, zabiegi mikroigłowania są obecnie dość łatwe do znalezienia, gdyż wykonuje je większość dermatologów i chirurgów plastycznych.

Na co więc czekasz? Zarezerwuj zabieg igłowania skóry Dermapen już dziś i obserwuj, jak Twoja skóra staje się tym, czym zawsze chciałaś, aby była!

* wspólny post

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl