21 września 2017 Udostępnij

Kupujesz w dyskoncie lub markecie? Dowiedz się jak oszczędzić!

Można markety potraktować jako wielkie maszyny do sprzedawania. Produkty w dużych sklepach układane są zawsze tak, by przyciągać naszą uwagę.

Krążenie między regałami sprawi, że dostrzeżemy i kupimy wiele produktów, które w rzeczywistości nie są nam potrzebne, ale ich opakowanie jest rzeczywiście świetne i będzie nas kusić wspaniałym zapachem. Wiedzieć mogą o tym ludzie, którzy odpowiadają za to jak ustawia się regały metalowe w markecie. Jeśli chce się unikać niepotrzebnych wydatków możecie przeczytać wskazówki, które tutaj mamy dla Was.

Spójrz na dół i do góry

Supermarkety są znane z tego, że na wysokości naszych oczu oraz w zasięgu ręki znajdują się te produkty, które są najdroższe i to co firma chce sprzedać a nie to co my chcemy tak naprawdę kupić. Producenci dużych firm mają bowiem praktykę płacenia marketom dużych pieniędzy, by ich produkty stały w odpowiednim miejscu. To zapewniać będzie dobry poziom sprzedaży. W czasie zakupów patrzmy na te produkty, które są na dolnych półkach albo tych w górze. Tam będzie najlepsza okazja na zakupy w dobrej cenie.

Korzystaj z promocji, ale z głową

W większości marketów produkty, którym kończy się data przydatności będą wystawiane na promocję. Dzieje się tak dlatego, że sklep chce się ich jak najszybciej pozbyć, by nie ponosić w tym zakresie strat, gdy się przeterminują. Ustawia się je w taki sposób, by ładnie wyglądały. Dąży się do przykuwania uwagi klientów. Do kupowania może nas zachęcać również niższa cena, jednak taka promocja nie zawsze będzie opłacalna. Warto zwracać uwagę na to co dokładnie pisze w warunkach promocji. Jeśli produkt występuje w różnych wariantach może się okazać, że na przykład to co nas interesuje akurat z danej promocji będzie wyłączone.

Zakupy w doskoncie

jak oszczędzać na zakupach w Leroy Merlin w Warszawie

Porównaj ceny jednostkowe

Nie wszystkie sklepy podają nam cenę jednostkową nawet, mimo tego że to obowiązek. Na półkach można jednak przy niektórych produktach sprawdzić cenę za litr czy kilogram i w ten sposób jesteśmy w stanie najlepiej ocenić czy dany produkt będzie opłacalny, czy lepiej go unikać.

Kupuj produkty ekologiczne

Czy ekologiczne produkty muszą być drogie? Nie zawsze tak będzie. Warto przekonać się na własnej skórze jak świetnym wyborem będą owoce bez pestycydów oraz mięso, które będzie bez sztucznej zaprawy.

Przelicz koszt swojej wygody

Wszelkie już pokrojone produkty takie jak marchewka, ser czy sałata są wygodne, ale drogie i bardzo szybko przekonamy się, że nie miało to większego sensu, dlatego lepiej kupić 2 kg całej marchwi niż pół kg krojonej za taką samą cenę.

Robert Chmielowski

Redakcja mmozin.pl