22 listopada 2022 Udostępnij

Czy hipnoza pomoże Ci rzucić palenie?

Rzucenie palenia nigdy nie było tak ważne jak dziś. Wraz z powszechną dostępnością e-papierosów i długopisów vapingowych, łatwiej niż kiedykolwiek można nabrać tego nawyku, co sprawia, że jeszcze ważniejsze jest uzyskanie pomocy od profesjonalistów, gdy chce się rzucić palenie na dobre.

Hipnoza dla osób rzucających palenie może być narzędziem, które pomoże Ci to osiągnąć, jeśli poświęcisz czas na zrozumienie, jak działa hipnoza i co dokładnie sprawia, że jest tak skuteczna w pomaganiu ludziom w rzuceniu palenia na dobre.

Czy jesteś gotów włożyć wysiłek?

Hipnoterapia nie jest dla każdego. Jeśli nie jesteś zaangażowany w rzucenie palenia, nie będzie ona bardzo skuteczna i może w ogóle nie pomóc. Bądź ze sobą szczery, kiedy oceniasz hipnoterapię lub jakiekolwiek inne leczenie uzależnień. Jeśli chcesz rzucić palenie i chcesz spróbować hipnoterapii, to ten wpis jest idealny dla Ciebie!

Ten wpis na blogu będzie mówił o tym, jak hipnoterapia może pomóc w rzuceniu palenia. Jest to świetna opcja, jeśli próbujesz rzucić palenie, ale nie wiesz, gdzie zacząć. Przejdziemy przez to, co to jest, dlaczego ludzie używają go i korzyści z jego stosowania, a także podzielimy się kilkoma wskazówkami, jak sprawić, by twoje doświadczenie było lepsze.

Korzyści z hipnotyzmu

Udowodniono, że hipnoterapia jest skutecznym sposobem rozwiązywania problemów z uzależnieniami, takimi jak palenie. Niezależnie od tego, czy chcesz rzucić lub ograniczyć swój nałóg palenia, warto porozmawiać z terapeutą o rzuceniu palenia w sposób bardziej naturalny.

Hipnoza jest metodą leczenia, w której osoba wchodzi w zmieniony stan świadomości i jest podatna na sugestie terapeuty. Jest to metoda bezkonfrontacyjna i zazwyczaj bezbolesna. Osoba poddana hipnozie wygląda jak ktoś, kto śpi lub marzy.

Co się stanie podczas sesji?

To, czego doświadczysz podczas sesji hipnozy, zależy od głębokości transu, który zostanie osiągnięty. Dla większości osób polega on na intensywnym stanie relaksacji, w którym świadoma świadomość staje się coraz bardziej oddalona. Podczas tego stanu przekazywane są pozytywne sugestie dotyczące zmian, które mają pomóc w osiągnięciu celu.

Osoba jest następnie doprowadzony z powrotem do stanu czuwania i czujności z niektórych możliwych skutków ubocznych, w tym jest emocjonalnie obciążony lub nawet tymczasowo amnezji o tym, co transpired podczas sesji. Poza korzyściami terapeutycznymi, hipnoterapia może ułatwić rzucenie palenia poprzez zajęcie się pragnieniami i zastąpienie złych nawyków dobrymi.

Jakie są alternatywy dla hipnoterapii w rzucaniu palenia?

Nikotynowe terapie zastępcze, terapia behawioralna i produkty lecznicze są powszechnymi alternatywami dla hipnoterapii rzucania palenia. Nikotynowe terapie zastępcze mogą obejmować takie rzeczy jak plastry nikotynowe, gumy lub pastylki.

Terapia behawioralna polega na ćwiczeniach i terapii poznawczej, która może pomóc Ci wypracować Twoje wyzwalacze palenia, abyś mógł je pokonać. Jeśli chodzi o leczenie farmakologiczne, najlepiej skonsultować się z lekarzem na temat dostępnych środków dla osób, które chcą rzucić palenie, ale nie udało im się zastosować innych metod.

Ile to kosztuje?

Hipnoterapia nie jest uniwersalnym podejściem i nie ma gwarancji, że będzie działać dla Ciebie. Jednak jeśli chcesz spróbować, hipnoterapia może być dla Ciebie, jeśli jesteś gotów zainwestować w siebie poprzez udział w co najmniej trzech sesjach.

Korzyści z hipnozy mogą trwać od sześciu miesięcy do dwóch lat, a zazwyczaj ludzie potrzebują sześciu miesięcy terapii. Kilka sesji z wykwalifikowanym terapeutą pomoże stworzyć pozytywne nawyki i pomoże zmniejszyć pragnienia. Średni koszt to 100 dolarów za sesję.

Jak zacząć hipnoterapię w rzucaniu palenia?

Proces rzucania palenia za pomocą hipnoterapii rozpoczyna się od bezpłatnej konsultacji. Podczas tego spotkania, omówisz swoje nawyki i cele z terapeutą, aby dowiedzieć się, czy to dobry pomysł, aby przejść do przodu i spróbować hipnoterapii. Następnym krokiem jest znalezienie wykwalifikowanego terapeuty, który może zapewnić usługę.

To może wymagać trochę badań z Twojej strony, ale kiedy znajdziesz jeden, będą tworzyć spersonalizowany plan leczenia, który bierze pod uwagę styl życia, osobowość i osobiste motywacje do rzucenia palenia. Twój plan leczenia powinien być podzielony na etapy, które zazwyczaj obejmują od trzech do sześciu sesji.

Pod koniec każdego etapu, powinieneś palić mniej i czuć się bardziej komfortowo ze swoją decyzją. Jeśli w dowolnym momencie terapii zdecydujesz, że chcesz rzucić palenie ponownie, wszystkie sesje są refundowane.

Ponadto, wiele osób zgłasza, że przechodzi przez dwa lub więcej etapów, zanim faktycznie rzuci palenie na stałe, ponieważ czasami potrzeba wielu prób, aby przełamać stare wzorce zachowań i myśli.

Co zrobić, jeśli nie mam ubezpieczenia?

Hipnoza przy rzucaniu palenia może być pomocną alternatywą dla rzucenia papierosów bez leków. Dzieje się tak dlatego, że choć metody te nie są łatwe i bywają drogie, oferują one opcję dla tych, których nie stać na leki lub mieszkają w miejscach, gdzie wyroby tytoniowe nie są dostępne. Dodatkowo, hipnoterapia może oferować pewne korzyści emocjonalne dla tych, którzy próbują rzucić palenie poprzez skupienie się na relaksacji lub pozytywnych afirmacjach podczas sesji terapeutycznych.

Aby skutecznie rzucić papierosy i utrzymać to zobowiązanie, możesz także usunąć wszelkie wskazówki, które wyzwalają pragnienie sięgnięcia po papierosa, takie jak zapach dymu lub osoby, które nadal regularnie palą wokół Ciebie. Używaj tych przypomnień jako sposobu na oderwanie umysłu od palenia, ponieważ te wyzwalacze mogą powodować stres i prowadzić do nawrotu.

Wnioski

Istnieje wiele powodów, aby rzucić palenie, niektóre z nich są bardzo osobiste. Jednym ze sposobów, w jaki można rzucić ten nawyk i pozostać zdrowym na dłuższą metę jest hipnoza dla osób rzucających palenie. Jeśli szukałeś sposobu na rzucenie palenia bez wszystkich objawów odstawienia, to ta forma leczenia może być w sam raz dla Ciebie. Najlepszą rzeczą w rzucaniu palenia za pomocą hipnozy jest to, że daje ona czas na wyleczenie, zanim zaczniesz znowu. A nawet jeśli nie pomoże tak bardzo, jak się spodziewałeś, to przynajmniej teraz wiesz, czego nie robić!

Karolina Górska

Redakcja mmozin.pl